В Україні скасують більшість дозволів на ведення бізнесу, проте підприємці цьому не дуже радіють – на їхній шиї гордієвим вузлом затягнувся новий Податковий кодекс.
Замість дозвільного принципу при відкритті бізнесу в Україні діятиме декларативний, тобто власну справу можна буде розпочинати, маючи лише декларацію. Вона має підтверджувати відповідність матеріально-технічного забезпечення підприємця вимогам законодавства.
За словами заступника голови представництва Держкомпідприємництва в Черкаській області Леоніда Кавуна, нововведення значно спростить процедуру відкриття власного бізнесу, дозволивши майбутнім бізнесменам заощадити і час, і гроші.
– Буде скасовано понад дві третини дозволів, таким чином бізнесмени зможуть швидше почати працювати в обраній ніші. Адже отримання одного дозволу іноді триває близько місяця, протягом цього часу підприємець не може займатися обраним видом діяльності і, відповідно, зазнає збитків, – пояснює Леонід Кавун. – Окрім того, хоч видача дозволів і безкоштовна, але для отримання необхідного документа часто потрібен висновок експертної комісії, а за експертизу, відповідно, треба заплатити.
Проте рішення про скасування дозволів не приймається в односторонньому порядку: представники влади радяться з підприємцями на спільних засіданнях. Список видів діяльності, для яких все ж потрібні будуть дозволи, Кабінет Міністрів України має ухвалити до 29 серпня. Держкомпідприємництва на базі пропозицій міністерств та відомств його вже сформувало.
– Це означає, що декларативними є всі види робіт і діяльності, окрім вказаних у цьому спеціальному переліку. У списку будуть ті види робіт та діяльності, які становлять небезпеку для життя і здоров'я громадян чи довкілля, – підкреслив директор департаменту дозвільної системи Держкомпідприємництва Олександр Андрєєв.
Водночас скорочення двох третин дозволів та 35% ліцензованих видів діяльності призведе до скорочення кількості працівників у дозвільних комісіях та самих комісій. Наприклад, у Міністерстві агропромислового розвитку із 10 контролюючих органів залишиться 3, та й обласне представництво Держкомпідприємництва нині перебуває у стадії ліквідації.
Проте таке "полегшення життя" підприємців не дуже радує, адже вагомою ложкою дьогтю в цій бочці меду є нова редакція Податкового кодексу.
– Якщо Податковий кодекс буде прийнятий в такому вигляді, як нині є, то ніякого особливого полегшення скасування дозволів підприємцям не принесе, – говорить голова Черкаського регіонального відділення спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України Світлана Калюх. – Трохи легше буде хіба що бізнесменам, у яких річний обіг становить менше ніж 300 тисяч гривень – вони підуть на "податкові канікули", що ж до інших, то через податкові нововведення вони стикатимуться з величезною кількість підводних каменів. Взагалі, якщо порівнювати теперішню ситуацію з недалекими дев'яностими, то слід сказати, що раніше законодавство було набагато лояльнішим, хоч людям було і важче в технічному плані. Протягом 20 років гайки у законодавстві постійно закручувалися, тепер же хочуть зовсім ліквідувати спрощену систему оподаткування, а значить – і малий бізнес. Це призведе до збільшення безробіття та до занепаду середнього і великого бізнесу, адже малий бізнес фактично обслуговує крупніші підприємства, є їхньою основою.
Світлана Калюх радить підприємцям добре подумати, перш ніж відкривати власну справу в таких умовах, застосувати стратегічний підхід до ведення бізнесу, а також об'єднуватись, щоб вижити.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Палиця на два кінці"