Роберт Бровді: «На закупівлю китайської гречки не було затрачено жодної копійки бюджетних коштів» : 872164 : Финансы

Финансы Киев : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Киев и область : Последние новости > Бизнес > Финансы
Подробно

Роберт Бровді: «На закупівлю китайської гречки не було затрачено жодної копійки бюджетних коштів»

Опубликовано: Павел Билецкий
Роберт Бровді: «На закупівлю китайської гречки не було затрачено жодної копійки бюджетних коштів»

Поширена в ЗМІ з посиланням на народного депутата В.Ар’єва інформація про нібито закупівлю Урядом китайської гречки за завищеними цінами та про її здійснення державою без дотримання тендерних процедур є абсолютно безпідставною та неправдивою. Про це заявив 11 травня на прес-брифінгу в інформагентстві «Інтерфакс-Україна» генеральний директор компанії «Хліб Інвестбуд» Роберт Бровді.
За його словами, «ні Уряд, ні держава не здійснювали закупівлю гречаної крупи в Китаї. Ні напряму, ні опосередковано через яку-небудь структуру. Представники Уряду і профільного міністерства неодноразово і публічно заявляли, що у зв’язку з ажіотажним попитом на гречану крупу та її штучним дефіцитом, вони звернулися до господарських структур з пропозицію про закупівлю цієї крупи закордоном для насичення внутрішнього ринку та збиття спекулятивних цін». Таким чином, на переконання керівника «Хліб Інвестбуду» з самого початку було чітко задекларовано, що держава безпосередньо не братиме участі у закупівлях і не відволікатиме на це бюджетні кошти.
Виступаючи перед журналістами Роберт Бровді особливо наголосив, що «на закупівлю китайської гречки не передбачалось і не було затрачено жодної копійки бюджетних коштів. Ця гречана крупа не планувалась і не планується для постачання ні в Держрезерв, ні в державний інтервенційний фонд, ні в будь-які інші установи продовольчого запасу. Тому вести мову про потребу у тендерних процедурах немає жодних підстав».
На думку Роберта Бровді немає ніяких прихованих мотивів, а тим більше преференцій у тому, що закупівля китайської гречки здійснювалась «Хліб Інівестбудом». Вирішення питань імпорту гречаної крупи взяла на себе Державна продовольчо-зернова корпорація України, яка і створювалась для того щоб виступати ефективним державним агентом з регулювання потреб внутрішнього ринку. Безпосередня ж контрактація, закупівля і доставка гречаної крупи забезпечувалась ДПЗКУ через комерційний підрозділ – ТОВ «Хліб Інвестбуд», що володіє усіма необхідними для цього засобами. Таким чином, як заявив Роберт Бровді «Хліб Інвестбуд» «став оператором закупівлі китайської гречки не тому, що «він такий хороший», як висловився народний депутат, а тому що саме ця компанія погодилася залучити у закупівлю гречки не бюджетні, а власні обігові кошти в еквівалентні близько 4 млн. дол. США. І тому незрозуміло, у кого саме потрібно було вигравати тендер щоб вкласти у названі контракти свої ж гроші?!».
З приводу нібито завищеної закупівельної ціни, Роберт Бровді нагадав, яким чином і під дією яких факторів змінювалась динаміка ціни в Китаї протягом останніх шести місяців, і що станом на лютий 2011 року вона вийшла за межі 1600 дол. за тонну. Більше того, як свідчить інформація з відкритих бізнес-порталів, роздруківки з яких Р.Бровді надав журналістам під час брифінгу, навіть зараз китайські експортери гречки пропонують її за цінами в межах 1600-1800 дол. Тому вести мову про якісь «зайві» чи «невідомо на що потрачені 1000 дол.» немає жодних підстав.
Окремо і досить ґрунтовно зупинився керівник «Хліб Інвестбуду» на темі формування внутрішньої роздрібної ціни на імпортовану гречку. За його словами, згідно підписаної 21 лютого 2011 року угоди, «Хліб Інвестбуд» законтрактував поставку гречки на умовах FOB у порту китайського міста Дальян за ціною 1630 дол. /т. Навіть з урахуванням скасованого Верховною Радою України мита на імпорт гречаної крупи, за її транспортування з Китаю і підготовку до реалізації в Україні необхідно було здійснити 12 різних платежів (фрахт, експедиційні послуги, вивантаження, карантин, отримання висновків, випробувань і сертифікатів, митна очистка, вивіз контейнерів з порту і т.д.), які сумарно дали вартість у розмірі 1749,12 дол./т. Після сплати 20% ПДВ, передпродажна собівартість китайської гречки складала майже 2097 дол. за тонну, або близько 16,7 грн. за кілограм. З урахуванням допустимої торгівельної надбавки для об’єктів державного цінового регулювання (в середньому по регіонах 12%), роздрібна ціна на китайську гречку не повинна перевищувати 17,99 грн. за кілограм. «Для того, щоб забезпечити таку роздрібну ціну «Хліб Інвестбуд» відпускає імпортовану китайську гречку по 16,06 грн. за кілограм, тобто з від’ємною рентабельністю», зауважив Роберт Бровді. Тому, якщо взяти до уваги, що середня роздрібна вартість вітчизняної гречки становить зараз 18-20 грн. за кілограм в залежності від регіону, то звинувачення щодо «неадекватної» чи «необґрунтовано завищеної» ціни китайської гречки є некомпетентними і абсолютно безпідставними.
Роберт Бровді зауважив, що не має підстав хвилюватися з приводу кінцевої реалізації імпортованої гречки. Проведено переговори щодо роздрібного продажу китайської гречки через регіональні підрозділи торгових мереж «Таврія», «Сільпо», «АТБ», «Віртус», «Фуршет», «Велика Кишеня». Географія названих мереж покриває майже всю Україну, складаючи сумарно понад тисячу торгових закладів. За його словами буквально від учора імпортована гречка уже з’явилась на полицях магазинів Одеси, Хмельницького, Харкова, Миколаєва. А яким чином і в які саме регіони поступатиме вона надалі, вирішуватимуть вищезгадані торгові мережі. Але головна умова, як наголосив Роберт Бровді, залишається незмінною для будь-якого регіону та торгівельного закладу – роздрібна ціна не більше 17,99 грн. за кілограм.
Що стосується загальних обсягів поставок гречки з Китаю, то за інформацією Роберта Бровді, на даний час компанією «Хліб Інвестбуд» укладено контракти на 4 тис. тонн, з яких авансом оплачено близько 2 тис. тон. В Україну двома вантажами (25 квітня і 4 травня) уже надійшло 816 тонн. Решта має надійти до початку червня 2011 року. З приводу 20 тис. тонн китайської гречки, про які постійно згадується в ЗМІ, то тут, за словами Роберта Бровді, йде мова про загальний задекларований обсяг, який у разі потреби може бути завезений для проведення ефективних товарних інтервенцій. Однак, на його думку, з огляду на наявну стабілізацію внутрішнього продовольчого ринку, завезення усього задекларованого обсягу очевидно не знадобиться.
Після завершення брифінгу Роберт Бровді відповів на запитання журналістів, одне з яких стосувалось причин та мотивів, що спонукали компанію продавати імпортовану гречку собі у збиток. «Ми можемо собі дозволити піти на певні соціальні заходи. Адже співзасновником нашої компанії є держава і ми закономірно виконуємо окремі функції на ринку, які не передбачають отримання прибутку. Проблеми в цьому немає ніякої і на загальній прибутковості роботи компанії даний проект не позначиться», - повідомив він. У цьому ж контексті керівник «Хліб Інвестбуду» нагадав, що головною причиною завезення китайської гречаної крупи було зменшення спекулятивного і цінового ажіотажу, що спостерігався певний час на внутрішньому продовольчому ринку країни. Адже у січні-лютому на полицях магазинів вітчизняну гречку продавали по 20-26 грн. І враховуючи той факт, що напередодні доставки у порт першого вантажу китайської гречки, на полиці магазинів країни знову повернулась вітчизняна гречка за значно нижчими цінами, це завдання, на його переконання, можна вважати успішно реалізованим.


Источник: Korespondent.net | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Роберт Бровді: «На закупівлю китайської гречки не було затрачено жодної копійки бюджетних коштів»"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 11
Новых вестей вчера: 13

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Киев



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта