Подробно
Лише за три гривні!Украина, Киев и область | Местные новости | 27-07-2010 18:00 | Хрещатик - Київська мунiципальна газета > Вести от этого источника
«Вечірка» завітала до ОСББ «Сонячний», щоб дізнатися, скільки коштує затишок Комфортний двір, швидке обслуговування, цілодобова охорона і жодного автомобіля під вікнами - це ще не всі дива, які ми побачили в будинку на вул. Ревуцького, 5. Створення затишку - справа недешева, тож про економію тут піклуються перш за все. Від характеристики «звичайна висотка на Харківському масиві» відмовляєшся відразу, коли заходиш на подвір’я. Прибудинкову територію обгороджено парканом, за ним смарагдово зеленіють клумби і червоніють троянди - і це за 30-градусної спеки. У дворі - два майданчики (спортивний і дитячий), біля дверей до під’їздів висять вазони з квітами. Правління ОСББ розташоване на першому поверсі одного з під’їздів - прямуємо туди. Переступаємо поріг - у під’їзді вмикається світло. «От, установили датчики руху задля економії», - пояснює Наталія Андріївна Горіна, голова ОСББ «Сонячний», яка вийшла назустріч кореспондентам. - Наталіє Андріївно, розкажіть, чого коштує утримувати будинок і двір в такому чудовому стані? - Якби не наше ініціативне правління, яке складається з мешканців будинку, половини нововведень просто не було б, - посміхається пані Наталія. – Бачите, у нас немає консьєржок - ми відмовилися від них і взяли участь в пілотному проекті зі встановлення відеоспостереження у дворі. Відеонагляд ведеться у ліфтах, холах і перед дверима під’їздів. За моніторами стежить охоронець, він, одночасно, виконує і функцію диспетчера - мешканці залишають йому заявки. Коштувала ця система 71 тисячу гривень. 19 тисяч профінансували з районного бюджету, решту зібрали самотужки. Ще один пілотний проект району в рамках реформи ЖКГ, в якому ми також взяли участь - це насоси для свердловин з видобутку ґрунтових вод. Дарницька райадміністрація оплатила нам один насос, а ми придбали ще два. Воду використовуємо для поливу - адже наша водопровідна вода для рослин непридатна. - Ми помітили, що і світло у під’їзді саме вмикається… Як це вам спало на думку? - Так, датчики руху на лампочках - це ще один пілотний проект. 40 датчиків отримали за кошти району, 44 придбали самі - і тепер лише на оплаті за світло в місцях загального користування економимо 1500 гривень на місяць. Більше того, наше правління має ідею замінити звичайні світильники на світлодіодні, бо, за підрахунками, це дозволить зекономити ще 60%. Уже почали встановлювати їх у ліфтах. Узагалі, щодо енергозбереження наше правління має далекоглядні плани. Кінцева мета - повністю забезпечити будинок гарячою водою та на 30% енергією для опалення за рахунок автономних альтернативних джерел енергії. Конкретніше - це будуть теплові насоси, вітрогенератори і сонячні батареї. На базі нашого будинку та будинку №152 по Харківському шосе ще два роки тому було розроблено техніко-економічне обґрунтування інвестиційного проекту з енергозбереження. Його ми надіслали до міністерства ЖКГ та Кабміну. Тоді й обрахували вартість - 3,5 млн гривень. Звичайно, зараз ця цифра може бути іншою. До речі, після візиту першого заступника голови КМДА Олександра Попова до «Сонячного», нам зателефонували з міністерства ЖКГ і попросили надати дублікати документів. Якщо проект зрушиться з мертвої точки, і треба буде знайти частину грошей самостійно, то ми зробимо для цього все можливе. - До речі, про гроші. Так скільки ж коштує комфорт у «Сонячному»? – Плата за обслуговування у нас становить 3 грн./кв. м. Адже площа місць загального користування в ОСББ - 36 тисяч квадратних метрів, а це досить багато. Також ми справно платимо зарплатню (2500 грн.) п’яти двірникам, а всього у нас 11 штатних і 7 позаштатних співробітників. Гроші, необхідні для реалізації пілотних проектів, поточних ремонтів, благоустрою двору, отримуємо завдяки оренді. Будинок має 19 об’єктів оренди, які приносять 120 тисяч гривень на рік. Тож ми маємо змогу вчасно ремонтувати ліфти, покрівлю, вже двічі зробили косметичний ремонт у під’їздах. Так що крім цих трьох гривень за квадратний метр наші мешканці не платять нічогісінько. Варто зазначити: до того, як «Сонячний» з’явився в будинку на Ревуцького, 5, ця багатоповерхівка була тією самою «звичайною висоткою на Харківському масиві». З не надто охайним двором і перспективою комунальних воєн у майбутньому. Та мешканці забажали іншого майбутнього - і собі, і своїм дітям. Тож наступного разу, ми певні, нас запросять сюди на презентацію автономної системи опалення на альтернативних джерелах енергії. Поки ж тут усе рухається завдяки іншій «альтернативній енергії» - палкого бажання жити краще. Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике Вести по теме
Бронзовые втулки от компании UkrstarlineУкраина, Киев и область | Местные новости | 20-07-2024 11:22 | UkrNews24 - Новости Украины и мира > Вести от этого источника
|
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаКиев![]() |
Добавить комментарий к новости "Лише за три гривні!"