Колонка редактора
Нестор Шуфрич, легкий на вигадку регіонал, не так давно знятий з посади міністра "надзвичайки", пропонував переписати слова державного гімну. Не подобаються йому дуже слова "Ще не вмерла…". Хоча Нестора Івановича тимчасово усунули від державотворення, можна було б дослухатися до його слів. І якщо на гімн держави зазіхати таки нічого, то до Дня Незалежності можна було б якусь окрему пісеньку прописати. Скажімо, "Это праздник со слезами на глазах…" – так можна було б співати і про День Незалежності України. І то нічого, що слова російською – як знахідка будуть, якщо обіцянку про "другу державну" виконають…
Справді, веселого мало, коли вже 19-ту річницю з часу проголошення державної Незалежності зустрічаємо знову не тільки з чужим військом на своїй території, а й з перспективою його перебування у нашому Криму ще чверть століття. Чужі армійські чоботи тупотітимуть по території баз в Україні і у 20-ту річницю з часу заяви про нашу повну волю й самостійність. А якщо нічого не зміниться – то і в 30-ту та 40-ву…
Напередодні свята найавторитетніша в країні соціологічна служба Центру Разумкова провела опитування співвітчизників – як вони ставляться до Незалежності та тих, хто має забезпечити це слово істинною суттю, а не формалізмом – до Президента, Уряду й Парламенту. Виявилося, що як і раніше кількість тих, хто поважає державну Незалежність, більша, аніж кількість її противників. Причому в усіх областях, чи, як нині модно говорити, регіонах України. Співвідношення прихильників і противників свободи держави коливається від 86% на 7% на Заході – до 46% на 34% на Сході України. Але якщо, згідно з даними того ж Центру Разумкова, п'ять років тому, у серпні 2005-го, справді, а не формально незалежною Україну вважали 49 відсотків її громадян, то тепер – уже тільки 33%... Що цікаво – найбільше підтримує Незалежність молодь: 65% 18–29-річних готові горою стояти за волю України. На них власне й надія – що змінять колись на краще життя в державі і зроблять її шанованою всім світом – навіть тими закордонними шавками, які нині гавкають про її меншовартість.
Опитування безпристрасно фіксує падіння на 18 відсотків кількості тих, хто ще в квітні беззастережно підтримував усі дії Президента. Стало менше й тих, хто повністю підтримує Уряд – на 13%, та Парламент – на шість. До речі, про угоду щодо російського флоту в Криму. Якщо ще чотири місяці тому 59% опитаних щиро вірили в те, що від цієї угоди користі буде більше, аніж шкоди, то тепер таких значно менше – усього 47%. А от щодо обміну "газ – на бази", то на пряме запитання, чи слід було підписувати угоду, якби знаття, що ціни на газ для населення підвищать, незважаючи на обіцянки, опитані відповіли сплеском емоцій, закодованих у цифри відсотків підтримки. Чітко сказали "Ні!" 45% опитаних, і тільки 30 відсоткам можливість милуватися чужими військовими кораблями миліша серцю за будь-що інше…
Офіціоз, присвячений Дню Незалежності, в Черкасах цьогоріч почався як ніколи рано – 21 серпня. Цікаво, що до Дня Незалежності, якій виповнилося усього 19 років, чиновники облдержадміністрації і функціонери обласної організації Партії регіонів вшанували лише один пам'ятник – Богданові Хмельницькому, гетьманові, який об'єднав Україну з Росією і помер майже за чотири століття до 24 серпня 1991 року…
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "До Дня Незалежності у Черкасах вшанували… об'єднання з Росією?"