Проходячи мимо новобудови-багатоповерхівки чи особняка за високим парканом, дехто заздрісно думає: пощастило ж людям, мають елітне житло. Насправді ж, виявляється, у мешканців таких будинків комунальних проблем не менше, ніж в панельках чи хрущовках. Більше того, таке поняття, як елітне житло, мало підходить до сучасних новобудов. Такого у Рівному просто немає. Бо житло підвищеної комфортності — це не тільки кількість квадратних метрів, а відповідно, й вартість вища за європейську, це так звані клубні будинки з територією під охороною, з ігровими комплексами для дітей, з майданчиками для вигулювання собак, з місцем для проведення дозвілля літніх людей, з центральним кондиціонуванням та очищенням води.
У центрі Рівного на фоні інших зовні вигідно вирізняються кілька нових багатоповерхівок на вулиці Лермонтова. З поліпшеним плануванням квартир, серед яких є й дворівневі, в одному з них і гаражі передбачені. В такому будинку мешкає міський голова Рівного Володимир Хомко. Чиновник зізнається, що комунальних проблем у мешканців вистачає.
— Кілька днів тому, — пригадує пан Хомко, — сусідка з четвертого поверху викинула шматок бетону в каналізацію і пробила нову пластмасову трубу аж до першого поверху. Цілий день комунальники змушені були міняти труби по усьому стояку. Інша сусідка цілий рік принципово відмовляється сплачувати по десять гривень на прибирання під’їзду. Взагалі, я впевнений, що проблем вистачає як в старих, так і в нових будинках.
Найбільшою незручністю у нових багатоповерхових будинках, як зізнаються власники квартир, є нерівномірне заселення сусідів. Тому доводиться довго терпіти стукіт молотків і шум дриля, аж доки власники не закінчать ремонт. А ремонти тривають довго — і не тільки тому, що здаються такі будинки із голими стінами, а й тому, що майже всі ті стіни ламають, переплановуючи квартиру на свій смак.
У будинку на вул. Тихій, 7, неподалік того, де проживає пан Хомко, виявляється, теж існує достатньо проблем. Тут, як і в звичайних панельках, зокрема, багато боржників з комунальних платежів. Днями теплопостачальне підприємство повісило оголошення, попереджаючи мешканців цього будинку про величезний борг за тепло, і пригрозило домагатись через суд повернення цих коштів. Втім, і раніше в цьому будинку були проблеми і з опаленням, і з гарячою водою — її, як і по всьому місту, тут ще з літа немає.
— У нас є дахова котельня, — розповідає мешканець будинку Валерій Якимчук. — Коли ми заселялись, нам обіцяли, що проблем з гарячою водою та опаленням не буде. Тепер я можу заявити — це неправда. Спочатку ми терпляче чекали, а потім вирішили проблему іншим шляхом — майже в кожній з квартир поставили бойлери. Нехай це дорожче, оскільки більше витрачається електроенергії, зате постійно є гаряча вода.
Нарікають власники квартир і на те, що подвір’я біля багатоповерхівки майже немає. Часто не вистачає місць для паркування авто на невеличкій автостоянці. Незадоволені й відсутністю дитячого майданчика — купа брудного піску, кажуть, це не рівень для нового житла, продаючи яке, компанія-забудовник рекламувала його як елітне.
У мешканців приватних будинків у Басовому Куті проблем з додатковим простором немає. Кожен обладнує подвір’я на власний розсуд. Втім, у них є інші проблеми. Наприклад, ті, хто живе в будинках на вул. Басівкутській, змушені миритись з незручностями, викликаними постійним рухом вантажівок по об’їзній дорозі, що проходить у них під вікнами.
Ще одним головним болем мешканців приватного сектора є каналізація. Точніше, її відсутність. У кожному приватному дворі є септик. А з нього потрібно відкачувати відходи. Тож чимало мешканців намагаються на цьому економити. Відомі факти, коли деякі власники будинків нечистоти зі своїх септиків, не ховаючись, зливають прямо в озеро або ж качають під ворота своїх сусідів. Адже штраф за подібне порушення становить 17 гривень, а за вивезення однієї машини з фекаліями доведеться викласти понад 100 гривень.
А от мешканці нової багатоповерхівки на вулиці Відінській, 5 каналізацію мають, а от з газом — проблема. Цей будинок довго стояв порожнім — власники його квартир ніяк не могли вселитися через суперечки між замовником і фірмою-забудовником з розподілом квартир. Навіть до управління міліції, яке є замовником будівництва, ходили, щоб прискорили вселення. Але радість новосілля була затьмарена тим, що в будинок не подали газу. Уже майже рік так і живуть без газопостачання. А все через сусідів — дев’ять власників квартир перепланували систему труб у квартирах без погодження з «Рівнегазом». Через що не дозволяють подачу газу до усього будинку. До початку опалювального сезону лишилося небагато часу, втім, чи буде тепло у квартирах на Відінській, 5, його мешканці досі не знають.
Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У власників нового житла проблем не менше, ніж у мешканців хрущовок"
за гроші і не таке пишуть а на тиху 7 вилили багато бруду ось компанія постачальник тупла така хороша (Еско-Рівне) а жителі будинку по вулиці Тихі нехочуть платити за тепло (холодні батареї зимою захмарні рахунки необгрунтовані нічим і льодяну воду замість гарячої) чомуж журналіст не копнув глибше бо не заплатили