Чимало черкащан все частіше користується послугами пластичних хірургів. За словами головного пластичного хірурга Черкащини Володимира Цапенка, нині в області можна виправити майже будь-який дефект на тілі, однак обирати клініку слід дуже ретельно.
Пластика для краси
– Сучасна пластична хірургія вже давно перестала бути доступною тільки зіркам. За одну операцію можна усунути "прикмети часу" чи небажані дефекти на тілі, – говорить Володимир Цапенко. – Найчастіше до нас звертаються жінки. Вони критичніше ставляться до себе і часом вишукують навіть неіснуючі вади. Тому іноді нам доводиться переконувати жінку у її неповторності і красі. Таким пацієнтам необхідно, щоб саме кваліфікований фахівець, а не сусідка, запевнив, що з її обличчям усе гаразд і не воно є причиною її невдач.
Серед черкащан найпопулярнішими є операції на обличчі (зміна форми носа, вух, губ, повік, підтяжка підборіддя тощо), на животі та збільшення чи зменшення розміру грудей.
– Задовго до операції пацієнта обстежують і проводять низку аналізів, щоб упевнитися у безпечності втручання, – зазначає Володимир Іванович. – До кожного пацієнта підхід індивідуальний. Лікар завжди попередить про небезпеку операції. Буває й таке, що пацієнт нехтує порадами медиків. Наприклад, не можна одразу з першого розміру грудей зробити четвертий. Однак жінки не зважають на поради спеціалістів і лягають під ніж у сумнівних клініках, де за гроші виконують будь-які забаганки. Такі експерименти потім негативно відображаються на здоров'ї.
Оскільки нині модно боротися із зайвими кілограмами, то попит на ліпосакцію чималий. Процедура дієва, але якщо після неї не дотримуватися здорового способу життя і переїдати – вага швидко повернеться. Доведеться проходити повторний курс.
– Пластичні операції можна робити і дітям, але для цього потрібна письмова згода батьків. – каже пластичний хірург. – Найчастіше дітлахам роблять пластику вух. Однак ми радимо проводити операції із семи років, адже шкіра дитини набагато уразливіша, ніж дорослого.
Пластика за необхідністю
– Проводять реконструктивні хірургічні втручання або аутотрансплантацію і людям, які покалічилися під час аварій чи через хворобу втратили якийсь орган, – зазначає лікар-онколог відділу торако-абдомінальної хірургії та м'яких тканин Черкаського обласного онкодиспансеру Ігор Плахотній. – Таких операцій також потребують люди після опіків і травм.
Основна мета операції – не лише зробити уражене місце привабливим, а й відновити функцію втраченого органа. Після цього пацієнт може жити більш-менш повноцінним життям.
Для прикладу, можна відновити уражений раком язик (пересаджується частина шлунка) чи щелепу (пересадка кісток з руки, ребра, таза), щоку та ніс (трансплантація з руки, живота), глотку (пересадка кишки), молочну залозу (тканина пересаджується із живота), при цьому донорські ділянки успішно заживають і не втрачають своєї функції.
– Важливо, що людині пересаджується не чужорідна тканина, а її власна, – зазначає онкохірург. – І вона, на відміну від силіконових імплантантів, росте, худне і гладшає разом з усім організмом. При наявності сприятливих умов, тканина за 10 днів приживається, а хворого виписують за два тижні. Рубці з часом загоюються і стають менш помітними.
Середні ціни на пластичні операції у Черкасах
Зміна форми носа: від 6 тисяч гривень. Операція на вухах: від 2,800 гривень. На губах: від 3 тисяч гривень (за одну губу). Пластика на животі: від 8 тисяч гривень. Збільшення розміру грудей: операція – 6 тисяч гривень, наркоз – 1,5 тисячі гривень, імплантати – від тисячі доларів. Зменшення розміру грудей: від 9 тисяч гривень. Ліпосакція: одна зона – від тисячі гривень (+ від 800 гривень за наркоз). Слід зважати, що на проблемних ділянках може бути декілька зон (на животі 5–6 зон, на стегнах 2–3 зони тощо).
Де можна зробити пластичну операцію:
– Черкаське обласне опікове відділення, тел.: (0472) 45-12-51.
– Черкаський обласний онкодиспансер: м. Черкаси, вул. Менделєєва, 7, тел./факс: (0472) 37-01-23 (реконструкція тіла після аварій та хвороб).
– Приватний черкаський медцентр "Славутич", м. Черкаси, вул. Сумгаїтська, 8, тел.: (0472) 38-25-00.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Пластика по-черкаськи"