Колонка редактора
Тиждень, що минув, був сповнений надзвичайних пригод і тривоги. Тон міжнародним новинам задавав напад акул у єгипетському Шарм-ель-Шейху. Хоч і відбувалася ця подія за тисячі кілометрів від Черкас, та переполошила вона багатьох черкащан, які звикли вважати Шарм не менш гідним титулу рідної здравниці, аніж кримська Ялта. Головною ж новиною в Україні стало затвердження нового Податкового кодексу, за яким країна почне жити вже менше, аніж через місяць. А ще – розігнаний міліцією Майдан і зруйновані намети протестувальників…
І в Єгипті, і в Києві в епіцентрі надзвичайних подій опинилися наші земляки.
Черкащанин, який працює в Шарм-ель-Шейху інструктором з підводного плавання, відмічає тільки часткове, та й то тимчасове зменшення напливу клієнтів. А от уманські підприємці, яких "Беркут" витрусив з наметів холодного Майдану, констатують, що їхньому бізнесу вижити після ревізій податківців тепер буде не менш тяжко, аніж туристові – після зустрічі з акулою…
На самій Черкащині – теж густо з надзвичайними пригодами. Відзначився черкаський рибалка, який встановив сумний рекорд з перебування у крижаній воді Дніпра і, що характерно – вижив, провівши поряд із перевернутим штормом човном понад 16 годин! Так само добре все скінчилося для офіцера водної міліції, якого браконьєри на Золотоніщині скинули у воду з човна – потім їх зупинила тільки автоматна черга у повітря… На щастя, не постраждали пасажири шполянської маршрутки, водій якої невдало поступився дорогою на засніженому автошляху, і "бусик" злетів у кювет…
Було ще багато різноманітних надзвичайних ситуацій, не кожна з яких, на жаль, закінчилася щасливо. Чому їх так густо? Хтозна. Сказати б, що через те, що нині рік хижого Тигра – так ні, бо як "впливає на погоду" в Україні китайський календар? Тому не доводиться й розраховувати, що у прийдешньому році Кота (Кролика) всі, включно з політиками, будуть тільки муркотіти або мирно травичку гризти.
Губернатор подався у відпустку на три тижні, і політичне життя, яке крутилося навколо нього, дещо ущухло. Інший епіцентр політичних торнадо, мер Сергій Одарич, порадував "Прес-Центр" серією відвертих політичних зізнань і нині тихо й мирно керує розстановкою по місту ялинок. Цьогоріч їх у місті буде цілих три від мера і ще одна додаткова – від губернатора. І всі зі статусом "головних". А уявіть, якби була ще, скажімо, "ялинка прокурора" із Дідом Морозом від СБУ і Снігуронькою в погонах полковника ДАІ? Із зайчиками від транспортного управління і білочками від управління охорони здоров'я… Невже і Новий рік так закостюмують-затягають ідеологи від політики, як вже заялозили День Перемоги?
А втім – хай їй грець, тій політиці. Он навіть губернаторові з мером Новий рік на умі. Дивись, усі вчорашні політичні суперники, поводивши разом хороводи під ялинкою, зуміють станцювати так, щоб це сподобалося конституційному замовникові музики – народу, який за них голосував?
Сергій Одарич обіцяє, що цьогоріч для головної ялинки в Черкасах востаннє рубали справжні дерева у лісі. Каже, що з наступного року не тільки "владні" ялинки штучними будуть – постарається взагалі заборонити продаж живих сосон і ялинок на вулицях міста. Не викорінять, як завжди, інше – і в Новому році при владі знову чимало буде "дубів", які висмоктуватимуть соки з землі, де їх посадили у чиновницькі крісла…
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Свято наближається. І що менше чути про політиків – то свята більше…"