
Нещодавно у Черкасах своє 30-річчя відсвяткував аматорський волейбольний клуб "Шанс".
Гравці цього спортивного колективу дуже зайняті люди і працюють керівниками провідних черкаських фірм та на відповідальних державних посадах. Втім, двічі на тиждень 18 чоловіків знаходять час, аби зібратися у спортзалі на тренування, відпочити фізично і психологічно.
– Починалося все з команди ентузіастів, яка сформувала секцію в колишньому технікумі електрифікації, – розповідає президент клубу та чемпіон світу серед ветеранів волейболу Сергій Новіков. – Я долучився до спортивного осередку в 1970-х роках і відтоді цей клуб – моя друга сім'я.
За тривалий час свого існування у клубу з'явився навіть свій гімн. Гравці мають свій статут і правила. Вік у "шансівців" найрізноманітніший, але переважають представники поважної категорії. Наймолодшому – 27, а найстаршому за 70 років.
– Ми до своїх занять долучаємо наших синів, внуків. Адже здоровий спосіб життя нікому ще не заважав, – розповідає Сергій Максимович. – Долучаються навіть дружини, щоправда, вони у нас – група підтримки. Деякі їздять з нами на турніри.
Дружина Сергія Новікова Алла Григорівна вже звикла до захоплення чоловіка.
– Звичайно, коли декілька вихідних підряд чоловік на турнірах – то це не дуже зручно, особливо якщо є якась робота вдома чи на дачі, – говорить Алла Григорівна. – Однак з роками я пристосувалася. Намагаюсь просто не заважати. Коли чоловіки на тренуваннях, ми – їхні дружини, теж можемо зібратися. У нас свої інтереси. Крім того, дні народження та інші свята ми святкуємо теж разом.
Займаються спортом "шансівці" у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького на базі інституту фізичного виховання. "Шанс" неодноразово бере участь в обласних, всеукраїнських та навіть міжнародних змаганнях. Так, за участю 73-річного Сергія Новікова торік ветеранська команда зі столиці посіла друге місце на чемпіонаті України. До того ж, Сергій Максимович чотири рази займав призові та чемпіонські позиції на чемпіонаті світу в Фінляндії. Торік у рамках черкаської "Златогор-Ліги" команда "Шанс" посіла перше місце.
– Для мене волейбол приносить велику емоційну розрядку, – наголошує один із гравців клубу Віталій Магдебура. – Після важкого робочого дня я тут відпочиваю і тілом, і душею. Така позитивна атмосфера дозволяє надовго залишатися молодим і здоровим.
Мета усіх гравців: популяризувати активний відпочинок і своїм прикладом показувати, що спортом можна займатися у будь-якому віці.
Бойовий склад
Сергій Новіков , Петро Струков, Валентин Дяченко, Микола Скрипник, Василь Сілько, Сергій Пасєка , Олександр Одакієнко , Юрій Черняк, Володимир Унрод, Юрій Унрод, Олександр Антоненко, Іван Власенко, Віктор Лепський, Сергій Очеретний, Сергій Кисільов, Віталій Магдебура, Микола Петренко, Ігор Безкровний, Федір Міхновський, Віктор Голубєв, Василь Хмілько та інші.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаські керівники фірм і держслужбовці третину століття віддали волейболу"