Оптимізація, профорієнтація та модернізація : 850697 : Образование

Образование Ровно : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Ровно и область : Последние новости > Образование
Подробно

Оптимізація, профорієнтація та модернізація


Цьогоріч під «оптимізацію» — так тепер називають процес скорочення, закриття та об’єднання — в Рівненській області підпадають 54 малі школи. На цю тему начальник обласного управління освіти й науки Іван Вєтров говорить дуже неохоче і запевняє, якщо учням шкіл, які підпадають під «оптимізацію», не запропонують кращих умов, ніж вони мають, школу не закриють. Тому п. Вєтров не конкретизує, де і які саме школи можуть закрити. Зазвичай батьки дітей не вітають таких заходів. У нашій області нині працює близько 40 початкових шкіл, в яких навчається до 20 учнів (є серед них школи, в яких 3-6 дітей), стільки ж неповних середніх, які відвідує до 40 дітей, та ще 20 повних загальноосвітніх закладів на 100 учнів.
— У селах, де народжуваність зростає, шкіл не закриватимуть, — запевняє п. Вєтров, - це взагалі питання громади, закривати школу чи ні. Якщо у сусідньому селі за 5-7 кілометрів є значно краща школа, ми переконуємо батьків, що там їхні діти отримають більш якісну освіту. Годі й казати про якість освіти у школах, де лише кілька дітей. Можливо, будемо об’єднувати дві в одну. Але у віддалених селах, до яких немає нормальних доріг і регулярного транспортного сполучення, ми шкіл не закриємо.
Якщо ж розглянути питання у фінансовій площині, то в середньому в області річне навчання однієї дитини обходиться бюджетам у 4-6 тисяч гривень, а в маленьких школах, де значно нижча якість освіти, обходиться у кілька разів дорожче — до 16 тисяч гривень на одну дитину.

Підвозити на навчання в школи нині в області потрібно понад 14 тисяч учнів. Майже половина дітей доїжджають шкільними автобусами, їх в області 95. Ще майже п’ять тисяч учнів добираються до шкіл рейсовими маршрутками, а ті, що живуть кілометрів за три від школи, ходять пішки. За підрахунками облдержадміністрації, кожен десятий учень з тих, хто самостійно добирається до школи — піший. Перспектива найближчих років у сільських школярів така ж сама, тобто автобусами забезпечити лише обіцяють, може, років за п’ять.
Торік коштом держбюджету було придбано 4 автобуси, їх відправили у Гощанський, Дубенський, Острозький та Радивилівський райони, ще 2 автобуси купили коштом Світового банку, на них возять дітей у Костопільському та Рокитнівському районах. Цьогоріч облдержадміністрація сподівається на 2,7 мільйона гривень з держбюджету, і навіть якщо ці гроші надійдуть, їх вистачить лише на 9 автобусів (один коштує близько 300 тисяч гривень). Яким школам їх виділять — зараз навіть не кажуть, будуть враховувати кількість дітей, яких мають ними возити, наявність рейсових маршруток та можливе охоплення якомога більшої кількості сіл одним автобусом. Загалом шкільних автобусів для області потрібно ще не менше 90, бо й ті, що є, поступово зношуються й виходять з ладу. Іван Вєтров сподівається, що районні адміністрації виділять кошти на автобуси. Тільки це буде далеко не стільки, скільки насправді потрібно.
Зараз один автобус працює на 1-6 сіл, і найбільше їх курсує в Сарненському районі.

