![У Черкасах з’явились](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/15560.jpg)
"Зроби свій внесок у розвиток міста – сплачуй вчасно податки та збори" – такі написи цього тижня з’явились на п’яти черкаських біл-бордах.
Ще з півтора десятки подібних сюжетів соціальної реклами "оселяться" на вулицях Черкас впродовж найближчих місяців. Ініціатором такої соціальної акції виступила мерія Черкас, аби змусити власників-боржників рекламних конструкцій сплатити належні платежі до міського бюджету та погасити існуючу заборгованість.
Як розповідає начальник відділу дизайну, міського середовища та реклами управління планування та архітектури МВК Оксана Поліщук, на сьогодні загальна заборгованість до міської казни за користування місцями для розміщення зовнішньої реклами сягає одного мільйона гривень. Загалом в Черкасах налічується близько 25 власників рекламних конструкцій, які мають борги перед бюджетом. До речі, один з них є своєрідним "рекордсменом", заборгувавши місту з пів мільйона гривень. Міська рада неодноразово подавала до суду на боржників. І хоча судові рішення були на користь міста, проте це мало чим вплинуло на боржників. Більше того, попередньо, кожен із боржників неодноразово отримував від мерії міста листи з проханням погасити заборгованість перед міським бюджетом за користування місцями для розміщення рекламних конструкцій.
– Саме для таких недобросовісних власників, на рекламних конструкціях і розміщуються відповідні написи з нагадуванням заплатити податки, – розповідає Оксана Миколаївна.
За її словами, Порядком розміщення зовнішньої реклами у м. Черкаси регламентована норма щодо надання власником рекламних конструкцій площ для розміщення соціальної рекламної інформації.
Про запровадження такої соціальної ініціативи власники рекламних конструкцій були проінформовані завчасно. Відзначимо, що перелік біл-бордів з конкретними місцями, де можна розмістити соціальну рекламу міста, власники рекламних агенцій визначали самостійно.
– Розміщення таких соціальних сюжетів покликано "достукатись" до боржників, зокрема, через їх замовників, яким стає відомою інформація про борги та "порядність" їх партнера. Зауважу, що саме власник рекламних конструкцій несе повну відповідальність за виконання умов договору щодо розміщення будь-якої рекламної інформації на своїх об’єктах. Тому, коли на окремих біл-бордах, поверх розміщеної реклами, з’являються вищевказані соціальні написи, усі претензії рекламодавець має направляти до його власника і аж ніяк не до міської ради. Бо ми вже маємо прецедент, коли один із замовників, на зовнішню рекламу якого було наклеєно "свідомий" напис, не розібравшись, почав скаржитись на міську раду, – акцентувала Оксана Миколаївна.
Аби не потрапити у подібну "халепу" замовникам реклами варто поцікавитись "історією" роботи власників рекламних конструкцій: наявністю дозвільних документів на розміщення відповідних об’єктів (зокрема, чи не сплинув термін дії угод), його зобов’язаннями перед третіми особами, а також його заборгованістю перед бюджетом міста.
– Ви гляньте по місту – у нас зайняті рекламою практично всі біл-борди. За розміщення реклами замовник оплачує кошти – у цю суму входить плата за землю. І при цьому їх власники мають перед бюджетом міста такі величезні борги, – обурюється Оксана Поліщук.
За її словами, загалом планується розмітити близько 20 подібних написів на біл-бордах у різних районах Черкас. Така соціальна ініціатива міста триватиме, орієнтовно, два місяці.
Прес-служба Черкаського МВК
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкасах з’явились "свідомі" біл-борди"