Опубликовано: Analitik
Вже вдруге за останні декілька тижнів фондовий ринок України демонструє слабкість за підсумками тижневих торгів. Невпевненість на світових ринках та геополітичні ризики довкола ситуації у Єгипті зробили свою справу: індекс ПФТС протягом тижня втратив 1,14%, відступивши до рівня 1096,76 пп, у той час як індекс Української біржі UX віддав 0,05% до рівня 2778,38 пп. Така динаміка спровокувала розмови щодо очікуваної технічної корекції після довготривалого зростанні національного ринку акцій.
Новини України:
Розпочався минулий тиждень повідомленням про те, що у Росії Московська міжбанківська валютна біржа (ММВБ) об’єдналася з РТС, що підвищує вірогідність неминучого злиття на Україні біржі ПФТС на Української біржі, найбільшими акціонерами яких є ММВБ та РТС відповідно.
Прем’єр-міністр України Микола Азаров сказав, що наступний раунд перемов україни з МВФ буде «досить складним». Він помітив, що місія позитивно оцінює «фінансову стабільність, котра з’являється на Україні”, але з іншого боку, МВФ встановив досить жорсткі умови, включно з обов’язковим підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги у 2011 році.
Міжнародний фонд Блейзера прогнозує, що у 2011 році обсяг прямих іноземних інвестицій в Україні становить 7 млрд. дол. Він вважає, що у поточному році обсяги інвестицій збільшиться відносно до минулого року, коли цей показник складав 5,5 млрд. дол. У минулому році близька 60% інвестицій було спрямовано до фінансового сектору, у 2011 році цей показник зменшиться до 40%, тому 60% відійде до реального сектору та послуг.
На ПФТС спостерігалася така картина: Укрсоцбанк (USCB) (-1,08), Центренерго (CEEN) (-4,17%), Укртелеком (UTLM) (-5,55%), Укрнафта (UNAF) (+8,75%). На українській біржі серед аутсайдерів опинилися Укрсоцбанк (USCB), Центренерго (CEEN), Укртелеком (UTLM), Донбасенерго (DOEN) та Західенерго (ZAEN) (-1,35%).
Новини світу:
Фондові ринки Азії закінчили минулий тиждень з втратами після того, як Китай оголосив про чергове (втретє з жовтня) підвищення відсоткової ставки. З 09 лютого, річна кредитна ставка зросла з 5.81% до 6.06%, а річна депозитна ставка – з 2.75% до 3.00%. Той факт, що Народний Банк Китаю продовжує діяти з намірами охолодити свою економіку повернув у фокус ринку питання про можливе уповільнення зростання світової економіки.
Европейські фондові індекси змогли втриматися, не дивлячись на низку негативних факторів. Так, на початку тижня фондовий ринок Британії постраждав після того, як міністр фінансів Британії Джордж Озборн повідомив про підвищення податків для банківських установ. Таким чином уряд намагається вилучити додатково 800 млн. фунтів ($1.3 млрд.) у рамках програми зі скорочення дефіциту бюджету. Крім того, додатковий блок макроекономічної статистики з Німеччини підтвердив слабкість виробничого сектору, що поставило під сумнів вірогідність підвищення базової ставки ЄЦБ у найближчій перспективі.
Важливою подією також стало засідання Банку Англії. Варто сказати, що цього разу учасники ринку припускали, що центральний банк може піти на зміни у монетарній політиці. На сьогодні, динаміка ф’ючерсів на відсоткові ставки вказує на те, що головна ставка Банку Англії буде підвищена на 25 пунктів до травня, хоча деякі експерти схиляються до того, що ця подія відбудеться не раніше останнього кварталу поточного року.
На ринках ЄС головною подією стали новини про те, що голова Бундесбанку Аксель Вебер може піти у відставку майже за рік до визначеного терміну. Враховуючи те, що він вважався найбільш вірогідним претендентом на місце голови ЄЦБ після Тріше та найбільш агресивним щодо монетарної політики, ця звістка спровокувала спекуляції щодо відстрочення підвищення відсоткових ставок у регіоні на невизначений термін.
Головною подією тижня став виступ голови Федерального резерву Бена Бернанке у Бюджетному Комітеті. Минулого тижня Бернанке сказав, що на даний момент американська економіка ще потребує допомоги Федерального резерву. Але окремі члени Комітету з питань фінансово-кредитної політики припускають, що далі продовжувати пом’якшувати умови на кредитному ринку неможливо. Також очікується, що програма з викупу казначейських бондів залишиться на рівні $600 млрд.
Між тим, Бернанке також сказав, що економіка відновлюється, однак ситуація на ринку праці ще буде демонструвати слабкість деякий час. Відносно монетарної політики, Бернанке сказав, що у разі необхідності у ФРС є інструменти реагування, але натякнув, що у найближчий час у цьому не буде потреби.
Технічна картина з індексів ПФТС та UX пп змінилася, бо індекси закінчили торгову сесію у п’ятницю нижче екстремумів у 1100 пп та 2800 відповідно. Доки індекси будуть залишатися нижче, є вірогідність тестування підтримок, найближчі з яких розташовані у районі 1075/70 пп та 2700 пп.
Пiдготовлено: Олена Злобіна, аналітичний відділ TeleTRADE, м. Київ
Сайт компании: http://www.teletrade.com.ua/
Источник: teletrade.com.ua | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Оптимізм стухає…"