Як розвивати туризм у місті, вирішували на міжвідомчій міській раді
У столиці й досі немає інформаційних центрів для туристів, бракує готелів і не вирішені питання з проїздом і паркуванням туристичного транспорту в центрі столиці. Окрім поступового розв’язання нагальних проблем, міські чиновники та працівники туристичної галузі пропонують побудувати в місті нові туристичні об’єкти, зокрема аероліфт, визначити масштабні події, що зацікавлять відвідувачів, і створити віртуальну мапу столиці.
Нині розробляють програму розвитку туризму Києва до 2015 року, повідомив на міжвідомчій міській раді з туризму і екскурсій начальник управління туризму і курортів Головного управління комунального господарства КМДА Микола Грицик. На його думку, головними проблемами міста на сьогодні є відсутність інформаційно-туристичних центрів і контролю за екскурсійною діяльністю, потреба створення смуг і місць паркування для туристичних автобусів, які змушені стояти в заторах. На інші акценти звернув увагу депутат Київради Олександр Бригинець. “Головним для туриста є мотивація приїхати до нашого міста, і завдяки Євро-2012 вона на певний період з’явиться,— стверджує він.— Щоб зацікавити іноземців відвідувати столицю і надалі, потрібно створити потужний проект віртуального Києва з туристичними програмами та можливістю замовлення готелів он-лайн”.
Власним позитивним досвідом поділився перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак, який був мером Кам’янця-Подільського. За його словами, для початку потрібно визначити, привести до ладу та популяризувати експозиційні об’єкти, до яких залучити і маловідомі, але перспективні, наприклад, водний центр, створити цікаві туристичні маршрути. Далі потрібно подумати, де турист може залишати гроші: по-перше, це якісна і різноманітна інфраструктура готелів і закладів харчування, місць відпочинку і розваг (Дніпро, парки), по-друге, якісна сувенірна продукція. Аби зробити Київ яскравим містом і вночі, планують підсвітку фасадів будівель центру, а щоб турист відчував себе у безпеці, пропонується створити муніципальну міліцію та єдиний пульт управління містом. І зрештою турист має отримувати всю потрібну інформацію, а для цього потрібні спеціальні центри. Члени міжвідомчої ради відзначили потребу моніторингу туристичних потоків у Києві — які категорії приїжджають до міста, на що готові витрачати кошти — достеменно невідомо. Працівники туристичної галузі скаржилися на антирекламний вигляд міста, невідремонтовані шляхи та мости (наприклад, на річковому вокзалі), які справляють на іноземних туристів неприємне враження.
Найчастіше туристів приваблюють великі масштабні події — фестивалі, карнавали. Київ має підготувати перелік таких заходів і презентувати їх у світі, впевнений Олександр Мазурчак. А віце-президент Федерації повітроплавання України В’ячеслав Гардашник запропонував додати до іміджу Києва повітроплавання — на день міста влаштовувати шоу з тепловими аеростатами, виготовити фірмовий аеростат міста, а також побудувати в центрі міста (наприклад, біля Київської фортеці) атракціон “Аероліфт”. Такий аероліфт є в Берліні навпроти Рейхстагу. Він піднімає туристів на оглядовий майданчик висотою 150—200 метрів. Вартість такого атракціону в Європі становить 10 євро. А додаткові прибутки можна отримувати від ресторану, паркінгу, музею повітроплавання, сувенірів тощо.
Підбиваючи підсумки міжвідомчої ради, Олександр Мазурчак запропонував присутнім внести пропозиції до проекту туристичної програми Києва, який протягом місяця планують винести на сесію Київради, підготувати свої побажання щодо нових туристичних об’єктів, створити систему спрощених дозволів для об’єктів туристичної інфраструктури та опрацювати питання щодо туристичного збору та проїзду цього виду транспорту.
Марія КАТАЄВА kreschatic.kiev.ua
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Києву — великі фестивалі та аероліфт"