Питання не в 1 мільярді гривень для компенсації інвесторам, які ведуть скандальні забудови Києві, а в бажанні влади зупинити ці будівництва. Нинішня київська влада не спроможна увійти в жорстке протистояння зі „скандальними” забудовниками, оскільки від цих забудовників, а не від киян, великою мірою залежить доля цієї влади.
Про це заявив голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець, коментуючи заяву голови КМДА Олександра Попова з приводу можливості зупинити скандальні забудови у Києві за 1 млрд грн.
«І Попов, і Чернівецькій, і Київрада сьогодні залежать від того, чи дозволять їм займати свої посади очільники держави чи ні. Адже, якщо почнеться відкритий конфлікт між київською владою і потужними провладними інвесторами скандальних забудов, то перемогу, звичайно, отримає не київська влада.
О.Бригинець пояснює, що влада є напівлегітимною і яку, згідно нинішній ситуації, можна змінити миттєво, призначивши нові вибори, а КМДА можна змінити одним порухом президентського пальця.
«О.Попов, і Л.Черновецький, і Київрада, якщо справді вирішать боротися за Київ, потребують підтримки опозиції, навіть, не стільки в особі депутатів, скільки в особі киян, критично налаштованих до дій влади. Як що ми, кияни, вийдемо на вулиці в захист нашого міста, створивши своєрідний загальний рух „Збережемо Київ”, то допоможемо чиновникам і депутатам вдягнути підгузки і рішуче взятися за боротьбу з можновладними забудовниками», - переконаний О.Бригинець.
«В такому розумінні я і мої однодумці є помічниками Попову, бо ми створюємо мотивацію його дій, якщо він справді хоче позитивно залишитися в пам’яті киян, а не як Черновецький», – заявив О.Бригинець.
«По-перше, мільярд – не такі вже й великі гроші якщо виходити з ціни автентичності і історизму центра Києва, які руйнуються скандальними забудовами», – заявляє депутат, - «Рано чи пізно туризм поверне місту ці гроші. По-друге, цей 1 млрд потрібен не в один момент а протягом певного часу, років. По-третє, забудовникам можуть бути надані привілегії в інших інвестиційних проектах і це значно зменшить реальні бюджетні витрати. По-четверте, тільки цього року з міського бюджету заплановано вилучити в державний близько 8.5 млрд. грн., а в наступному, на жаль, виходячи з логіки дії влади, ця сума лише зросте. Тож ці гроші непоганий резерв для „відкупного” забудовникам. Ну, і, по-п’яте, ці гроші добровільно дадуть ті, хто давав, з порушенням закону, дозволи на ці забудови (а те, що такі порушення є, доводить хоча б той факт, що кожна забудова хоча б раз була зупинена рішенням суду, але пізніш суди, на жаль, приймали інші рішення), якщо проти них відкриють кримінальні справи».
«До того ж, я впевнений, що якщо переговори проводити публічно, відкрито і під тиском громадськості, яка обурена цими будівництвами, то сума значно зменшиться», - впевнений О.Бригинець.
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Бригинець взявся допомогти Попову"