У черкаських школах батьки учнів 1-4 класів не доплачуватимуть за харчування своїх дітей.
На цьому наполягає міський голова Черкас Сергій Одарич, шукаючи альтернативні шляхи для компенсації витрат постачальникам продуктів у навчальні заклади. Зокрема мерія Черкас розглядає варіант зі скороченням для підприємців оплати за використання енергоносіїв.
За словами першого заступника міського голови Черкас Миколи Шкарабури, у зв’язку з подорожчанням продуктів виникла загроза, що зросте вартість харчування у навчальних закладах. Під час проведення тендеру (який відбувся торік восени) була визначена ціна – 4 гривні в день на одну дитину. Зрозуміло, що при нинішніх цінах – це явно недостатньо, аби забезпечити належну якість харчування та повноцінний раціон для школярів. За оцінками постачальників, собівартість шкільного обіду сьогодні складає приблизно 6 гривень на день.
– Із усією відповідальністю заявляю, що мерія Черкас ніяких пропозицій про введення обов’язкової доплати за харчування дітей у школах не розглядала і навіть не планує розглядати. Там же, де батьківські комітети спільно з дирекціями школи вирішать, що харчування треба посилити, вони можуть самостійно приймати такі рішення. Але міська рада не ухвалювала подібні рішення і департамент освіти та гуманітарної політики також на цьому не наполягає, – наголосив Микола Григорович.
Нагадаємо, що відповідно до Закону України "Про тендери та конкурсні процедури", ціну тендеру не можна змінювати до завершення терміну його дії. Відповідно, до кінця 2010 року діятиме ціна у 4 гривні на день для однієї дитини. Тоді як підвищення може відбутися лише з січня наступного (відповідний тендер проводитиметься наприкінці цього року).
Як вихід із ситуації, у деяких регіонах України, зокрема в Києві, батьки учнів початкової школи доплачують за харчування дітей. Проте Сергій Одарич категорично відмовився робити так у Черкасах, доручивши знайти оптимальний варіант, аби ні в якому разі не знижувати якість, калорійність та асортимент шкільних обідів.
– Разом із санітарно-епідеміологічної службою та постачальниками мерія Черкас опрацьовує варіанти, які будуть винесені на найближче засідання сесії міської ради. Думаю, за рахунок наших внутрішніх резервів ми зможемо частково компенсувати витрати підприємців. Зокрема, переглянути позиції по енергоносіях, – розповів Микола Шкарабура.
За його словами, у мерії вже розглядаються варіанти, аби при проведенні тендерів передбачати наявність запасів продуктів харчування у підприємців.
Одним із найбільших постачальників продуктів харчування для навчальних та медичних закладів Черкас є ПП "Каштан-плюс". Його директор Галина Олексенко розповіла, що у Черкасах вони обслуговують всі дитячі садки, сім шкіл, лікарні та інші соціальні заклади міста. Суттєве підняття цін, яке цьогоріч відбулося практично миттєво абсолютно по всіх позиціях продовольчої групи, істотно позначилося на рентабельності роботи підприємства (до цього часу вона складала один відсоток).
– На сьогодні собівартість шкільного обіду в день сягає 6 гривень, при затверджених на тендері – 4 гривні. Аби витримати стандарт харчування, ми змушені будемо працювати собі у збиток. Розуміючи це, мерія Черкас пішла нам назустріч. І вже є домовленість з міською владою про часткову компенсацію витрат на електроносії. Оскільки Сергій Одарич запевнив, що подорожчання ні в якому разі не повинно відобразитись на якості харчування та здоров’ї дітей, – зауважила Галина Іванівна.
Прес-служба Черкаського МВК
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Вартість харчування у школах Черкас підніматись не буде"