Квіти для Лобановського : 754712 : Футбол

Футбол Украина : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина : Последние новости > Спорт > Футбол
Подробно

Квіти для Лобановського

Квіти для Лобановського

У вівторок, 10 серпня, розпочався VIII Меморіал Валерія Лобановського. Колеги, друзі, численні учні та прихильники таланту славетного тренера поклали квіти до пам’ятника, встановленого на київській арені «Динамо», що носить ім’я Валерія Васильовича.
У цьогорічних змаганнях беруть участь молодіжні збірні. У вівторок команда України, складена з футболістів 1990-91 років народження, на полі бородянського стадіону «Борекс» проекзаменує суперників з Ірану, тоді як у іншому півфіналі на столичному НТК імені Віктора Баннікова зустрічатимуться Росія та Туреччина. У середу відбудуться матч за третє місце та фінальний поєдинок.
У ці дні, напередодні старту традиційного турніру пам’яті найтитулованішого футбольного фахівця Східної Європи, його прихильники та всі небайдужі до гри мільйонів люди згадують про Валерія Лобановського.
…Геній великого українського тренера є предметом шанування не тільки на його батьківщині. Західні фахівці, які препарували методику Лобановського за його життя, вшановують Валерія Васильовича й після смерті. Свідоцтвом тому − цей матеріал з авторитетного англійського журналу FourFourTwo. Стаття експерта Джонатана Уїлсона побачила світ кілька років тому, напередодні днів пам’яті Метра.
Чи потрібний був Кройфф «Динамо»?
Вечоріло, але підлітки, що ганяли м'яч у дворі київської школи, ігнорували сутінки. Один з них − високий, із яскраво-рудою шевелюрою − був явно в ударі, розправляючись із кількома суперниками одразу. Декількох студентів-математиків, що спостерігали за цим шоу, мало цікавили витончені фінти й точні удари рудого, їм ніяк не давалася важлива контрольна. Коли, нарешті, через темряву футбольну баталію було припинено, вони зважилися: «Лоб, іди сюди, потрібна твоя допомога!» Рудий лишень обтер піт із чола й заходився допомагати товаришам. За якихось п'ять хвилин рішення було знайдено. Прізвище юнака недарма скоротили до одного складу − прізвисько Лоб дісталося йому в нагороду за феноменальні математичні здібності.
Валерій Лобановський − видатний футболіст своїх часів, а згодом великий тренер − уже на всі часи − так і залишився математиком. В основу його концепції лягла древня піфагорійська мудрість: усе є число. Математично вирахувані комбінації, що мали в своєму арсеналі його команди, місяцями відпрацьовувалися на тренуваннях, очікуючи моменту, щоб бути втіленими в матчах найвищого рівня й змусити говорити про свого творця увесь світ.
Багато хто порівнювали Лобановського з його голландським сучасником Рінусом Міхелсом. Тактики київського «Динамо» й «Аякса» середини 70-х були дуже схожі. Гравці не були прив'язані до конкретної позиції, швидко, легко й невимушено підмінюючи один одного. Все це геть-чисто збивало суперника з пантелику, роблячи команди, керовані тренерами-новаторами, практичними непереможними.
Втім, якщо в «Аяксі» виблискував легендарний Йохан Кройфф, у «Динамо» не було настільки яскраво вираженого лідера. Закордонні футбольні фахівці дивувалися, чому цю роль не може взяти на себе, скажімо, Олег Блохін. І пояснювали все тим, що в тоталітарній радянській державі навіть спортивний колектив розглядається як механізм, де всі деталі безособові, і, отже, лідера бути не може. Так, мабуть, Кройффу з його «его» навряд чи знайшлося б місце в київському «Динамо». Але це аж ніяк не означає, що в Лобановського не було лідерів. Його команди можна порівняти з бджолиним роєм, де ватажок зовні нічим не відрізняється від інших бджіл, і, отже, не впадає в око, але саме від нього й тільки від нього залежить траєкторія польоту рою.
