Якщо не хочеш «грипувати», загартовуйся! : 778226 : Медицина

Медицина Ровно : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Ровно и область : Последние новости > Наука > Медицина
Подробно

Якщо не хочеш «грипувати», загартовуйся!

Прогнозують, що в Україну в нинішньому сезоні прийдуть три штами грипу: H1N1 (пандемічний «свинячий грип»), вірус A (H3N2) і B (”Брісбен”). Враховуючи гіркий минулорічний досвід, міське управління охорони здоров’я до епідемії грипу почало готуватись заздалегідь.
— У нас є в достатній кількості необхідні медикаменти для лікування грипу і його можливих ускладнень, а також засобів індивідуального захисту, — запевняє начальник міського управління охорони здоров’я Михайло Стичишин. — Єдина проблема — у щепленні рівнян, яке потрібно розпочинати вже сьогодні. Тому ми звернулись до керівників підприємств міста, аби вони провели щеплення своїх працівників. Крім того, потрібно зробити щеплення від грипу і працівникам так званої групи ризику. До неї належать медики, педагоги та працівники транспортної галузі. На ці потреби потрібно щонайменше 50 тисяч гривень. Як свідчить досвід, щеплення — найбільш ефективний засіб профілактики захворювання.
Враховуючи зауваження п.Стичишина, сподіватись більшості рівнян на бюджетні гроші не варто, тож слід самим подбати про щеплення. Якщо ви, разом з вашим лікарем, прийняли рішення робити щеплення, то вересень — оптимальний період, тому що на вироблення імунітету організмові знадобиться 15-20 днів, а перші спалахи справжнього грипу трапляються саме на початку жовтня.
В Україну в нинішньому сезоні прийдуть три штами грипу: H1N1 (пандемічний «свинячий грип»), вірус A (H3N2) і B (”Брісбен”). Зараз можна прищепитися тільки моновакцинами другого або третього покоління (від кожного вірусу окремо), які містять найбільш важливі для вироблення імунітету частки зруйнованого вірусу і не мають таких протипоказань, як вакцини першого покоління. Ефективність такої вакцинації — 75%. Але в Українському центрі грипу й ГРВІ кажуть, що на підході в Україну комбінована вакцина — від усіх трьох штамів. Її виготовляють у Росії, Франції, Нідерландах і Німеччині. Скільки буде коштувати щеплення — поки невідомо.
Крім того, фахівці, щоб гідно зустріти сезон грипу, радять вже починати зміцнювати свою імунну систему. Адже надміру спекотне літо суттєво знизило наш імунітет і тепер організм став чутливим навіть до слабких вірусів.

Ця процедура чудово тренує судини, які зможуть вже через місяць адекватно відреагувати на похолодання й інфекцію. Почніть з температури води +34-36°С, кожні 3-5 днів знижуючи на 1-2°С, доводячи її протягом 2-3 місяців до +10-12°С.
Протягом перших днів обливайте тільки нижню частину тіла, поступово піднімаючись до плечей і голови. Після кожної такої водної процедури розтирайте шкіру махровим рушником. Через місяць при зустрічі з холодом ваші судини рефлекторно звузяться, щоб не пропустити інфекцію всередину і не випустити тепло назовні.
Якщо обливання — занадто екстремальна для вас процедура, замініть її контрастним душем. Крім того, влаштовуйте водні процедури і для свого носа. Робити це потрібно так: наберіть воду в долоню, втягніть її носом і випустіть. І так 3-4 рази щоранку. Така процедура підсилює кровообіг у носоглотці і приплив до цієї ділянки протизапальних речовин, створюючи місцевий імунітет.

Якщо ваш імунітет «на нулі» і ви хворієте на грип кожного сезону, порадьтеся з лікарем із приводу призначення імуностимуляторів. Добре себе зарекомендували ліки на основі арбідолу, які потрібно пити курсом 2-3 тижні. Дітям і вагітним жінкам більше підходять краплі в ніс з інтерфероном. А тим, хто схильний до бактеріальних інфекцій (ангіна, гайморит, отит), — препарати бактеріального походження.
З «натуральних» імуностимуляторів добре зарекомендував себе екстракт елеутерококу — по 10-20 капель вранці натще в 1/3 склянки перевареної води (курс лікування — місяць). Але захоплюватися такими препаратами не можна, кожний з них має свій чітко прописаний в інструкції курс лікування. Інакше ви ризикуєте виснажити свою імунну систему.

Можна вдома приготувати альтернативу аптечним засобам для підвищення захисних сил організму. Візьміть 2 ст. л. соку червоного буряка, 0,25 літра кефіру, 1 ч. л. сиропу шипшини, сік половини лимона. Перемішайте і приймайте, розділивши на дві частини — вранці та ввечері, 10 днів, з десятиденною перервою між кожним курсом (всього 3 курси). А от ще один чудовий рецепт для цієї ж мети: 1/2 головки часнику дрібно порубайте з половинкою лимона, а потім залийте двома склянками окропу і залишіть на добу. Зберігайте в холодильнику і, починаючи з жовтня, щоранку приймайте натще по столовій ложці, 2 тижні.

Печінка виробляє захисників нашого імунітету — антитіла й інтерферони, і для повноцінного імунітету вона повинна бути здоровою і не перевантаженою жирною їжею.
Найбільше «б’є» по печінці червоне м’ясо (свинина, яловичина), яке токсичне для організму і може погіршити ситуацію, а також алкоголь і копченості. Віддайте перевагу курці, кроликові й морській рибі. Крім того, почніть щодня їсти цільнозернові каші: вони багаті клітковиною, яка очищає кишечник, діючи як шкребок. Це прекрасна профілактика дисбактеріозу кишечнику (через нього слабшають захисні сили організму).

Мабуть, найпоширеніше хронічне захворювання — тонзиліт, запалення піднебінних мигдалин. Мало кого не турбують періодичні болі або відчуття дертя в горлі й поява білих «пробок». А мигдалини — це «ворота» для інфекції. І якщо вони не в порядку, виходить, організм стає сприйнятливим до вірусів і інфекцій. Крім цього, вироблення імунітету іноді затримується в зв’язку з неправильно проведеним лікуванням антибіотиками, а також при необґрунтованому прийомі препаратів, які знижують температуру тіла, коли вона невисока.
Друга розповсюджена лор-хроніка зосереджена у носі. Це може бути хронічний риніт, гайморит. І навіть у періоди ремісії вас не можна назвати здоровим — адже інфекція просто дрімає і чекає сприятливих умов для загострення. Тому хронічний риніт, і тим більше гайморит, потрібно обов’язково лікувати і не чекати холодів, загострень, коли лікуватися доведеться антибіотиками.


Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Якщо не хочеш «грипувати», загартовуйся!"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 0
Новых вестей вчера: 10

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Декабрь 2024

>>
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Ровно



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта