![Сергій Тулуб:](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/16311.jpg)
Голова облдержадміністрації дав ексклюзивне інтерв'ю для читачів "Прес-Центру".
"Із трьох кандидатур на посаду голови облради ми обрали Валерія Черняка"
– Новим головою обласної ради обрано Валерія Черняка. Які ще були кандидатури на цю посаду? Чому Партія регіонів запропонувала саме його?
– Ми розглядали це питання на обласній конференції Партії регіонів. Там було запропоновано три кандидатури: головного лікаря обласної лікарні Валерія Черняка, ректора Черкаського національного університету Анатолія Кузьмінського та колишнього народного депутата Наталії Горбенко. Усі вони – люди поважні, порядні. Але після обговорення всі зійшлися на кандидатурі Валерія Черняка. Валерій Петрович – член Партії регіонів, людина, яку поважають черкащани. Крім того, він – медик, а проблеми охорони здоров'я – з числа тих, які найбільше хвилюють черкащан. Професіоналізм Валерія Петровича, знання ситуації в медичній галузі, та й не тільки в медичній, – із тих чинників, які обумовили його обрання на посаду голови облради.
"Перш за все необхідно відновити в Черкасах виробництво!"
– Ви заявили, що будете "виконробом" у розв'язанні проблем обласного центру... Які проблеми, на Вашу думку, потрібно розв'язати в Черкасах у першу чергу?
– Місію виконроба я взяв на себе з самого початку роботи. Приїхавши в Черкаси, я одразу зіткнувся зі скаргами людей на проблеми міста. Деякі з цих проблем уже стали хронічними.
Переконаний, перш за все необхідно відновити в Черкасах виробництво. Візьміть такі заводи як "Фотоприлад", "Темп", Черкаський ДОК і багато інших підприємств, якими славилося місто. Вони або не працюють, або працюють не на повну потужність. Звідси – й усі інші труднощі. Жителів Черкас найбільше хвилюють питання браку робочих місць, низької заробітної плати, заборгованість по зарплаті, недостатній рівень соціальної допомоги людям, медичного обслуговування. Черкасці занепокоєні благоустроєм міста – проблемами житлово-комунального господарства, тарифів, стану доріг, необхідністю ремонтів у багатоповерхівках, проблемами ліфтового господарства... Й не тільки це. У місті 63 гуртожитки, правовий статус жителів яких не визначений. Я не знімаю з порядку денного і відновлення роботи аеропорту, і річпорт.
– На виборах Черкаський міський голова Сергій Одарич був опонентом кандидата від Вашої партії...
– Черкасці зробили свій вибір. Я його сприймаю. А отже, активно співпрацюватиму з мером міста.
"Якщо людина працює і залишається бідною, в державі щось не так"
– Нині багато говорять про боротьбу з бідністю...
– Погодьтеся, якщо людина працює, і при цьому залишається бідною, то в державі щось не так. Треба знаходити причини і долати їх. Що ми й робимо. Один з напрямків – подолання корупції. Як же це дістало людей! Куди не підеш – скрізь тебе чекає якийсь чиновник, який вимагає подачок за видачу якихось довідок, оформлення документів... Як тільки ми цю проблему подолаємо, рівень життя людей підвищиться.
– Які заходи обласна влада планує щодо відродження і розвитку черкаського села?
– Ми розробляємо програму "Черкаське село (до 2020 року)". Незабаром ми цю програму запропонуємо до розгляду на сесії обласної ради. Чим сьогодні можна допомогти селу? По-перше, створенням нових робочих місць. Застосування нової потужної техніки зменшило потребу в робочих місцях. А людям же потрібно заробляти! По-друге, потрібно підвищити орендну плату за використання паїв, взятих підприємцями в оренду в селян. По-третє, необхідно розвивати співпрацю громад з підприємцями, які мають допомагати розвитку соціальної сфери села. Поєднуючи кошти держави і підприємців, ми плануємо відновити соціальну сферу села – привести в належний стан школи, відновити будинки культури, ФАПи і амбулаторії...
"Проблема в тому, що ми розвиваємо економіку екстенсивно"
– Які галузі промислового виробництва Ви вважаєте найбільш перспективними в цей післякризовий період?
– Ми зараз працюємо над тим, щоб розширити можливості підприємств, які працюють на оборонку. Я запросив міністра промислової політики побувати на Черкащині, щоб розглянути в комплексі перспективи заводів, які колись працювали на економіку держави, а зараз майже зупинилися. Щоб відновити їхню роботу, потрібні або інвестиції, або якісь кредитні залучення.