Коли команда йшла в атаку, функції лідера брали на себе футболісти, відповідальні за зв'язки між лініями. Їх змінювали гравці, що руйнують ці зв'язки в суперника, якщо необхідно було не дати здійснитися планам опонента. Словом, «Динамо» вміло пристосуватися до будь-яких обставин, спонукаючи порівнювати свого тренера скоріше із шаховим гросмейстером, ніж із винахідником геніального механізму.
У футбол грають і без м'яча
Природа не наділила Валерія високою швидкістю, зате форвард блискуче контролював м'яч і мав убивчий удар з лівої. Вболівальники прозвали його Шнуром − він і насправді нагадував ласо, що заарканило шкіряну сферу.
А «сухий лист», після якого м'яч не раз опинявся у воротах безпосередньо з ударів від кутового прапорця, став справжньою легендою. Мабуть, лише бразилець Гаррінча балував футбольних гурманів трюками такого рівня. Футбол, у який грав Лобановський, був до снаги тільки гравцеві з найвищим інтелектом. Валерій завжди був жадібним до знань − закінчивши школу із золотою медаллю, він став студентом КПІ, успішно сполучаючи навчання із заняттями шкіряним м'ячем.
В 1961 році «Динамо» уперше стало чемпіоном СРСР, через три роки виграло Кубок Союзу. Успіх своєї команди кияни багато в чому зв'язували з Валерою Лобановським − гравцем, котрий персоніфікував нову епоху. Навряд чи хто з уболівальників здогадувався, що між їхнім улюбленцем і тренером «Динамо» Віктором Масловим уже пробігла чорна кішка. Маслов був прибічником оборонної тактики, незважаючи на нещадну критику. (Якось у газеті з'явилася фотографія, де чотири динамівці пресингують суперника, що контролює м'яч; текстівка була більш ніж категоричною: «Такий футбол нам не потрібний!») Ця тактика приносила свої плоди − у період з 1966 по 1968 року «Динамо» тричі вигравало медалі союзної першості. Але... вже без Лобановського.
«Валерій не любив рутинну роботу, він був прекрасним тактиком і вважав, що успіху можна досягти інакше − красиво й без шкоди для результату, − згадував тодішній партнер Лобановського по «Динамо» Віктор Серебряников. − Втім, думаю, що саме в суперечках з Масловим народився Лобановський-тренер».
Коли в 1968 році команда Маслова оформила чемпіонський хет-трик, «Шахтар», за який тоді виступав Лобановський, завершив турнір на чотирнадцятому рядку таблиці. 29-річний гравець повісив бутси на цвях, заявивши, що «перенаситився антифутболом». І − оголосив себе прихильником тієї ж оборонної тактики. «Щоб атакувати, у першу чергу необхідно залишити без м'яча суперника, − казав молодий наставник «Дніпра». − Логічніше, що одинадцять гравців упораються із цим краще, ніж п'ятеро... Найважливішим у футболі є не те, як гравець виглядає із м'ячем у ногах, а те, чим він займається, коли м'ячем НЕ володіє... Футболіст високого рівня складається з одного відсотка талант й 99 − каторжної праці».
Ідеї, що випередили час
Згадує один із знаменитих вихованців Лобановського − нападник Сергій Юран: «Рідко хто з тренерів вимагає, щоб форвард відпрацьовував у своєму штрафному майданчику. Той же Олег Романцев у «Спартаку» та збірній Росії казав мені про самовіддачу, але тільки на половині поля суперника. На його думку, кожний гравець повинен ефективно виконувати свою роботу й не заважати займатися тим же партнерам по команді. Лобановський же вважав, що професіонал повинен уміти робити все. Зараз я усвідомлюю, що кращий період своєї кар'єри провів, працюючи саме з Валерієм Васильовичем. Такі тренери, як він, народжуються раз у сто років».