Бракує школам і підручників, це питання не втрачає актуальності упродовж років. Через брак грошей та колишні борги торік не було видрукувано 20 найменувань підручників для 10 класу. Цьогоріч в держбюджеті передбачено 120 мільйонів гривень на видання підручників для 11 класу, але цієї суми не вистачить, аби забезпечити потреби усіх 11-класників, а також додрукувати вже згадані підручники для 10 класу. А ще потрібно оновити навчальну літературу для 3 класу.
Ще більший дефіцит відчувають спеціальні заклади для дітей з вадами розвитку. З цього приводу обласна рада на своїй останній сесії звернулася до Кабміну з проханням «вжити заходів». Упродовж 2006-2010 років підручники для дітей з особливими потребами надходили лише з окремих предметів для окремих класів. Найбільше підручників та посібників надійшло в заклади, де навчаються діти зі зниженим слухом та зором, а діти з вадами мови спеціальної літератури взагалі не отримували. Загалом вони забезпечені навчальною літературою на 40-60%. Альтернативою Іван Вєтров вважає, наприклад, лінгафонний кабінет, торік його за 65 тисяч гривень, виділених з бюджету області, обладнали у Мізоцькій школі-інтернаті для дітей з вадами психічного розвитку та мовлення. Ще 90 тисяч гривень витрачено на придбання слухових апаратів для дітей, стільки ж планується витратити й цього року.
Перед управліннями освіти міністерство ставить завдання впроваджувати інклюзивну освіту, тобто щоб діти з вадами розвитку навчалися в загальноосвітніх, а не в спеціалізованих школах, якщо їхнє захворювання це дозволяє. Тільки-от школи до цього не готові.
— У школах в Європі умови для дітей з обмеженими можливостями вражають, — каже Іван Вєтров, — а в нас хоч і всі обладнати пандусами, то як до них дістатися, якщо до самої школи треба метрів 300 по піску чи багнюці брести? Немає у школах ні ліфтів, ні підйомників для тих, хто пересувається на візках. Підйомники насправді не такі й дорогі і широко використовуються на Заході.

Цього року школи області випустять 9,5 тисячі 11-класників, і це на півтори тисячі менше, ніж торік. Але це явище спостерігається щороку, запевняє п. Вєтров, — у минулі роки випускників щоразу ставало на 5-6 тисяч менше. А через років п’ять очікується зростання їхнього числа у зв’язку із збільшенням народжуваності. Саме з цієї причини до Мінпраці було надіслано прохання переглянути відсоток зменшення держзамовлення для вищих навчальних закладів нашої області. Міністерство це прохання прийняло, тож якщо в інших областях державні місця можуть скоротити на 42%, то у нас очікується зменшення до 13%, а на окремі спеціальності — до 5%.
Особливостями цьогорічної вступної кампанії є запровадження експерименту у вигляді електронного вступу (лише на рівень бакалавра), окремо контролюватиметься цільовий прийом абітурієнтів із сільської місцевості. Переможцям всеукраїнських олімпіад та членам Малої академії наук, що захистили науково-дослідні роботи, нараховуватимуть додаткові бали — 50, 30 та 20, відповідно, за 1,2 та 3 місця. Абітурієнтам, які закінчили школу до 2007 року, дозволяється вступати і на заочне, й на стаціонарне навчання за іспитами навчального закладу, а не за результатами тестування, якого в ті роки ще не було.

Оптимізують цього року й про­фе­сійно-технічну освіту. Раніше її фінансували з держбюджету, а з 2011 року цей тягар перекладено на обласний бюджет, можливості якого дуже обмежені, фінансування перейшло з дефіцитом у 7 мільйонів гривень. Обласний бюджет зможе виділяти гроші лише на деякі статті. Набір на непопулярні спеціальності в училищах можуть скоротити або об’єднати заклади, в яких недобір. Практики на виробництві тепер не буде, хіба лише на базі самих закладів, або її можуть замінити безплатним стажуванням. Тобто якщо училище має власний цех чи перукарню, де студенти навчалися, то там же вони й практику відбуватимуть.
Водночас облдержадміністрація пишається тим, як за сприяння Міносвіти та Академії педагогічних наук провела першу Всеукраїнську відеоконференцію «Модернізація освіти для сталого розвитку», як усі відзначили актуальність проблематики й новаторський формат обговорення, яку численну аудиторію залучили, аж глядача з Іраку та США. А на квітень заплановано другу таку конференцію. Тільки про всі ці новації з незрозумілими для багатьох словами навряд чи хоч колись дізнаються самі учасники процесу модернізації. Ні школярі, що не мають автобуса та мощеної дороги, пішки чимчикують по бездоріжжю до школи, в якій хронічно бракує підручників, книг, м’ячів та багато іншого. Ні студенти училищ, вчити яких в держави забракло коштів, ні університетів, де здобувати вищу освіту невдовзі доведеться лише за батьківські гроші.


Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Оптимізація, профорієнтація та модернізація"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 13
Новых вестей вчера: 20

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Август 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Ровно



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта