Опубликовано: Інна Хімічук
КРУ інформує
Як виконувалась Загальнодержавна програма селекції в тваринництві та птахівництві на Черкащині
Протягом останніх років аграрний сектор економіки працює на межі збитковості. Особливо це стосується тваринництва. Нині відбувається скорочення товарного виробництва, намітилась стійка тенденція погіршення відтворення, збереження чисельності поголів‘я. Протягом 2009 року загальне поголів’я великої рогатої худоби скоротилося в сільськогосподарських підприємствах 12 районів області, корів – 7, овець – 9, птиці всіх видів – 5 районів. Найсуттєвіше скорочення поголів’я великої рогатої худоби мало місце у господарствах Монастирищенського (на 13%), Лисянського і Тальнівського (на 12%), Смілянського (на 11%) районів, корів – у підприємствах Чигиринського (на 20%), Монастирищенського (на 16%) районів.
Поліпшити ситуацію на споживчому ринку шляхом надання державної фінансової підтримки була покликана Загальнодержавна програма селекції в тваринництві та птахівництві на період до 2010 року. Протягом 2006–2009 років за цією програмою на Черкащині було профінансовано суб'єктів племінної справи на загальну суму 22836,8 тис.грн. Чи ефективно були використані ці кошти, дізнавались аудитори КРУ у Черкаській області під час аудиторського дослідження за 2006-2009 роки.
Як з’ясували фахівці КРУ, недосконалість прийнятих Порядків використання коштів державного бюджету на виконання програми не сприяла виконанню заходів та ефективному витрачанню коштів Загальнодержавної програми, адже ця програма, по суті, була спрямована на поліпшення племінних і продуктивних якостей тварин та збільшення обсягів виробництва тваринницької продукції, а одним із розроблених порядків використання коштів лише частково враховано заходи, які передбачалося здійснити в межах Загальнодержавної програми.
Дослідженням встановлено необґрунтованість, визначених в Порядках, розмірів доплат для суб’єктів племінної справи, що здійснюють реалізацію попередньо придбаної спермопродукції у виробників. Так, за 2006-2009 роки СТОВ «Черкасиплемсервіс» одержало з державного бюджету 744 тис.грн. у вигляді доплат за кожну дозу реалізованої спермопродукції, натомість реальні витрати на придбання спермопродукції становили лише 418 тис.грн., при тому, що за спермопродукцію сплачено 638,5 тис.грн. Аналогічно, протягом 2006-2009 років ТОВ «Звенигородське племпідприємство» було придбано 65427 спермодоз, з них 44809 за ціною 4,5 грн., 20118 за ціною 6 грн. та 500 за ціною 6,5 гривні за спермодозу, на загальну суму 325,6 тис. гривень.
В результаті СТОВ «Черкасиплемсервіс» та ТОВ «Звенигородське племпідприємство» отримано доплат у сумі 744 тис.грн. та 126,6 тис.грн. відповідно, що фактично є додатковим прибутком, отриманим з державного бюджету.
Також аудиторами досліджено діючу систему планування, за результатами чого зроблено висновки, що вона не забезпечує визначення об’єктивної потреби для виконання заходів досліджуваної програми.
Під час проведення дослідження було співставлено дані, які подавалися суб’єктами племінної справи до Мінагрополітики та Головне управління агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації та розмірами, визначеними відповідними Порядками з основними заходами, визначеними Загальнодержавною програмою. За результатами співставлення встановлено, що потреба, яка подавалася суб’єктами племінної справи значно завищувалась. Так, у СПП «РВД-Агро» обсяг завищеної потреби у коштах державного бюджету у 2007 та у 2009 роках становив 352 тис.грн. Аналогічно, у ВАТ „ПЗ „Велика Бурімка” потребу у фінансуванні на 2006- 2008 роки було завищено на загальну суму 350 тис. гривень.
Вищенаведені факти унеможливлюють забезпечення обґрунтованого визначення головним розпорядником бюджетних коштів потреби у фінансуванні на досягнення відповідним виконавцем основних цілей Загальнодержавної програми.
Прес-служба КРУ у Черкаській області
Источник: VseVesti.com | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Як виконувалась Загальнодержавна програма селекції в тваринництві та птахівництві на Черкащині"