В 1971 році Лобановський вивів «Дніпро» у вищу Лігу, а за два сезони − очолив київське «Динамо». Молодого тренера відразу ж чекав тріумф − йому скорилися чемпіонство й Кубок Союзу. А в 1975 році про Лобановського загомонів увесь світ − кияни виграли Кубок володарів кубків, ставши першим радянським клубом, що підкорив подібну вершину.
І тут не обійшлося без математики. В 68-му році Лобановський познайомився з молодим академіком Анатолієм Зеленцовим, котрий прагнув поліпшити гру з використанням математичних методів. У лабораторії їхнього творчого тандему народилося багато оригінальних ноу-хау. Наприклад, комп'ютерна оцінка дій підопічних. «У моє буття гравцем тренерам доводилося набагато важче, − неодноразово говорив Лобановський. − Футболіст міг заперечити будь-якому зауваженню наставника, відеоповторів же не було, й довести чиюсь правоту було практично неможливо. В «Динамо» ж на ранок після матчу вивішується аркуш із цифровими характеристиками дій кожного футболіста, і можна вести предметну розмову...»
Сьогодні близько чотирьох десятків вихованців Валерія Лобановського працюють тренерами на вищому рівні по всій земній кулі. Цей загін не дасть канути в Лету методам роботи свого Вчителя. Втім, про це подбали задовго до смерті Лобановського. І не тільки в Україні. Коли в 1997 році в Італію на практику приїхала група російських тренерів, їм удалося викликати на відвертість тренера «Ювентуса» Марчелло Ліппі. «Були часи, коли ми, італійці, переймали радянський досвід, − сказав один із найбільш титулованих наставників кальчо. − Ми спостерігали за роботою Лобановського в «Динамо» й адаптували його методи до наших умов. Нововведення прижилися. Раціональний футбол нині в моді, і саме за ним − майбутнє...»
Валерій ЛОБАНОВСЬКИЙ
Народився 6 січня1939 року у Києві. Помер 13 травня 2002 року в Запоріжжі.
Ігрове амплуа − лівий крайній і центральний нападник. Починав грати в столичній ДЮСШ, потім − у ФШМ. Виступав за команди «Динамо» Київ (1957-1964), «Чорноморець» Одеса (1965-1966), «Шахтар» Донецьк (1967-1968).
У чемпіонатах СРСР провів 258 матчів, забив 71 м’яч. Чемпіон СРСР 1961 р., срібний призер чемпіонату СРСР 1960 р., володар Кубка СРСР 1964 р.
За збірну СРСР провів два матчі, за олімпійську команду − сім матчів, забив один м'яч. Двічі входив до списку 33-х найкращих гравців СРСР.
Клубна тренерська кар’єра: «Дніпро» Дніпропетровськ (1969-1973), «Динамо» Київ (1974-1982, 1984-1990, 1996-2002).
8-разовий чемпіон СРСР (1974, 1975, 1977, 1980, 1981, 1985, 1986, 1990 р.), 6-разовий володар Кубка СРСР (1974, 1978, 1982, 1985, 1987, 1990 р.), володар Кубка Кубків 1975, 1986 р., Суперкубка УЄФА 1975 р.
5-разовий чемпіон України (1997, 1998, 1999, 2000, 2001 р.), 3-разовий володар Кубка України (1998, 1999, 2000 р.).
Очолював збірну СРСР у 1975-76, 1982-83, 1986-90 рр. Учасник фінальних турнірів чемпіонатів світу 1982, 1986 і 1990 р. Під його керівництвом збірна СРСР стала віце-чемпіоном Європи 1988 р., бронзовим призером Олімпійських Ігор-1976. Усього як наставник збірної провів 77 матчів (42 перемоги, 19 нічиїх, 16 поразок).
Тренував збірні ОАЕ (1990-93 р.) і Кувейту (1994-96).
Із січня 1998 по грудень 2001 р. - головний тренер збірні України.
Заслужений тренер СРСР (1975).
Нагороди: ордени «Знак пошани» (1971), Трудового Червоного Прапора (1987). Кавалер Рубінового ордена УЄФА «За заслуги». Герой України (посмертно).
Ім’я В.Лобановського носить київський стадіон «Динамо».


Источник: Федерація футболу України | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Квіти для Лобановського"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 9
Новых вестей вчера: 15

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июнь 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Украина



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта