![Черномирдін любив Черкащину](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/16122.jpg)
Віктор Черномирдін, знаменитий російський політик і дипломат, помер минулого тижня – 3 листопада. За вісім років роботи послом Росії він неодноразово бував у нашій області, був особисто знайомий з багатьма нашими земляками. "Прес-Центр" не раз писав про візити Черномирдіна на Черкащину.
Від імені колишньої черкащанки, а нині віце-губернатора Санкт-Петербурга Валентини Матвієнко Черномирдін у Черкасах вручав 49 ветеранам ордени і медалі за оборону і звільнення Ленінграда, а за дорученням Президента Путіна – орден Червоної Зірки воїну-інтернаціоналістові Леонідові Максимцю. Під час тієї зустрічі Черномирдін розповів черкащанам, що наша область не чужа йому з дитинства. Він виріс в Орську – містечку, де півтора століття тому відбував службу наш земляк Тарас Шевченко. Коли жителі Орська побажали встановити Шевченкові пам'ятник на центральній площі міста, то замовили його в Дніпропетровську. Але звідти чомусь прислали пам'ятник… іншому уродженцеві Черкащини – Богданові Хмельницькому. "Що робити? Довелося перейменовувати площу…", – усміхаючись, розповів черкащанам Віктор Черномирдін.
Він бував не тільки в обласному центрі, а і в районах Черкащини, зокрема в Кам'янці, де переймався проблемами відновлення музею Петра Чайковського і реставрації Гроту декабристів. З подачі інтернет-видання "Оглядач" Україна побачила фото Віктора Черномирдіна на полюванні разом із Ігорем Бакаєм, власником маєтку в Трахтемирові на Канівщині… Цікаво, що з черкащанами Віктор Черномирдін був знайомий ще до свого призначення послом в Україні – хоча б з тією ж вищезгаданою першою леді Санкт-Петербурга Валентиною Матвієнко. Навіть коли в 1994 році у Польщі розгорівся один із найгучніших скандалів, наслідком якого стала заява тодішнього прем'єр-міністра Росії Черномирдіна про погане ставлення Польщі до росіян і скасування його візиту до Варшави, розпочалося все з того, що група росіян, керованих черкащанином Х., на знак протесту проти дій рекетирів прикувала себе наручниками на Варшавському вокзалі до залізничного потяга "Москва-Брюссель" і опісля отримала кийками від поліції…
Сенсацію місцевого масштабу в Черкасах 2008 року викликала заява директорки місцевої школи №27 Надії Олійник. Намагаючись зберегти російськомовний статус школи, вона заявила: "Буду скаржитися Черномирдіну".
Всі знали – посол завжди опікується проблемами земляків, але при цьому щиро поважає і любить Україну і її людей.
Згадуючи свого колишнього шефа, радник Посольства Росії в Україні Всеволод Лоскутов розповідає: "…У Черкасах до нього люди зверталися, як до рідного. А керівники окремих районів, Золотоноші наприклад, просили посприяти, щоб зробити відгалуження від основної гілки газопроводу на їхню територію. Черномирдін не відмахувався, допомагав! Тому що розумів: братські відносини між народами не словами, а ділом зміцнювати необхідно".
Віктор Черномирдін помер усього через декілька місяців після своєї коханої дружини. Якось в одному з інтерв'ю він сказав: "Поки Союз не розвалився, я навіть не знав, що вона українка…"
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черномирдін любив Черкащину"