Верховна Рада зобов'язала вивішувати разом із державним українським прапором червоний прапор на свято 9 травня.
Зовнiшній вигляд копій прапора Перемоги має вiдповiдати вигляду штурмового прапора ордена Кутузова другого ступеня 150-ї Iдрицької стрiлецької дивiзiї. Червоний прапор роз’ятрив українців не гірше кумачевого полотнища на іспанській кориді, розбивши прихильників і симпатиків "червоного дрес-коду" на два табори. У Львові обласна рада ухвалила рішення про недопустимість використання радянської окупаційної символіки 9 травня, на Полтавщині мери міст братимуть червоні стяги у музеях, а Черкаська міська влада в особі мера Сергія Одарича взагалі заявила, що грошей у бюджеті на прапори немає. Як ставляться до рішення Верховної Ради черкаські політики, з’ясував "Прес-Центр".
Сергій Тулуб, губернатор, голова обласного осередку Партії регіонів:
– Із великою повагою ставлюся до всіх політичних сил, але я підтримую думку, що заяви про недопустимість червоного прапора – це неповага до тих сімей і людей, які постраждали у Великій Вітчизняній війні. Це стосується і моєї родини особисто. Такі заяви – це не по-людськи.
Валерій Черняк, голова обласної ради:
– До тих людей, які віддали свої життя, здоров'я для того, щоб зберегти державу, якою б вона не була, треба ставитися з повагою. Вони жили під цими червоними прапорами, захищали свою Батьківщину. Я не вважаю, що у такий спосіб ми міняємо свій державний прапор: він був і залишається. Не треба вплутувати сюди політику, слід поважати героїв війни.
Анатолій Бондаренко, голова обласної організації ВО "Батьківщина":
– Держава стоїть на шляху повернення в Радянський Союз. Я думаю, рішення Верховної Ради прийняте на догоду Кремлю. Ми категорично проти. Це повинно бути особисте питання кожної ради – чи хочуть ветерани пройти з червоним прапором, таке ми вітаємо і підтримуємо. А якщо люди не хочуть, то навіщо нав'язувати їм якісь рішення?
Микола Каплій, голова виконкому обласного осередку партії "Наша Україна":
– Я з симпатією ставлюся до ветеранів, обидва мої діди воювали. Та моя позиція – це неправильно. Давайте тоді зобов'яжемо вивішувати й прапор США, бо ж вони були союзниками у тій війні! Нонсенс – вивішувати у незалежній країні прапор неіснуючої країни. Та хіба ж український прапор не був символом перемоги? Такі рішення Верховна Рада ухвалює на догоду Кремлю. Ще постає цікаве питання – скільки таких прапорів лишилося за 20 років незалежності? Напрошується думка, що влада лобіює виділення коштів із Держбюджету, аби відмити гроші під певну приватну структуру.
Леонід Даценко, координатор Ради опозиційних сил Черкащини
– Ми сподіваємося, що Президент України не підпише цього закону, який є антидержавним і антиконституційним за своїм змістом. У Конституції прописано, що на державні свята вивішуються державні прапори. Для української держави і для кожного українця прапором перемоги є синьо-жовтий. Безумовно, ветерани мають безсумнівне право пройтися вулицями зі своїми бойовими прапорами.
Тетяна Чорномаз, голова обласної організації ВО "Свобода"
– Червоний прапор символізує всі злочини радянської імперії – голодомори, нищення, насилля. Навіщо його реанімують зараз? Бо нищення українського народу продовжується. Червоний прапор – це блюзнірство й наруга над українським народом. Впевнена, що депутати, приймаючи цей закон, думки ветеранів не питали. Я за те, щоб до Дня Перемоги вивішували червоно-чорний прапор, бо УПА теж воювала проти окупантів – і радянських, і німецьких.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "День Перемоги на Черкащині: дрес-код – у червоному?"