У переробній промисловості великі перспективи має цукрова галузь. У цьому році додатково почали працювати три заводи! І нині ми маємо виробленого в області цукру в два з половиною разу більше, ніж на цей період торік! В наступному році ми плануємо збільшити майже вдвічі площі, засіяні цукровим буряком, і ввести в дію ще три-чотири заводи.
– Одною з ключових проблем економіки області вже багато років залишається складна ситуація у тваринництві.
– Проблема в тому, що ми звикли розвивати економіку екстенсивними способами – просто розширюємо ті чи інші підприємства, галузі. А потрібно переходити на інтенсивні шляхи – за рахунок інвестиційно-інноваційної діяльності. В нас такі можливості є. Один з проектів – створення свинарського комплексу в Христинівському і Монастирищенському районах, про який я говорив на останній сесії облради. Крім того, великі перспективи має молочне скотарство.
Для розвитку сільського господарства дуже важливо наблизити виробника до споживача (або переробника), уникати посередників. Ми почали створення так званих молочних кооперативів – їх уже створено більше двадцяти п'яти (щоправда, цього дуже мало). Вони потрібні для того, щоб селяни могли працювати в умовах, коли на виробника ніхто не тисне, коли є можливість продати своє молоко за достойною ціною.
Велике значення матиме й створення оптового ринку. Перші кроки ми до цього вже зробили – йдеться про численні ярмарки, які пройшли в Черкасах та інших містах області.
"Черкащина має величезний туристичний потенціал"
– На одній зі своїх прес-конференцій Ви згадали про плани будівництва нового автобану Київ–Канів...
– Автобан, який планується побудувати, буде продовженням дороги від Чопа до Києва. Він проляже від Києва до Канева, Черкас, Дніпропетровська, Донецька і далі в напрямку Ростова-на-Дону. Перша ділянка дасть можливість з'єднати Київ і Канів. Це важливо з огляду на туристичний потенціал Євро-2012, щоб туристи мали можливість побувати в канівському музейному комплексі.
Крім того, ми працюємо з інвестором, який береться реконструювати дорогу від Переяслава-Хмельницького до Черкас. Із цим проектом пов'язане питання розширення дамби, капітального ремонту мосту через Дніпро, реконструкції доріг у самих Черкасах.
– Активній критиці було піддано реалізацію програми "Золота підкова Черкащини". Чи розробляє нова влада якісь альтернативні програми відновлення історико-культурної спадщини області?
– Я не думаю, що нам потрібні альтернативи. Треба вдосконалити те, що було розроблене, і забезпечити прозорість використання коштів. Будуть створені громадські ради, які слідкуватимуть за правомірністю використання коштів. До речі, залучатимуться не тільки державні кошти, але й місцеві джерела та гроші, виділені благодійниками. Як це робитиметься, ми показали на прикладі Канівського музею.
"Ми граємо з дядьком у шахи..."
– Чим Ви полюбляєте займатися у вільний час?
– На жаль, зараз вільного часу в мене майже немає. Але коли з'являється така можливість, я їду до дядька на Золотоніщину, в Богуславець. Ми граємо з ним у шахи. Дядько – дуже потужний гравець, і мені рідко вдається його обіграти. Але це мене тільки заводить! Іноді граю у футбол. Полюбляю ходити з дружиною в театр та на концерти. На жаль, і це рідко вдається робити... Думаю, тепер, коли наша робота набирає системності, коли сформовано кадри виконавчої влади, а в ради прийшли професіонали, вільного часу буде більше.
– Ви відомі як людина віруюча. Що для Вас віра?
– Для мене це в першу чергу – спосіб оцінити свої дії, ставлення до людей. Віра – той стрижень, на якому, думаю, тримається моя особистість. Але не хочу говорити про себе. Мораль і духовність – це основа нашої Черкащини. Вся її історія сповнена духовністю. Тільки завдяки цій духовності наша земля народжувала таких геніїв, як Тарас Шевченко...
– У вас насичений трудовий шлях. На якій посаді Ви працювали з найбільшим задоволенням?
– Кожен етап життя для мене особливий. Коли тобі 25, і ти став керівником підприємства – це щось особливе? Коли ти в 32 роки очолив велике місто – це особливе?.. А взагалі-то найбільше мені запам'яталася робота гірничим майстром. Ми працювали з радістю, жили роботою, раділи, коли нас за це заохочували... Думаю, це – найбільш яскраві сторінки мого життя. А може, це мені так здається – тому що я тоді був молодим.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сергій Тулуб: "Я з самого початку взяв на себе місію виконроба""