Днями, після масових, а головне — регулярних мітингів проти забудови п’ятачка столичної землі над станцією метро «Театральна» обурену громадськість таки почула влада. І міська, і центральна.
Яка саме із більш ніж тисячі вуличних акцій «розбудила» чиновників — невідомо. Але вже приємно розуміти, що, як мінімум, про існування цієї проблеми вони знають. І, більше того, навіть запевняють, мовляв, усіма фібрами душі підтримують думку протестувальників. Так, максимум зусиль, щоб зупинити це скандальне будівництво, як з’ясувалося, докладає Кабінет Міністрів України. Щоправда, розводять руками чиновники, — зробити мало що можуть. Адже хто вони, маленькі люди, перед лицем Закону?
— Там усе оформлено законно, — сказав цієї середи віце-прем’єр-міністр країни, міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Віктор Тихонов. — Тим паче минуло вже вісім років відтоді, як це було оформлено. Звісно, ми робимо все, щоб зупинити це будівництво, воно там абсолютно не потрібне. Розумом ми це розуміємо. Але зробити це не так просто. Закон на боці тих, хто має документи на будівництво.
З грудня минулого року вивчає ситуацію з будівництвом над станцією метро «Театральна» і голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов. На його вимогу це питання розглянула архітектурно-містобудівна рада. Члени останньої вважають «недоцільним розташування запроектованого будинку». Представники небайдужої громадськості навіть листа писали панові Попову. І ось він сказав своє слово:
— У нас справді зараз є документи, які дозволяють нам ухвалити рішення про призупинення цього будівництва. Я розмовляв сьогодні з власниками, які є ініціаторами будівництва цього будинку. Вони мені пообіцяли без скандалу, що зупинять його найближчим часом, — сказав в інтерв’ю журналістам О. Попов два дні тому.
От, щоправда, уточнити в нього, що мається на увазі під словосполученням «призупинити будівництво», оперативно нам не вдалося. Це буде повна заборона і знесення уже встановлених конструкцій, чи просто «перекур» для тамтешніх працівників — довідаємося, щойно одержимо відповідь від КМДА.
Тим часом на самому горе-будівництві й гадки не мають відпочивати. За зеленим парканом на вулиці Б. Хмельницького, 7 все так само кипить робота: щосили «блискають» зварювальні апарати і стукають молотки. Навіщо майбутні власники центру продовжують роботи, якщо вже домовилися із главою КМДА про їх припинення — цікаве запитання. Напевно, включився не підвладний людині закон інерції.
Тим часом, мало вірять словам чиновників і представники громадськості. Кажуть, було б краще, якби конкретні дії випереджали обіцянки. «Повіримо, коли все знесуть, — говорить активістка руху «Кияни проти руйнування Києва» Ірина Никифорівна. — Не знаю, кому вигідно не доносити представникам влади документи, що підтверджують незаконність цього будівництва. Але те, що й Попов, і Тихонов почули, що проблема є і хочуть робити якісь кроки, — не може не радувати».
До речі, останнім часом дедалі частіше люди висловлюються, мовляв, це будівництво вже не зупинити. Адже кілька поверхів встигли зробити, тому знести конструкцію не вийде. Противник таких думок — голова комісії з питань культури й туризму Олександр Бригинець. На його думку, знести залізну конструкцію та на її місці розбити сквер — цілком можливо. Було б бажання.
— У нас є приклад — історія із ТЦ «Троїцький», — нагадує О. Бригинець, — коли знесли цілий торговий центр. А в цьому випадку йдеться тільки про те, щоб влада домовилася із забудовником про систему компенсації. Вона може бути дуже проста. Скажімо, власникові виділять іншу земельну ділянку (можливо, навіть більшу від цієї), і це дасть йому змогу заробити заплановані гроші. Теоретично завжди є способи домовитися. Звичайно, якщо влада це захоче зробити.
Джерело: golos.com.ua
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Незважаючи на обіцянки чиновників, спірне будівництво триває"