Реорганізація стала найболючішим питанням освітньої галузі. Не оминула вона не лише місто, але й всю Черкаську область.
Низка скарг та протестів проти реорганізації шкіл сколихнула Черкаси та всі райони області. Одним із найгостріших питань стало закриття шкіл у селах. З 2006 року в Черкаській області призупинили свою діяльність 15 шкіл. Головна причина – відсутність учнів. На Черкащині планують закрити ще13 сільських шкіл.
– Реорганізація чи ліквідація шкіл у селах допускається лише за згодою територіальних громад. Хоча ми і плануємо ліквідувати 13 шкіл, але згоду отримали на закриття 10, серед яких є і такі, де учнів взагалі немає, – стверджує Галина Гаврилюк, перший заступник начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації.
З 2006 по 2011 рік учнівський контингент шкіл зменшився на 15 тисяч учнів. Для порівняння, у одній школі №17 міста Черкаси навчається 1638 учнів, коли ж кількість всіх учнів шкіл Черкаського району сягає 1560 осіб. У Міносвіти зауважують, що, за даними моніторингу Світового банку, жоден з учнів малих шкіл за останні 10 років не став переможцем шкільних олімпіад або інших конкурсів. Бракує й викладачів. Учителі змушені викладати по декілька предметів. На сьогодні в області 133 вчителі викладають більше п'яти предметів. Зрозуміло, що якість навчання в такому випадку сумнівна. Середня вартість утримання одного учня в школах області становить більше 7 тисяч гривень на рік.
Тож, як вважає обласне керівництво, утримання такої мережі шкіл є економічно недоцільним. Реорганізація дозволить створити опорні школи та поліпшити організацію навчального процесу. Щоб діти мали можливість навчатися в інших населених пунктах, обласне керівництво вирішило продовжити програму "Шкільний автобус" на два роки. І вже 21 квітня сільським районам будуть вручені ще 10 автобусів. Загалом у 2011 році обласне управління планує придбати 42 шкільні автобуси.
У Черкасах ліквідація загрожує школі №25. На відміну від району, в місті достатньо лише рішення власника, яким є управління освіти.
– У цьому районі, крім 25-ї, функціонують ще три школи. До того ж, проектна потужність цієї школи – 1000 дітей, наразі там навчається близько 300 учнів, – додає Галина Гаврилюк.
Чутки про об’єднання школи №11 та гуманітарно-правового ліцею поки що не підтвердились. Але до такої перспективи об'єднання обидва заклади ставляться негативно.
– Звісно, ми проти. Наша школа єдина в місті російськомовна, у нас навчаються діти 18 національностей, – розповідає Лариса Гойколова, заступник директора з навчально-виховної роботи Черкаської ЗОШ №11. У департаменті освіти над питанням злиття цих двох закладів ще міркують.
Подібними заходами влада прагне заощадити близько 850 тисяч гривень на рік, адже цьогоріч освіту недофінансували на 10 мільйонів гривень.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині – епідемія реорганізації"