Досвід показує, жителі Черкащини активно користуються своїм правом на звернення, яке є важливим конституційно-правовим засобом захисту та однією із гарантій дотримання прав і свобод кожного громадянина.
У облдержадміністрації продовжує роботу телефонний зв’язок „Гаряча лінія” голови облдержадміністрації Сергія Борисовича Тулуба з 13 липня по 1 жовтня 2010 року надійшло 1111 дзвінків. 870 проблемних питань заявників розглянуто та вже вирішено, надана необхідна кількість роз’яснень та консультацій, 241 питання перебуває на розгляді.
Протягом останнього тижня з 27 вересня по 1 жовтня з районів і міст області на телефонну “Гарячу лінію” звернулося 119 заявників.
Найбільше дзвінків надійшло від мешканців Черкас – 80 звернень. 9 - з Черкаського, по 3 звернення з Тальнівського, Кам’янського, Шполянського та Звенигородського районів.
У своїх зверненнях жителі області найчастіше порушують питання соціально-економічного характеру.
Мешканців міста Черкаси продовжують турбувати проблеми поточного ремонту багатоповерхівок, міських доріг, відновлення гарячого водопостачання, освітлення вулиць, благоустрою міста. Заявники з міста Черкаси повідомляють про випадки невиплати заробітної плати приватними підприємцями. А ще мешканці Черкас переймаються питанням безпеки на дорогах, тому просять нанести відповідну шляхову розмітку „зебра” в місцях переходу дороги школярами. Зокрема, в районах розташування шкіл №2 та №4.
Жителька села Степне Тальнівського району скаржиться на те, що Шполянський молокозавод заборгував людям кошти за здане молоко за 25 днів, просить допомогти стягнути борги з підприємства.
Заявників з Лисянки турбують проблеми, що виникають при проходженні школярами медогляду.
Жодне звернення, що надходить на гарячу лінію, не залишається поза увагою. Щоправда, окремі чиновники не завжди швидко реагують на звернення громадян. Прикро, коли подібне трапляється без об’єктивних причин і свідчить про байдужість чиновників до людей.
Ще з 12 серпня чекає на вирішення подальшої долі затопленого приміщення підвалу жителька міста Черкаси.
МВК не надано роз’яснення жительці цього ж міста щодо впорядкування стихійної торгівлі.
Ще одна черкащанка з 17 серпня чекає на відповідь від місцевої влади в надії, що вирішиться питання щодо впорядкування роботи маршрутного таксі №13.
Проте, як правило, реагування на звернення громадян оперативні та дієві:
Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації допомогло мешканцям Городищенського району вирішити питання з отриманням розрахунків за оренду землі місцевою птахофабрикою;
такі ж проблеми жителів Черкаського району оперативно вирішено Черкаською райдержадміністрацією - розрахунки проведено на 80% з урахуванням бажання орендодавців;
за результатами звернення ветерана праці, пенсіонера з міста Кам’янки місцевою райдержадміністрацією вирішено наболіле питання – у мікрорайоні Радгосп, що за 5 км від районного центру, завозять свіжий хліб.
Приємно, що робота окремих організацій, підрозділів та посадовців не залишається поза увагою громадян. Тож на „Гарячій лінії”, поряд з скаргами, пропозиціями звучать приємні дзвінки з подяками.
Житель Геронимівки висловлює подяку за відмінну роботу голові Черкаської райдержадміністрації Влізлу Євгену Мироновичу, який вже двічі приїздив у село, зустрічався з громадою, постійно допомагає молодому сільському голові Масенку Володимиру Михайловичу.
Заявниця з міста Черкаси дякує управлінню архітектури міськвиконкому. Його працівники оперативно відреагували на її звернення.
Організація роботи зі зверненнями громадян є одним із пріоритетних напрямів діяльності органів влади. Адже саме від чіткого й ефективного реагування на звернення залежить сприйняття людьми діяльності влади та оцінка її роботи.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На „Гарячу лінію” телефонують не лише зі скаргами, а й з подяками"