16 березня відбулася раптова позачергова сесія Уманської міської ради, про проведення якої не було попереджено та ознайомлено з порядком денним депутатів зарані. Крім того, у депутатів не було проекту рішення, за яке пропонувалося голосувати. Раптовість сесії прояснилася під час її проведення – питанням порядку денного було підвищення тарифів на проїзд в міському транспорті.
Як повідомляє прес-служба Уманської міської організації ВО "Свобода", депутати, ухвалюючи рішення, не прийняли до уваги настанови своїх виборців, що були дані під час громадських слухань уманською громадою міській раді. Уманчани погодилися із перевізником, розуміючи, що підвищення цін на паливо-мастильні матеріали та запасні частини впливають на собівартість перевезення пасажирів. Громада дала свою згоду на тариф на проїзд у міському громадському транспорті в розмірі 2 гривень із обов’язковим запровадженням кондукторів та квитків. До цього проїзд коштував 1 гривню 75 копійок.
Проте депутати провладної більшості спільно з фракцією "Батьківщини" та "Фронту Змін" проголосували за прийняття тарифів на проїзд у розмірі 2,25 гривень з 20 березня, та подальшим підвищенням 2,50 гривень з 1 травня 2011 року. Депутати Уманської міської ради зрівняли ціну на проїзд з ціною в місті Черкаси. Проте варто зазначити, що маршрути в Умані є набагато коротшими за черкаські, автобуси не мають кондукторів, пасажирам не видаються квитки, а автобусний парк, незважаючи на постійні підвищення цін на проїзд протягом попередніх років – не оновлюється.
Депутат міської ради від Всеукраїнського об’єднання "Свобода" Богдан Чорномаз проголосував проти такого рішення міської ради, розірвавши таким чином одностайність прийнятого рішення. Він виступив із заявою, у якій засуджував підвищення тарифів та вимагав дослухатися до рекомендацій уманської громади, що були висунуті на громадських слуханнях. У заяві зокрема йшлося: "Голосувати за пропозицію збільшити тарифи за будь-які комунальні послуги, в тому числі за проїзд в міському транспорті ні в якому разі не можна. Для того щоб мати моральне право ставити питання про збільшення тарифів, а тим більше ставити на голосування в органах місцевого самоврядування, потрібно як мінімум збільшити пенсійне забезпечення простих громадян; урівняти категорію пенсіонерів, які отримують пільгові пенсії в десятки разів більші від мінімальної, до загальноукраїнського рівня пенсійного забезпечення; мінімальні зарплати привести до рівня забезпечення фізичного виживання в нинішніх умовах; привести послуги перевізників до цивілізованих норм таким чином, щоб можна було будь-кому і будь-коли дізнатися про коефіцієнт зиску уманських перевізників".
Уманська міська організація Всеукраїнського об’єднання "Свобода" висловлює своє обурення постійним підвищенням різних комунальних тарифів, зокрема і на проїзд в громадському транспорті та заявляє про свій намір проводити акції протесту проти таких рішень міської ради та розгорнути кампанію громадянського спротиву чинній владі проти погіршення якості життя.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Проїзд в уманських маршрутках зросте до 2, 50 грн."