![9 Травня в Черкасах – свято Великої Перемоги і... блакитних прапорів](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/18378.jpg)
15 тисяч людей вийшли на парад до Дня Перемоги в Черкасах. Він розпочався під бій курантів біля міського Будинку рад.
Колонами по Соборній площі крокували курсанти Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля та школярі, які були одягнені у військову форму часів Другої світової війни. Родзинкою параду стала синхронно вибудувана 150 прикордонниками з "Оршанця" п'ятикутна зірка із червоних прапорів. Після цього діти випустили в небо білих голубів. Цей символ миру нагадав присутнім і про безсмертя людських душ та плинність життя – за рік на Черкащині безпосередніх учасників бойових дій стало менше на 3 тисячі осіб...
З військової техніки містом проїхав лише БТР. Як і торік, урочистості проходили у кожному парку Черкас. На ветеранів чекали концерти та польова каша. Також продовжилася традиція сусідських застіль у кожному мікрорайоні міста, їх було близько 300. У Долині Троянд показовими виступами публіку розважали "вулканівці". А о 22:00 запалав салют – 10 хвилин в небі над Черкасами сяяли червоні, зелені, золотаві зірки, серця з яскравих вогнів. Що ж до подарунків, то ветерани Черкас отримали продуктові набори, а шість найактивніших діячів – електричні м'ясорубки.
Червоні стяги очікувано здивували. Проте, швидше, своєю неочікуваною меншістю. Кумачеве знамено 9 Травня бадьоро розвівалося на облдержадміністрації та ще подекуди червоні прапори прикрашали лави демонстрантів. У Черкасах свято відбувалося під блакитними стягами провладної партії, в які де-не-де "вклинилися" державні прапори. Особливо багато блакитних прапороносців було на Пагорбі Слави. Стосовно цього головний регіонал області губернатор Сергій Тулуб сказав таке: "Думаю, що всі, хто хоче, у демократичному суспільстві повинні мати можливість бути присутніми. Хай будуть. Люди прийшли незалежно від політичних вподобань, щоб поздоровити ветеранів".
* * *
Президент Віктор Янукович так і не підписав зміни, прийняті Верховною Радою України до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років". То ж чи законно майоріли червоні стяги на Черкащині?
– Оскільки згадані зміни не вступили в силу, законних підстав для розміщення прапорів Перемоги на будівлях органів державної влади немає.
Крім того, органи державної влади, відповідно до ст. 19 Конституції України, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Тобто те, чого немає в законі, їм не дозволено.
– Звичайно, вивішування червоних прапорів не можна трактувати як порушення державного суверенітету, оскільки це навіть не прапор держави, якої сьогодні не існує, а прапор історичного військового підрозділу. Це, швидше, свідчення кон'юнктурності мислення окремих політиків та державних діячів та бажання використати ностальгічні настрої частини суспільства за радянським минулим, – прокоментував "Прес-Центру" керівник юридичної служби обласного осередку Комітету виборців України Сергій Пасічник.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "9 Травня в Черкасах – свято Великої Перемоги і... блакитних прапорів"