Їх злочинну діяльність пов'язують з рибною інспекцією області.
Черкаські правоохоронці затримали браконьєрів, які зібралися незаконно виловлювали рибу на території Липівського заказника під Черкасами. В міліції запевняють, що гучна справа обіцяє стати першою ластівкою в боротьбі з підпільним рибним бізнесом.
Липівський заказник у Золотоніському районі (так звана "Чорна яма") – напрочуд привабливе місце для браконьєрів. Старе русло Дніпра має дно з глибинами до 15 м і більше. У цих зимувальних ямах від холодів і аж до весняного нересту сплять щуки, соми, лящі. Виловлювати їх зараз там – робота не бий лежачого.
Охороною водного плеса від Канева до Чигирина вже кілька місяців займається лінійний відділ міліції в річпорту Черкаси УМВСУ в області. Напередодні правоохоронці отримали оперативну інформацію про запланований вилов риби. Вони дізналися, що на плесо заказника вирушило семеро рибалок на трьох баркасах із неводом. 27 листопада вирушили в оперативний рейд. О другій ночі у 5 кілометрах від суші за допомогою приладу нічного бачення в тумані побачили човни. Коли вирішили підійти ближче, зрозуміли – це баркаси браконьєрів.
– Один з них зменшив швидкість, ми пристали до їхнього борту. На човні було двоє рибалок. Я переліз через борт, представився і звернувся з вимогою надати документи. Чоловіки не відповіли. Один з них натиснув на газ двигуна і човен почав швидко набирати хід. Після чого водій баркаса направився до мене, схопив за рукав і почав тягти за борт. Хотів викинути. Потім до нас направився і другий рибалка. Мій колега, побачивши ситуацію, здійснив чергу з автомата Калашникова вгору. Після цього водій баркаса виключив двигуна. Далі супротиву не чинили. Я лишився на борту, напарник підплив до інших човнів, викликали оперативну групу і їх затримали. Добре, що риби вони не встигли наловити. Міліція має попереджувати злочини, так вийшло і тут, – розповідає оперуповноважений, майор міліції Олег Пшоно. Його та напарника – старшого лейтенанта міліції Сергія Постолицького – за затримання браконьєрів нагородили відзнакою. Двоє браконьєрів, які чинили спротив працівникам міліції, постановою Золотоніського міжрайонного суду від 29 листопада, отримали по 15 діб адмінарешту.
– У заказнику заборонений будь-який вилов риби – як любительський, так і промисловий, – пояснює начальник лінійного відділу Анатолій Воєвода. – Крім того, у зловмисників не було жодних документів, які б посвідчували їх особу, бортових журналів.
За один такий вихід браконьєри можуть виловлювати від 5 до 40 тон риби. Сума, на яку може затягти такий улов, від 100 тис. грн. і більше. Ці цифри красномовно свідчать про гроші, які крутяться в незаконному рибному бізнесі.
11 листопада правоохоронці затримали два баркаси з рибою і сітками. "Це були рибалки одного і того ж суб’єкту підприємницької діяльності", – говорить Анатолій Воєвода. У міліції впевнені, що діяльність браконьєрів має прямий стосунок до керівництва рибної інспекції області. "Це я вам заявляю офіційно і однозначно. Ми зробили тільки перший крок, за ним будуть іще, – говорить начальник УМВСУ в області Валерій Дерновий. – У цьому році ми вирішили серйозно зайнятися питанням захисту водних ресурсів області. На жаль, ми побачили, що люди, які зобов’язані охороняти водні ресурси, роблять зовсім інше – безбожно займаються браконьєрством"…
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Браконьєри мало не втопили міліціонера у крижаній воді"