Терпи, абітурієнт, студентом будеш : 744392 : Образование

Образование Ровно : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Ровно и область : Последние новости > Образование
Подробно

Терпи, абітурієнт, студентом будеш

Майбутні студенти шоковані: скільки можна мучитися і чому вузи не приймають документи в електронному вигляді? Торік теж були і бійки батьків, і нічні переклички абітурієнтів, і непритомності в задушливих коридорах, а потім — образа на пільговиків, які заполонили жадані бюджетні місця. Через рік нічого не змінилося — найбільші черги в КПІ, куди батьки з абітурієнтами потрапляли навіть через вікна.

У Києво-Могилянській академії документи на всі факультети приймали в одному корпусі на Набережно-Хрещатицькій, 27. Чергу організували батьки, які склали список. На вході пропускали тільки тих, хто називав свій порядковий номер у списку. До півдня абітурієнтів набралося з півтисячі. Більшість з них запаслися книжками й в очікуванні розсілися на сусідніх клумбах або в парку. Черга в самому приміщенні тягнеться від дверей до бічних сходів, метрів на п’ятдесят.
— Наша черга — через 200 осіб, пішли ще дві годинки погуляємо по Подолу, — говорить одна дівчина іншій. — Ось тобі й екскурсія Києвом.
— Телефонувала друзям, які у КПІ, КНЕУ, університет ім.?Шевченка вступають, так у «Могилянці» черги менші від інших. Так що мені ще пощастило, — розповідає Віка Мошкіна, абітурієнтка.
Як нам розповіли в приймальній комісії, до першого дня подачі документів вони грунтовно підготувалися.
— Цього року термін подачі документів до двох тижнів скоротили, тому ми замість шести комп’ютерів, де приймають абітурієнтів, поставили одинадцять, — пояснює В’ячеслав Невінчений, голова приймальної комісії.
Університет ім.?Шевченка: у кожного факультету своя черга
На відміну від Києво-Могилянської академії всіх абітурієнтів в одному корпусі не збирали — документи приймали в будинках факультетів на проспекті Глушкова. Так, у геологів за порядком стежив охоронець, якому допомагали батьки зі списками. Разом до обіду назбиралося 237 осіб. У сусідньому хімічному — 88. На філософів попит невеликий — біля віконця юрбляться всього десять абітурієнтів. Поруч — психологи з чергою в 40 осіб.
— Другу дочку навчатися віддаю, але такого бардака ще не бачив! — обурюється чоловік, тягнучи за собою дівча за руку. — Духота, дихати нічим, ще й у приміщення за якимись списками пускають. Ніби зговорилися всі!
Особливо багато бажаючих зібралося в корпусі приймальної комісії КІМО. До обіду чекати залишилися найстійкіші, чоловік сімдесят, багато хто роз’їхався по домівках до завтра. А зранку там було гаряче: майбутні дипломати ночували біля приймальної комісії, але «нічне чергування» допомогло не всім.
— Ми з батьками приїхали о 7 ранку, записалися в списки у людей, що чергують тут з ночі, — розповідає абітурієнт Костя Немченко. — Годину комісія приймала за цим списком, а потім незрозуміло як список скасували, і нам довелося прилаштовуватися в хвіст нової живої черги. Уже 14.00, а ми знову в середині черги.
За словами Кості, на дні відкритих дверей керівництво факультету обіцяло 20 місць бюджетних і 40 — контрактників. З умовної тисячі бажаючих вступити шансів зовсім небагато.
У приймальній комісії університету нас запевнили, що нічого надзвичайного не відбувається, мовляв, у перший день завжди багато людей.

Ще на підході до приймальної комісії (у 16 корпусі) першого технічного вузу країни розгублені батьки запитують усіх перехожих: «Ви не знаєте, як можна потрапити всередину? Там такий натовп!». Дійсно, навколо будинку обвилася черга з кількох тисяч абітурієнтів з батьками. Ані через парадний, ані через чорний вхід до заповітних кабінетів не прорватися — охорона міцно «тримає оборону». Одна матуся примудрилася захопити стільчик і «впхнути» свою доцю через вікно біля парадного входу — оце жага до знань! У холі корпусу десятки щасливчиків, котрі вже подали документи на один з факультетів. На поверхах навколо приймалень комісій окремих комітетів юрбляться по сотні юнаків і дівчат. Від вологої духоти не рятують навіть відчинені вікна.
— Зранку вже шість осіб зомліли, довелося їх відкачувати нашатирем і валеріанкою, — розповідає терапевт зі студентської поліклініки Iрина Собко, котра чергує в приймальній комісії. — За сім років, що я тут працюю, такого не пригадаю. Непритомніли не літні люди, а хлопці, які приїхали вступати: на вулиці пече сонце, у коридорах задушливо, багато хто зранку нічого не їв (поблизу навіть ніде купити води або їжі). Позначилася також утома — багато хто займав чергу із шостої вечора напередодні і ночував на килимках просто біля корпусу.

Біля економічного вузу натовпу вдень вже не було. Двері в будинок відчинені, охорони немає. Абітурієнти рівномірно «розсмокталися» по поверхах, де розташовані приймальні комісії різних факультетів. Біля заповітних кабінетів «пробки» з батьків, котрі безперервно з’ясовують позицію в черзі. У таких товкучках стоїть пара, як у сауні. Люди напружені, мокрі, зриваються на крик і трясуть кулаками.
— Це знущання над абітурієнтами, ми, напевно, вже не потрапимо в цей вуз, — скаржиться Аня Напряга, абітурієнтка з Нікополя Донецької області. — Прийшли з мамою під вуз о пів на восьму ранку, записалися в чергу: на фінанси і кредит ми були 460-ті, а на міжнародну економіку — 613-ті. Потім виявилися інші списки, а з приймальної комісії вийшли і сказали, що більше п’ятдесяти осіб приймати не будуть. Думаю, поїдемо додому, повернемося в Київ через кілька днів. А не пощастить, є вузи й в інших містах.
Наслухавшись скарг студентів, «Газета...» погодиться з пропозицією Андрія Любича, абітурієнта «Могилянки»:
— Щоб не було цілковитого безладу і непритомностей, документи потрібно здавати в електронному вигляді або надсилати поштою. Поки цього не введуть, вузи будуть як і раніше штурмувати...

— Цього року терміни самої кампанії скоротили до двох тижнів і вони будуть єдині для всіх (а то торік КНУ ім. Шевченка закінчив прийом раніше за інших на 10 днів і відібрав собі найкращих абітурієнтів). Сформувати списки першокурсників усі навчальні заклади повинні будуть до 10 серпня.
Крім того, КНУ і медуніверситет ім.Богомольця оголосили, що для пільгових категорій буде введено квоти місць. Вони будуть становити не менше 25% усіх бюджетних місць, але точних цифр ще немає, як і самого держзамовлення.
— Щоб не було великого напливу пільговиків у найкращі вузи, прийнято норму про те, що документи на позаконкурсний вступ будуть мати силу тільки в тому вузі, куди подано оригінали. І незабаром вузи одержать єдиний перелік документів, які повинні подавати пільговики, — це допоможе приймальним комісіям виявляти підроблені довідки.
— Вузи одержали право обмежувати кількість спеціальностей, на які може подати документи один абітурієнт. Багато вищих навчальних закладів підняли прохідний бал сертифікатів за профільними предметами до 140-175 балів (а таких профільних сертифікатів на кожній спеціальності цього року дозволили вимагати по два), відсікаючи в такий спосіб «недостойних» претендентів. При цьому абітурієнти як і раніше можуть подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2008, 2009 і 2010 років, а ті, хто закінчив школу в 2007 році і попередніх, при вступі на навчання можуть обирати ЗНО або вступні іспити.

132 тис. абітурієнтів вступлять на бюджетне відділення цього року. У порівнянні з попереднім роком, обсяг держзамовлення на бакалаврів збільшився на 2%, а от молодшими фахівцями за державний кошт стане 83,5 тис. осіб, тобто на 23% більше. Всього за прогнозами МОН першокурсниками цієї осені стануть 530-540 тис. осіб.
Телефонуйте і скаржтеся
Міносвіти відкрило гарячу телефонну лінію для контролю за проведенням вступної кампанії-2010.
За номером (044) 486-28-49 можна проконсультуватися про правила прийому до вузів і залишити скарги. Працювати лінія буде з 9.00 до 18.00 до 1 вересня. Також у Києві на пр. Перемоги, 10 відкрилася приймальня абітурієнтів. Працює з 8.00 до 21.00.


Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Терпи, абітурієнт, студентом будеш"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 10
Новых вестей вчера: 8

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Январь 2025

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Ровно



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта