Але готуватися радять вже зараз.
Усім відомо, що хворобу ліпше попередити, ніж потім лікувати. Медики ще не б'ють на сполох, проте вже готуються до зростання кількості інфекційних захворювань.
– Очікувані штами грипу цієї зими будуть ідентичні тогорічним. Сплеск захворювання очікуємо через півтора-два місяці, – розповідає директор Департаменту охорони здоров'я та соціальної політики Черкаського міськвиконкому Олег Стадник. – Наразі вживаються всі необхідні заходи, щоб черкащани могли вчасно отримати медичну допомогу.
Проте захистити себе від грипу можна й самостійно. Для цього потрібно привести до ладу імунітет та "підживити" організм вітамінами.
Вітамінізуємось
Лікарі наголошують, що у осінньо-зимовий період потрібно ліпше дбати про свій раціон. Забудьте про жирну їжу, акцентуйте свою увагу на овочевих салатах та фруктах.
– Візьміть собі за звичку їсти щодня хоча б два яблука, а в чай додавайте лимон. До речі, звичайний чай можна замінити чаєм з цвіту ромашки. А цукор – медом. Це смачно і корисно, – коментує головний лікар обласного центру здоров'я Олексій Підмогильний. – Взагалі потрібно вживати близько 1000 мг аскорбінової кислоти, тобто вітаміну С, на добу. Тому цитрусові, капуста, хрін та настій із плодів шипшини мають стати незамінними у вашому раціоні. Також варто поповнити запаси вітаміну В, тому на обідньому столі має бути висівковий хліб, горох, гречка та шпинат.
Налягати зараз потрібно і на часник та цибулю. Вони й пікантності стравам додадуть, і збудників інфекційних захворювань допоможуть знищити. До речі, цибулю можна не лише їсти, а й використовувати для інгаляцій. Підтримати свій імунітет можна завдяки готовим вітамінним комплексам, яких зараз багато в аптеках. Але перед тим як обрати такий комплекс – порадьтесь із лікарем. Восени у нагоді стануть і настоянки рослин-імуномодуляторів, наприклад ехінацеї пурпурової, елеутерококу та женьшеню.
Здоровим має бути весь організм
Грип у першу чергу "полює" на людей з ослабленим імунітетом. Тож, щоб протистояти грипу та іншим інфекційним захворюванням, потрібно дбати про здоров'я всього організму. Вчасно лікувати захворювання та не ігнорувати хронічні недуги.
– Боротись із грипом допоможе і фізична підготовка, – розповідає Олексій Підмогильний. – 15-хвилинна зарядка щоранку підбадьорить та додасть сил організму. Дуже позитивно впливає загартовування, але записуватись у ряди моржів зараз не варто. Ліпше почекати теплішої пори року для початку загартовування.
Щеплення
Хоч зараз щодо питання щеплення й існує багато спірних думок і припущень, лікарі все ж радять не нехтувати цим способом захисту.
– Щеплення ліпше зробити за місяць-два до піку активності хвороби. Потрібно, щоб організм встиг виробити імунітет, – коментує Олег Стадник. – Вакцини вже є. Вартість щеплення коливатиметься в межах від 50 до 80 гривень, залежно від країни-імпортера. Ми зазвичай користуємось французькими вакцинами.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Медики очікують першу хвилю грипу в грудні"