Використання різноманітних шматків тканини, так званих слінгів, для носіння дітей – це зовсім не новомодна вигадка. Слінгами користувались ще в Стародавньому Єгипті. Та й в кожну епоху знаходились прихильники такого методу носіння дітей.
– Дитина в слінгу перебуває в такій же позі, як і на руках у мами. Тому на хребет малюка не має зайвого тиску, – зазначає черкаський слінгоконсультант Людмила Білик. – Існує кілька видів слінгів: слінги з кільцями, слінги-шарфи, слінги-кишені та май-слінги. Кожна мама може обрати собі будь-яку модель, яка їй сподобається. Це дуже зручно. Головне – просто навчитись правильно користуватись слінгом.
Для початку можна потренуватись і спробувати носити в слінгу ляльку. Варто добре опанувати схеми закріплення малюка в слінгу, щоб він не міг випасти. Завдяки слінгу, звичайно, можна робити багато справ і при цьому не турбуватись за малюка. Проте не слід забувати, що дитина біля вас. Особливо, коли ви щось готуєте біля плити або п'єте гарячі напої, щоб випадково не пролити це на дитину. Тому їжу та напої краще охолоджувати і вживати теплими.
Користуючись слінгом, потрібно звертати увагу і на одяг маляти. Зауважте, що дитина буде грітись від тіла матері, тому одягати маля занадто тепло не потрібно. Крім цього, немовлята повинні мати можливість вільно рухатись, тож одяг має бути еластичним і, можливо, навіть трішки завеликим.
Під час носіння дитини в слінгу слідкуйте, щоб її обличчя завжди було на видноті і щоб не обмежувався доступ повітря. Носити малюка потрібно однаково на обох боках, тобто, і на лівому, і на правому, щоб організм дитини розвивався однаково. Проходячи вузькі місця, дверні отвори, прикривайте дитину руками, щоб випадково не прорахуватись зі своїми габаритами та не вдарити маля. Особливо обережно слід підіймати щось з долівки. Не варто нахилятись в такому випадку, ліпше присядьте, або взагалі на цей час покладіть дитину на ліжечко. Для прогулянки обирайте зручне взуття без підборів та знайомий маршрут, щоб випадково не спіткнутись і не впасти. З цієї ж причини не варто їздити в громадському транспорті, стоячи з дитиною в слінгу.
Варто відрізняти слінг від так званої "кенгурушки". У слінгу малюк немовби повторює положення на руках у мами. Якщо дитину садять вертикально – її ніжки широко розводяться. Спинка слінга не ущільнена, або ж ущільнена по мінімуму.
Слід зазначити, що носити малюка в слінгу цілодобово не варто. Потрібно періодично виймати його звідти, робити масаж, гратись з ним. Іноді малюкам не подобається в слінгу, тому, якщо малюк постійно вередує і намагається вилізти зі слінга ,– не примушуйте його там перебувати.
Вартість слінга залежить від матеріалу, з якого він виготовлений, та від моделі. В середньому він коштує близько 300 гривень.
Переваги слінгів:
1. Дитина завжди поряд з мамою, але руки матері вільні. Це дозволяє мамі працювати по господарству і не хвилюватись за те, що робить малюк.
2. Зі слінгом набагато простіше відвідувати магазини, їздити в транспорті, адже не потрібно тягати за собою громіздку коляску.
3. Навантаження від ваги дитини розподіляється рівномірно на плечі і спину того, хто носить дитину.
4. Є можливість годувати дитину прямо в слінгу.
5. Дитина спокійно може спати в слінгу, причому як в вертикальному, так і в горизонтальному положенні.
6. Позиція дитини в слінгу, коли в неї розведені ноги в різні сторони, є гарною профілактикою захворювань опорно-рухового апарату.
7. Психологи переконують, що носіння дитини в слінгу позитивно впливає і на матір, і на немовля, установлює між ними міцний психологічний контакт.
Основи "слінгоносіння":
1. Малюк повинен щільно прилягати до тіла матері, проте тиснути тканина йому не повинна.
2. До трьох місяців дитину варто носити у горизонтальному положенні.
3. Головне правило носіння слінгу – в ньому потрібно розташувати малюка так, немовби дитина на руках.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости ""Слінгоманія": черкащанки міняють коляски на слінги"