Опубликовано: Інна Хімічук
КРУ інформує
Аудитори КРУ аналізували виконання бюджетів Кам′янського району
Аналізуючи ефективність виконання місцевих бюджетів Кам’янського району за 2007-2009 роки та І квартал 2010 року, аудитори КРУ у Черкаській області дослідили, що на виконання бюджетів Кам’янського району негативний вплив мали ряд факторів, які призвели до втрат, недоотримання доходів та неефективного витрачання бюджетних коштів.
Однією з причин неналежного виконання бюджету є відсутність дієвих заходів Кам’янської районної ради та Кам’янської райдержадміністрації щодо стягнення з сільськогосподарських товаровиробників заборгованості по позиках, наданих на фінансову підтримку. Це, в свою чергу, призвело до втрат коштів районним бюджетом. Адже протягом 2007-2009 років по спеціальному фонду районного бюджету планувались надходження, які мали забезпечуватися за рахунок повернення кредитів, наданих сільгосптоваровиробникам району у попередніх роках. Так, у бюджеті Кам'янського району на 2007 рік різницю доходів та видатків за спеціальним фондом на суму 40 тис.грн. передбачалося покрити за рахунок обсягів повернення кредитів (сільськогосподарських позичок) до спеціального фонду районного бюджету (бюджету розвитку). Аналогічно передбачалося покрити і різницю доходів та видатків за спеціальним фондом на суму 140,3 тис.грн. в районному бюджеті на 2008–2009 роки. Оскільки Кам’янською районною радою та райдержадміністрацією не вживалося дієвих заходів щодо погашення заборгованості за позиками, наданими з районного бюджету сільськогосподарським товаровиробникам у 2001 році, то районним бюджетом фактично втрачено більше 140 тис.грн. додаткових надходжень. В результаті, у 2007 році не були забезпечені видатки на будівництво та обладнання автоматичної газової міні-котельні загальноосвітньої школи с.Райгород на суму 40 тис.грн., а у 2008-2009 роках видатки на газифікацію Жаботинської ЗОШ на суму 140 тис. гривень.
Крім цього, аудитори з′ясували, що в Кам′янському районі належним чином не налагоджена робота щодо використання резервів поповнення доходів бюджетів району, що не сприяє наповненню доходної частини бюджету. Так, дослідженням встановлено, що Кам'янською районною радою затверджувалися ставки за оренду комунального майна, нижчими від законодавчо визначених для державного майна. Зокрема, протягом І півріччя 2007 року підвальне приміщення Кам'янської райради здавалося в оренду приватним підприємцям, які здійснювали торгівлю непродовольчими товарами та сплачували орендну плату в розмірі 10% вартості одного квадратного метра. В той же час, ставка орендної плати при здійсненні торгівлі непродовольчими товарами визначена відповідною Методикою для державного майна становила 18%. Крім того, при передачі цього підвального приміщення в оренду, районною радою було не дотримано ряд інших законодавчих актів. В результаті, з 28.12.2006 по 01.07.2007 до місцевого бюджету не надійшло щонайменше 20,8 тис. гривень.
Недостатньо ефективно розпоряджалася комунальним майном і Ребедайлівська сільська рада. Так, без проведення незалежної (експертної) оцінки сільрадою було укладено договір з ВАТ «Укртелеком», згідно якого в строкове платне користування передано 32 кв.м нежитлового приміщення для розміщення АТС. Орендна плата за місяць встановлена у розмірі 3 грн. за 1 кв.м. У 2009 році з цим же орендарем було укладено договір оренди з урахуванням проведеної експертної оцінки, але без урахування податку на додану вартість. Внаслідок такої оренди сільським бюджетом протягом 2007-2009 років та І кварталу 2010 року було втрачено приблизно 3 тис.грн. доходів. А ось дослідженням використання комунального майна у Жаботинській сільській раді встановлено, що майном громади відділення поштового зв′язку користувалось взагалі без укладення договорів оренди, тобто сільський бюджет взагалі нічого не отримував.
Прес-служба КРУ у Черкаській області
Источник: VseVesti.com | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Аудитори КРУ аналізували виконання бюджетів Кам′янського району"