Школа здоров’я не збереже : 867465 : Медицина

Медицина Ровно : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Ровно и область : Последние новости > Наука > Медицина
Подробно

Школа здоров’я не збереже

Здоров’я школярів Рівного щорічно погіршується. Торік за результатами медогляду віднесли до спецгрупи і взагалі звільнили від фізкультури майже 40% учнів. Окрім цього, якщо до школи 10-15% дітей міста мають хронічні хвороби, то після її закінчення — вже 30%. Чому це відбувається і що робити, щоб зменшити кількість хвороб у дітей?

Однією з основних причин погіршення здоров’я головний спеціаліст міського управління освіти Микола Радько називає те, що школярі мало рухаються. Причому, цьому сприяють у школах.
- Приміром, школи №23 та №28 — лідери зі спорту в місті. Їхні вихованці стають чемпіонами України з волейболу, баскетболу. Але діти в цих школах не можуть на перерві вийти на вулицю. Раніше школярі в класики на перерві гралися, в «резинки» стрибали, дихали повітрям. Адже дитина оздоровлюється на вулиці. Нині цього не роблять, — пояснює п. Радько.
Керівники шкіл на це мають свої аргументи. Розповідає директор школи №23 Оксана Макарчук:
— Обмеження виходу школярів на вулицю на перервах було введено після того, як у місті вбили третьокласницю. Таке рішення прийняв батьківський комітет школи, щоб зберегти життя і здоров’я дітей. Окрім цього, ми турбуємося, щоб школярі не виходили на вулицю роздягненими, не курили цигарки під час перерв, не бігли у магазин за забороненими продуктами, тому зі школи вони можуть виходити, але лише під наглядом чергового адміністратора. Та й ще не було такого тепла, щоб школярів масово випускати на шкільне подвір’я.
Погіршують учнівське здоров’я також погане освітлення робочих місць, непровітрювання приміщень, велика кількість уроків та домашніх завдань. Ще, нарікають освітяни, школярі забагато часу проводять перед комп’ютером, що теж не йде на користь здоров’ю.
Директор НВК №2 Андрій Нагорний чималу проблему бачить і в тому, що у школах не поновлюються меблі. Через це діти сідають за парти, які не відповідають їхньому зросту, а отже, викривлюють хребти.

Дитяче здоров’я також залежить і від якості харчування. Втім, як вважає головний санітарний лікар Рівного Юрій Ромець, виділені нинішні на школяра 2 гривні з міського бюджету плюс стільки ж батьківських грошей можуть забезпечити хіба харчування для «галочки». Причому те, чим годують школярів у шкільних їдальнях, нерідко небезпечне для їхнього здоров’я. Так, у школах №8 та №28, як виявили працівники міської санепідемстанції, систематично порушували технологію приготування страв, не дотримувалися температурного режиму зберігання та приготування продуктів, використовували продукти без документів про якість. У цих же двох школах, а також у школах №3 та «Надія» учням продавали заборонені продукти: з консервантами та барвниками. Зокрема, це були цукерки, газовані напої.
Щодо якості харчування у дитсадках, то вона теж залишає бажати кращого. Так, у першому кварталі цього року працівники міської санепідемстанції у двох дитсадках міста виявили зіпсовані продукти. Зокрема, у дитсадку №11 дітям ледь не згодували прострочений сичужний сир, а у НВК №1 — курячі яйця. Небезпечну для дитячого здоров’я їжу було також виявлено у дитсадку №51. Так, перевірене санстанцією картопляне пюре не відповідало нормам за бактеріологічними показниками.
Рано віддати в школу — наблизити до самогубства
Ще однією з причин погіршення здоров’я школярів обласний дитячий психіатр Василь Галябар вважає те, що дітей зарано віддають у перший клас:
— У нас всіх, хто досяг шестирічного віку, відправляють до школи, хоча 60% з них не готові до цього. Неготова до навчання дитина у школі протягом 7-8 років зазнає пресингу. Її нервова система не справляється з навантаженнями. Дитина мало того що може не встигати на уроках, вона також не знає, як адекватно реагувати на нападки ровесників. У результаті почуває себе нікчемою. А через це може вживати алкоголь, грати на ігрових автоматах. А коли допече — навіть може вдатися до самогубства.

Медики й освітяни не можуть повністю відповідати за дитяче здоров’я. Адже, за словами начальника міського управління охорони здоров’я Михайла Стичишина, найбільший вплив на нього має сім’я. Так, спадковість у формуванні здоров’я відіграє 20%, умови проживання — 20%, спосіб життя — 50%, медобслуговування — лише 10%.
— Про це потрібно говорити батькам, — переконував освітян Михайло Стичишин. — Потрібно їх вчити, як бути здоровими. Бо в нашій державі престижно бути хворим: для інвалідів передбачені пільги. А за кордоном — навпаки. Всесвітня організація охорони здоров’я спеціально для України придумала термін «галопуюча депопуляція». І скоро нас буде усього 30 мільйонів. Так, у нас лише 10% пологів — нормальні, решта аномальні. Звідси одна з причин захворюваності дітей. Після школи 30% дітей мають хронічні захворювання. А хворі не зможуть дати здорове потомство. 5% дівчаток у віці 15-17 років мають захворювання, через які не зможуть народити дітей.
Висновок про стан здоров’я дитини роблять після медогляду. І медики вимагають, щоб школярі приходили на медогляд разом з батьками. Це, пояснив п. Стичишин, потрібно для того, щоб лікарі могли надати батькам схему оздоровлення дитини. Прикро, що не всі батьки прислухаються до порад медиків. Так, приміром, диспансерна група школярів має оздоровлюватися. Але десять днів у санаторії, за словами п. Стичишина, — це не оздоровлення, це — відпочинок. А оздоровлення повинно бути щодня. Так, при короткозорості дитині досить на уроках і після них виконати кілька вправ для очей, щоб поліпшити зір. І за цим повинні простежити батьки, попросити про це вчителів.
Михайло Стичишин вважає, що уроки фізкультури у школах досі не такі, як треба: орієнтують на олімпійські досягнення, а не на здоров’я. Для повноцінного проведення уроків фізкультури немає необхідного інвентарю, бракує умов для дотримання гігієни, адже в жодній школі міста немає душу. 17% школярів Рівного займаються у спортивних школах, що не може не радувати. Але через низьку зарплатню (1081 гривня — оклад без вирахувань) на закордонні заробітки виїжджають тренери спортшкіл.
Приклад у заняттях фізичними вправами дітям мали б показувати батьки. Але нині у Рівному до фізкультури й спорту залучається лише 12,8% населення.


Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Школа здоров’я не збереже"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 8
Новых вестей вчера: 20

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Ровно



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта