Колонка редактора
Кажуть, собака і його господар – завжди зовні схожі між собою. Секрет справжньої схожості людини і її тварини – швидше в характерах, аніж у зовнішності. Минулотижнева історія арешту екс-міністра МВС Юрія Луценка спецназом СБУ викликала у суспільстві жваве обговорення того, як це переживе… пес політика, з яким той гуляв у мить арешту. Щоб з’ясували це, поспілкувався з людьми, які знають толк у породі Луценкового звіра. Звуть собаку Бос – йому всього чотири місяці, фактично зовсім юне і реально "раниме" цуценя (собачники, які знають прихильність тварини до господаря, розуміють, про що я говорю). У випадку з філа бразилейро, а саме цієї породи Бос – пес ще болючіше переживатиме ситуацію, коли на його очах десяток мужиків у чорному забрали його господаря до мікроавтобуса, бо філа ніколи не визнає іншого господаря. До речі, зовні худорлявий Луценко в окулярах і щокастий гігант філа бразилейро, який колись виросте з юного Боса – таки не схожі абсолютно. А от характери… Так само, як і у випадку з Луценком, філів побоюються за можливість несподіваного укусу і серйозного нападу – звалити з ніг може будь-кого. В Англії, Норвегії та Ізраїлі на право завести таку собаку необхідно отримати спецдозвіл суду, у Новій Зеландії їх класифікують як небезпечну породу, а в деяких штатах Австралії правоохоронні органи узагалі забороняють тримати філів удома…
У нашій країні, де давно звикли відзначати свята будь-якої культури і віри, аби лише добряче повеселитися, давно вірять у тваринні символи року. Стало модним ототожнювати навіть перспективи держави з тим, людина якого знаку зодіаку править нею. Минає рік Тигра – рік, у який до повної і безроздільної влади після політичних падінь і злетів нарешті прийшов народжений так само у рік Тигра Віктор Янукович. Свого часу, характеризуючи свого патрона, Анна Герман говорила, що Віктор Федорович – не тільки "залізний господар", а і "справжній тигр". На думку речниці регіоналів, як істинний тигр, її шеф уміє сидіти в засідці, а ще – "тихо стрибати". На переконання Герман, "стрибки у нього в житті несподівані, але в точку". І ще – він "однозначно не піддається дресируванню"… Красиві і потужні фрази, от тільки люди чомусь бурчать, що країна "засиділася у засідці", і дуже вже хотілося б "жити краще вже сьогодні", як обіцялося. Тим паче, Микола Азаров ще влітку говорив, що маємо шанси швидко увійти до двадцятки економічно найбільш розвинених країн світу. А свого часу чотири країни в "глибокій" Азії багато не говорили, але були прозвані "азійськими тиграми" – за мовчазний і карколомний стрибок у розвитку економіки. Південна Корея, Сінгапур, Тайвань і Гонконг легко зуміли зробити те, про що в нас легко можуть тільки розмовляти. І невдячні обивателі в домашніх розмовах порівнюють наші звершення швидше з Гондурасом, аніж з Гонконгом. Поет Маяковський, коли писав про те, які російські слова звучать на всю планету, називав слова "большевики, Октябрь, советы". Микола Янович з подачі Віктора Федоровича все більше користується вже не рідною російською, а майже українською мовою. Але на шляху до "найкращої двадцятки світу" ще так і не з'явилося в його лексиконі нових українських слів, які могли б так по-тигрячому прославити нас на весь світ, як корейців – істинно корейські слова, такі як Samsung чи Hyundai…
Настає рік Кролика, але це аж ніяк не означає, що в нові загальнодержавні лідери швидко вискочить Яценюк чи Тягнибок. Та й у мріях сучасних українців прагнення економічних змін знову на якийсь час переважило прагнення змін політичних. Інша річ – якщо так і не буде обіцяних стрибків економіки на нові вершини. Стрибків розмаху хоча б кроликів, якщо не тигрів…
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Українська економіка: між Тигром і Кроликом…"