Досить лити воду : 861560 : Местные новости

Местные новости Ровно : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Ровно и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

Досить лити воду

Поки людство лякають продуктовою кризою і називають її одним з головних викликів ХХІ століття, до нас поволі підступає інша небезпека — брак питної води. Це питання на міжнародному рівні обговорюватимуть у наступному році на Світовому форумі з питань води. А сьогодні Організація Об’єднаних Націй віднесла право доступу до води та каналізації до фундаментальних прав людини.
Питанням стану водних ресурсів та довкілля було присвячене засідання Комітету з питань навколишнього середовища, сільського господарства, місцевих і регіональних справ ПАРЄ. Народний депутат України, голова Рівненської обласної організації Народної партії Микола Шершун уже чотири роки є членом цього комітету і представляє нашу державу в цій поважній інституції. Саме він зареєстрував днями у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» (щодо дотримання вимог санітарного законодавства). З ним — сьогоднішня розмова про стан справ із забезпечення питною водою і в світі, і на Рівненщині зокрема.
— Миколо Харитоновичу, екологи та науковці б’ють на сполох, мовляв, до кінця цього тисячоліття людство страждатиме від нестачі питної води. На вашу думку, чи можуть ці побоювання стати дійсністю?
— Вже нині кожна шоста людина на Землі відчуває гостру нестачу питної води. Як результат, це не лише соціальні й економічні, а й політичні конфлікти. Вода стає інструментом маніпуляцій на міжнародній арені. На сьогодні можна назвати кілька причин загострення ситуації: це і збільшення населення на планеті, зростання потреб промисловості у використанні прісної води, а також глобальні зміни клімату. На місцевому рівні до втрат прісних водних ресурсів призводять неефективні зрошувальні системи та системи промислового використання води, і як результат — її забруднення.
— Які шляхи вирішення цих проблем, чи є якісь позитивні приклади інших країн?
— Де взяти прісну воду, запаси якої в природі обмежені, нині думають всі. Є вже й зрушення у цьому напрямі, зокрема, серед досягнень — переробка морської води. Під час останнього засідання комітету, як приклад, ми ознайомилися з роботою водоочисних споруд в Ніцці. Там за державні кошти реконструювали старі очисні. І нині завдяки ефективним процесам фізичної, біологічної і хімічної очистки вдається видаляти забруднення з міських вод в компактну установку. У такий спосіб зберігається довгострокова екологічна рівновага морського середовища. Так, у Франції дбають про очистку стічних вод ще з 80-х років минулого століття.
— А яка ситуація сьогодні в Україні?
— Як не прикро, але Україна — у переліку європейських країн, які найменш забезпечені власними ресурсами води. Більше того, водні джерела надзвичайно забруднені відходами нашої з вами діяльності. Дві третини населення України використовує для своїх потреб поверхневі води. А майже всі вони, особливо в промислових регіонах, забруднені і виснажені. Бо ні для кого не секрет, що у воду скидають чимало відходів та стоків, і ніхто сьогодні особливо не переймається їхнім очищенням. Інша проблема — це зношеність наших комунікаційних мереж та обладнання, через що на каналізаційних системах нерідко трапляються аварійні ситуації і знову ж таки у водойми потрапляють стічні води. Прикро, але останнім часом прослідковується стійка тенденція до погіршення якості майже всіх поверхневих вод. У них збільшується концентрація біогенних та органічних речовин, мінеральних солей, фенолів, нафтопродуктів і металів. Як наслідок, зменшується природне біорізноманіття, при зрошуванні — засолюються грунти, що призводить до зменшення врожайності, зниження продуктивності у тваринництві, збитків зазнає і рибне господарство.
— Ситуація не надто обнадійлива, якщо не сказати гірше. А де ж вихід?
— Моє головне завдання як члена Комітету з питань навколишнього середовища, сільського господарства, місцевих і регіональних справ ПАРЄ донести цю стурбованість станом справ із питною водою до керівництва нашої держави і до уряду зокрема. Адже нині головне завдання — це привернути увагу керівників держави, громадськості до проблеми забезпечення прісною водою. Що потрібно робити? У першу чергу виявити і локалізувати джерела забруднення води, розробити конкретні заходи щодо поліпшення стану наших річок. Мова йде про басейни рік Дніпра, Сіверського Донця, річок Приазов’я, окремих приток Дністра, Західного Бугу, де екологічний стан нині найгірший. Звісно, що басейн Дніпра потребує особливої уваги, адже його водні ресурси становлять 80 відсотків ресурсів України, і він забезпечує водою 32 мільйони населення. І саме його оздоровлення повинно стати одним з пріоритетів державної політики у галузі охорони і відтворення водних ресурсів.
— На щастя, у нас в обласному центрі ситуація краща, принаймні рівняни п’ють воду з артезіанських свердловин. Яка ж ситуація на Рівненщині загалом?
— Відомо, що через будівництво водозабору підземних вод для водопостачання Рівного в окремих селах Гощанського району значно знизився рівень грунтових вод. Через це в неглибоких колодязях та свердловинах зникла вода. Тому нині в переліку об’єктів першочергового забезпечення централізованим водопостачанням перебувають села Гощанського району. Сьогодні у Рівненській області в середньому з тисячі сільських населених пунктів лише 206 забезпечені централізованим водопостачанням, у 58 сільських населених пунктах Гощанського, Корецького, Рівненського, Рокитнівського та Сарненського районів 48 тисяч жителів частково або повністю вживають недоброякісну воду, а жителі с.Пугач Сарненського району протягом 37 років користуються лише привізною водою. Сьогодні проблеми всіх населених пунктів на місцях вирішити неможливо. Прийнято відповідні програми, головне — їх підтримувати фінансово. Коли про якусь проблему багато говорять, то кажуть, що «ллють воду». А ось настав час і в прямому, і в переносному розумінні про проблеми води не говорити, а вирішувати їх.


Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Досить лити воду"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 16
Новых вестей вчера: 15

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Ровно



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта