Кореспонденти «Вечірки» знову виявили несумлінних торгашів, що продають алкоголь неповнолітнім
"Вечірка" в чергове вирішила провести власне журналістське розслідування, яке цього разу було спрямовано на виявлення магазинів, що попри існуючу заборону з боку чинного законодавства, все ж продають дітям алкогольні напої. Довго шукати такі місця продажу не довелось. В обох магазинах, до яких ми завітали, хлопцю явно шкільного віку алкоголь продали без вагань. Продавці відпускали спиртне як у невеличкому тісному кіоску з алкогольною вітриною, так і у великому магазині мережі «Еко-маркет».
Розпочати рейд кореспонденти «Вечірки» вирішили з невеличкої крамнички, розташованої у спальному районі столиці. Отже, на вулиці Єреванській, 23, одразу перед входом до невеличкого магазина «Продукти» вишикувалася черга з молоді. Купували вони переважно пиво та інші слабоалкогольні напої. Незважаючи на те, що хлопцям на вигляд було не більше 16 років, продавець про вік та наявність паспорту чомусь не запитала в жодного. Ваш кореспондент представився і запитав, чому в магазині не запитують про вік молодих покупців, коли продають їм спиртне. Продавець лише зніяковіло знизала плечима, проте потрібні слова миттєво знайшлись у власниці магазина, котра активно почала розповідати про те, що це – вперше, що вони постійно запитують у покупців документи, аби пересвідчитися, що тим уже виповнилося 18 років. Попередній досвід нашої газети у дослідженні алкогольної тематики свідчить: подібну байку всі продавці вже давно вивчили напам'ять і розповідають її постійно, навіть якщо їх ловлять на продажі алкоголю неповнолітнім уже не вперше. Запал власниці стих, лише коли за викликом "102" приїхали працівники кримінальної міліції у справах дітей Солом’янського райуправління.
Більш відповідальне ставлення до правил торгівлі ми очікували побачити у великих супермаркетах. Проте на практиці виявилось, що у великому магазині, що налічує понад 20 кас та величезну кількість охоронців та іншого персоналу, ситуація така сама, як і в тісному генделику у спальному районі міста. Хлопцю років 17 без будь-яких вагань та запитань продали спиртне. Ані касир, ані жоден з охоронців навіть не намагався звернути увагу на підлітка. Під час спілкування з адміністратором магазину «Еко-маркет», розташованого на вулиці Кудряшова, 17а, в якому і продали алкоголь юнаку, нічого нового кореспонденту почути не вдалось. Все ті самі старезні історії про те, що подібне трапилось уперше і що касири завжди запитують документи у молодих покупців. Цього разу поспостерігати таку сумлінну роботу касира, про яку так гарно розповідала адміністраторка, так і не вдалось, адже пляшка пива опинилась в руках школяра.
Наступним нашим кроком став дзвінок на «102» і повідомлення про те, що в магазині продають алкогольні напої неповнолітнім. Незабаром з`явилися співробітники відділу кримінальної міліції у справах дітей Солом’янського району. На касира, яка продала горілку неповнолітньому, складено адміністративний прокол, від неї отримано письмове пояснення. Жінці загрожує від 500 до 1700 грн. штрафу. У тому випадку, якщо магазин надалі ігноруватиме законодавство, продаючи алкоголь неповнолітнім, його можуть позбавити ліцензії на продаж алкоголю взагалі.
Про те, чи дасть свій результат складений протокол та накладені на касирів штрафи, «Вечірка» обов’язково повідомить у наступних номерах.
Сергій Єрмоленко, «Вечірній Київ»
Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Алкоголь неповнолітнім продають і в генделиках, і в супермаркетах"