Швидка допомога області не має жодного автомобіля, який би відповідав державним стандартам. Вартість одного такого автомобіля — близько мільйона гривень.
Розповідає головний лікар станції невідкладної медичної допомоги Рівного Валерій Ковальчук:
— Новий держстандарт автомобіля для «швидкої» був прийнятий під час підготовки до футбольного чемпіонату Євро-2012. Відповідає цілком цьому стандарту автомобіль марки «Мерседес», обладнаний ношами, каталкою, всією необхідною медичною апаратурою. Вартість такого автомобіля — мільйон гривень. А наближена до держстандарту російська «Газель» коштує 790 тисяч гривень. Україна своїх автомобілів «для швидкої» не випускає.
Міністерство охорони здоров’я пообіцяло за державний кошт забезпечити автомобілями, які відповідають держстандарту, всі райони, що прилягають до автомобільних трас державного значення. Так, два автомобілі мали дістатися Рівному та по одному — Дубну, Корцю, Радивилову та іншим містам, розташованим біля траси. В деяких обласних центрах уже такі автомобілі закупили. Наприклад, у Тернополі один такий є. А в нашій області — нема жодного. У нас «швидка» користується автомобілями УАЗ, «Газель», «Соболь», які не відповідають держстандартам. Причому чимало серед них тих, які переобладнані з вантажних і використовуються десятиліттями. Так, станція невідкладної допомоги Рівного має автомобіль «Мерседес», якому вже 22 роки. А, приміром, у Німеччині автомобіль «швидкої» більше п’яти років не експлуатується. Бо там знають, що після такого терміну експлуатації його устаткування може відмовити, а це — загроза чиємусь життю.
Змінилися в Україні до Євро-2012 і терміни доїзду до пацієнта. Так, після виклику в сільській місцевості «швидка» повинна прибути за 20 хвилин (раніше 30), у міській — за 10 хвилин (раніше 15). Розумію, що їх встановлювали на догоду експертам ФІФА, щоб у нас не відібрали право на проведення чемпіонату. Але ці терміни — нереальні до виконання. Адже у нас за останні роки суттєво збільшилася кількість автомобілів, а якість доріг залишилася тією ж, що й раніше. Як і раніше у нас не освітлюються під’їзди, немає на них нумерації, проїзд до них нерідко перегороджений, існує проблема й з нумерацією будинків. Дещо прискорити доїзд до хворого могла б наявність ургентної смуги на дорогах. І в європейських державах ще при проектуванні будівництва доріг передбачають створення такої смуги. У нас же такого ніде немає.
Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Хворих возять «нестандартно»"