![Орієнтир для черкаських абітурієнтів: які спеціальності затребувані?](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/18392.jpg)
Черкаські експерти напередодні вступної кампанії розповіли, які професії будуть актуальними в найближчі роки.
Юристи і економісти – завжди потрібні...
Ректор Східноєвропейського університету економіки і менеджменту Наталія Казарінова:
– Ми не завжди обираємо важкі і трудомісткі професії. Завжди будуть популярними і юридичні спеціальності, і економічні, і спеціальності з управління. А мати спеціальність інженерну, технічну – це важка праця.
Наш університет першим у 1992 році відкрив цілий блок економічних спеціальностей.
Значна кількість популярних спеціальностей з менеджменту, як-от ландшафтний дизайн. Ми розуміємо, де є можливість докласти зусиль нашим випускникам. Це і туризм, і ресторанно-готельна справа. На Черкащині і за її межами наші випускники отримують хорошу роботу. Але головне завдання – працевлаштувати наших студентів саме на Черкащині.
Завжди мають попит спеціалісти з економічної кібернетики, тому що це гарні спеціалісти з інформаційних технологій, але водночас мають знання з економічної теорії та економічних розрахунків.
...Але їх надто багато
Директор Черкаського обласного центру зайнятості Володимир Вовченко:
– Цьогоріч буде близько 6 тисяч випускників 11 класів і 14 тисяч випускників 9 класів.
Торік до нас звернулися 1166 випускників вищих навчальних закладів. Це досить велика цифра. Це ті люди, які отримали професію і не були затребувані на ринку праці. Це кошти батьків, витрачені марно. Дитина обрала не ту професію, не ту спеціальність і не знайшла собі місця на ринку праці. Тому служба зайнятості взяла на себе таку відповідальну місію як профінформування наших дітей і батьків. Насамперед від вибору батьків залежить майбутнє дитини.
57% із заявлених на ринку праці становили вакансії на робітничі професії, 20% становили вакансії спеціалістів, які мають вищу освіту. Решта вакансій – на осіб, які не мають або не потребують спеціальної профпідготовки.
Враховуючи велике навантаження фонду заробітної плати, який є сьогодні в Україні, важко платити високу заробітну плату, а молода людина хоче отримувати більше. Тут є конфлікт інтересів. Але поряд з тим 33% вакансій, які пропонуються на ринку праці, з мінімальною заробітною платою.
На ринку праці перебуває 20% осіб, які займали робочі місця, що не потребували спеціальної підготовки. Але водночас понад 60% осіб, що стоять на обліку, служба зайнятості направляє на перепідготовку або підвищення кваліфікації.
Перш за все ми найбільше зусиль зосереджуємо на здобутті робітничих професій, оскільки в нас на сьогодні ринок праці перенасичений спеціалістами, особливо економічного, фінансового спрямування, в тім числі обліку і аудиту, правознавства. Але ми не виключаємо перепідготовку і навчання фахівців на ці спеціальності.
Перш за все не досвід, а бажання працювати ефективно
Голова організації роботодавців м. Черкаси, генеральний директор ТОВ "Ходак" Володимир Ходак:
– Перш за все в умовах нинішньої фінансово-економічної кризи рівень професіоналізму працівників має бути досить високим.
Нині ринок праці змінюється, і є ті професії, яких раніше взагалі не було в нашій економіці – маркетинг, логістика, фінансовий менеджмент. І від професіоналізму цих спеціалістів залежить успіх бізнесу, підприємства.
Як керівнику підприємства, мені цікаво працювати зі спеціалістами, які, незважаючи на відсутність досвіду, прагнуть працювати ефективно та професійно.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Орієнтир для черкаських абітурієнтів: які спеціальності затребувані?"