В столиці мав змогу очі-в-очі поспілкуватися з головним комуністом усієї країни… Було б це, скажімо, в 1930-х чи 1970-х роках минулого століття – і тема розмови могла б бути зовсім іншою. Та надворі – ХХІ століття, тому починаємо з розмови про те, як і чому фракція комуністів підтримала голосуванням у парламенті новий Кодекс, запропонований колегами "буржуазного розливу".
Петро Симоненко заявляє, що він і його фракція, "голосуючи за Податковий кодекс, виконували свої передвиборні обіцянки бюджетникам і пенсіонерам". Наголошує на тому, що в бюджеті Пенсійного фонду – "дірка" в 60 мільярдів гривень. Тому вважає, що не може підприємець спочатку платити фіксований податок у 200 гривень, а потім отримати пенсію у розмірі 800 гривень. Нагадав, що кількість працюючих скорочується, а пенсіонерів – зростає, і закликав: "Давайте подумаємо про наших батьків!" І тут же заявив, що голосуванням за новий Податковий кодекс комуністи підтримали… і малий та середній бізнес. Мовляв, пенсіонери і бюджетники потім же прийдуть на базар до того ж підприємця – витрачати отримані гроші.
Взагалі новий Податковий кодекс Петро Симоненко вважає чудовою підтримкою національного виробника і заохоченням створення нових робочих місць. Наголошує, що в кодексі врахована пропозиція комуністів щодо введення податку на розкіш. При цьому на пряме питання про те, скільки він сам буде платити згідно з цими нововведеннями, лідер комуністів відповідає, що ще не підраховував…
За що комуністи не голосуватимуть – так це за новий Трудовий кодекс, запевнив Петро Миколайович. "Ми не можемо опускати соціальні стандарти, яких досягнули в радянські часи. Нинішній документ захищає не працівника, а роботодавця. Робочий тиждень зростає з 40 до 48 годин, спрощується процедура звільнення, скорочуються пільги, порушується право громадянина на роботу…" Розкритикував і проект Житлового кодексу, нагадавши, як в часи СРСР житло отримували безкоштовно, і наголосивши, що треба поважати конституційне право людини на житло – воно головніше, аніж те, чи сплатила людина комунальні послуги. "Комунальні платежі треба сплачувати, але чи не забули про рівень зарплати в країні і як він співвідноситься з комунальними тарифами?!"
В пух і прах Петро Симоненко розгромив словесно дії уряду Азарова щодо співпраці з МВФ: "Україна втратила економічний суверенітет і перебуває на межі втрати суверенітету політичного. Комуністи неодноразово застерігали уряд утриматися від співпраці з МВФ. Над нашою країною нависла загроза втрати найголовнішого національного стратегічного ресурсу – земельного. Ми звертаємося до Президента і Уряду утриматися зараз від земельної реформи. В умовах, коли Україна стає найбільшим боржником МВФ у Східній Європі, досить велика небезпека того, що розраховуватися за кредитами МВФ доведеться українським чорноземом…" Зі слів Симоненка, вже нині три тисячі іноземних фірм контролюють третину всього земельного фонду країни. Компартія не проти земельної реформи як такої – вона проти такої реформи, коли захоплюється земля, яка належить усьому народові. "Не землею треба торгувати, а створювати умови для того, щоб селяни отримували доходи зі своїх земельних наділів", – резонно зауважив Петро Симоненко.
Питання по Черкасах дещо порушило ідилію заданого русла бесіди, з якої випливало, що ліві ідеї стають все популярнішими в Україні і світі, а отже мали б ставати все популярнішими й комуністи разом з ними. Автор цих рядків запитав у Петра Миколайовича, чому ж тоді у комуністів на Черкащині дедалі слабша електоральна підтримка, що продемонстрували зокрема й останні місцеві вибори. На це Симоненко відповів: "Сьогодні українське суспільство дуже хворе, і глибина люмпенізації впливає на вчинки наших громадян. Жодна з партій не йде на вибори з олігархічними гаслами, вони йдуть з декларованою лівою ідеєю – такі гасла знаходять підтримку у суспільстві. А громадяни, які відчувають потребу у зміні політичного режиму, не завжди можуть розібратися, кому можна довірити свої голоси…"
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Петро Симоненко – про політику і Черкаси: "Глибина люмпенізації впливає на вчинки…""