![Автобазари зникнуть, а черкаський](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/17853.jpg)
За рівнем "автоспоживання" Черкащина належить до регіонів, де продається не більше 20% нових автівок. Ці дані аналітичних досліджень корпорації "Богдан" навів директор зі стратегічного маркетингу та розвитку бізнесу корпорації "Богдан" Михайло Сокол.
Оцінюючи ситуацію, що склалася наразі на автомобільному ринку регіону, та рівень його потенційного попиту, експерт констатував, що насиченість ринку Черкащини автомобілями становить 135 автомобілів на 1000 жителів. Середній показник по Україні – 156 легкових авт на 1000 осіб. Щоб досягти цього показника, на Черкащині необхідно продати ще 26 527 автомобілів. При наявному в нашій області об'ємі продаж на це знадобилося б 7 років. Якщо брати до уваги європейський показник (450 легковиків на 1000 осіб), жителям регіону "не вистачає" 404 380 авт. При такому темпі продажу, який існує на Черкащині наразі, на це потрібно 112 років.
– За нашими прогнозами, потреба авторинку України становить півтора мільйона автомобілів на рік, – каже Михайло Сокол. – Цьогоріч ми збираємося виробити на черкаському заводі не менше 30 тисяч легкових авт, а в наступному – збільшити об'єми удвічі. Ми плануємо протягом трьох років повністю завантажити завод і вивести його на планову потужність – 120 тисяч автомобілів на рік. Для черкащан це означатиме також нові робочі місця – завод працюватиме у дві зміни.
Як пояснив пан Сокол, корпорація розташувала завод саме у Черкасах тому, що це найзручніше з погляду логістики – звідси найкраще доставляти автомобілі у будь-яку точку країни. З часом логістика ставатиме все дорожчою – і це один із факторів підйому виробництва саме на українських заводах. Буде все вигідніше не приганяти авто з-за кордону, а купувати тут, на заводі, що збирає аналогічні автомобілі по ліцензії.
Сприятливо вплинути на темпи розвитку ринку легкових автомобілів України, на думку Михайла Сокола, може і поліпшення умов та здешевлення програми trade-in. Адже, згідно з законодавчими нововведеннями, відтепер виплата податку здійснюється продавцем виключно з прибутку, отриманого в процесі обміну нового автомобіля на старий (з доплатою). Ставка прибуткового податку знижена до 1% – при продажу 1 автомобіля в рік. При продажу більше 1 автомобіля діє ставка – 5%.
– Це зручно для тих, хто хоче продати старе авто (людина доплачує різницю у ціні і забирає із салону новеньке авто) і зручно для тих, хто хоче придбати потриману автівку, – переконаний Михайло Сокол. – Конкуренція змусить салони давати гарантію на потримані автомобілі. Звичайно, автобазари не зникнуть за один день, але вже зроблено крок до цивілізованого авторинку – коли потримане авто має продаватися через автосалон, а не там, де його якість ніхто не гарантує.
За інформацією директора ТОВ "Автоклуб" Миколи Лисенка, нині серед черкащан, що обирають нові автомобілі, найбільшу популярність мають вітчизняні, корейські та китайські автомобілі.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Автобазари зникнуть, а черкаський "Богдан" почне працювати у дві зміни?"