Опубликовано: Analitik
Черговий тиждень та чергове розчарування: фондовий ринок України продовжив відступати. За підсумками п’яти сесій головні індекси втратили більш ніж 6%. Так, індекс ПФТС відступив на 6,21% до рівня 965,79 пп, у той час як індекс Української біржі UX послабшав на 6,31% до позначки 2486,02 пп. Таким чином, індекс ПФТС пройшов важливий рівень підтримки у 1000 пп, у той час я к індекс Української біржі пройшов одразу дві важливих рубежі на 2600 та 2500 пп.
Новини України:
Фонд Державного Майна України (ФДМУ) минулого тижня повідомив про те, що австрійська компанія EPIC своєчасно перерахувала ФДМУ 10 млрд. 575,1 млн. грн. в рахуно сплати за придбані на конкурсі 92,79% акцій ВАТ Укртелеком. Раніше повідомлялося, що новий власник Укртелекому планує у найближчі три-п’ять років зробити компанію прибутковою. Більш того, EPIC припускає, що потів ймовірний частковий продаж акцій компанії у рамках IPO.
Серед статистичних даних варто сказати про те, що за даними Міністерства фінансів України у березні сукупний державний борг України (прямий та гарантований) збільшився на 0,4%, або на $0,206 млрд. до $56,411 млрд. та знову поновив історичний максимум. Загалом, протягом січня-березня загальний державний борг збільшився на 3,9%, або на $2,121 млрд.
Згідно з даними окремого звіту, базова інфляція на Україні у квітні 2011 року уповільнилася до 0,6% з 0,8% у березні, що відповідає лютневому показнику. З початку року інфляція базова становила 2,3%. Також Державний комітет статистики повідомив, що у квітні та протягом перших чотирьох місяців 2010 року базова інфляція склала 0,3% та 2,8%, а у цілому за рік - 7,9%.
Міністерство фінансів України зменшило оцінку дефіциту державного бюджету України у січні-березні 2011 року до 903,2 млн. грн.. з 799,9 млн. грн.. Оцінка надходжень до державного бюджету у січні-березні 2011 року біла змінена з 66,419 млрд. грн.. до 66,426 млрд. грн., а витрат – з 66,683 млрд. грн.. до 66,691 млрд. грн..
Головні емітенти ПФТС закінчили минулий тиждень з такими показниками: Укрсоцбанк (USCB) (-3,02%), Центренерго (CEEN) (-7,79%), Мотор Січ (MSICH) (-8,42%).
На Українській біржі спостерігалася така картина: Авдіївський коксохімічний завод (AVDK) (-6,69%), Мотор Січ (MSICH) (-8,8%), Укртелеком (UTLM) (-1,93%) та Укрнафта (UNAF) (-2,12%).
Світові новини:
Світові фондові ринки також минулого тижня не змогли продемонструвати гарні результати, що також мало свій вплив на динаміку національних індексів. Так, У Японії головною темою тижня стали побоювання відносно того, що Tokyo Electric Power може зіткнутися з труднощами у виплаті компенсацій. Це призвело до того, що компанії довелося звернутися до уряду за допомогою у рішенні цього питання.
Японський індекс Nikkei 225 впав до 2-тижневого мінімуму у п’ятницю. За підсумками тижня індекс втратив 2,3%. Каталізатором продажу також стали спекуляції щодо вірогідного залучення національних банків до підтримки оператора атомної станції «Фукусима-1». Акції головного кредитору Tepco – компанії Sumitomo Mitsubishi – впали на 3,8%. Акції Mitsubishi UFJ Financial подешевшали на 3,3%.
Під тиском також опинилися акції компанії добувного сектору через підвищену волатильність на ринках сировини. Однак закриття позицій інвесторами у п’ятницу допомогло деяким компаніям компенсувати понесені раніше втрати, а деяким навіть вийти у плюс за підсумками тижня. У Австралії індекс S&P ASX 200 відступив на 0,8%. Акції Rio Tinto піднялися на 0,2%. Акції Newcrest Mining подорожчали на 2,4%.
Європейські фондові індекси також відступили через підвищену невпевненість щодо подальших перспектив Греції ,а також з приводу слабких квартальних звітів. Індекс FTSE Eurofirst 300 втратив 0,4% за п’ять торгових сесій. Акції National Bank of Greece постраждали через боргові проблеми та зниження рейтингу Греції агенцією Standard & Poor’s. Акції банку впали на 4% у понеділок та вівторок, та закінчили тиждень з втратами у 2,2% після вдалого розміщення облігацій.
Побоювання, пов’язані з Грецією, спричинили продажі акцій представників банківського сектору, особливо тих, які мають значні вклади у грецькі бонди. У Парижі акції BNP Paribas подешевшали на 1,5%, у той час як акції Societe Generale - на 2,6%, а акції Commerzbank у Франкфурті за підсумками тижня зменшились у вартості на 6,2%.
Слабкі квартальні звіти також не прибавили оптимізму інвесторам та спричинили тиск на страховий сектор, де акції Aegon впали після повідомлення про скорочення квартального прибутку на 12%. У результаті акції подешевшали на 6,8%.
Змішана динаміка спостерігалася на фондовому ринку США: індекс S&P 500 закінчив тиждень без змін, індекс Dow Jones Industrial Average відступив на 0,2%, але технологічному індексу Nasdaq Composite вдалося вийти у лідери з показником +0,4%. Негатив на ринках сировини не зміг обійти фондовий ринок, де постраждали енергетичний та видобувний сектори. У останній день тижня активний продаж акцій у фінансовому секторі мав негативний вплив на ситуацію. Акції JPMorgan Chase подешевшали на 2,1%, у той час як акції Suntrust Banks - на 1,4%. Фінансовий індекс S&P втратив 3,1%.
Олена Злобіна, Teletrade
Сайт компании: http://www.teletrade.com.ua/
Источник: teletrade.com.ua | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Індекси продовжують крокувати униз"