Інвестора затиснули в обіймах бюрократії : 738600 : Бизнес

Бизнес Ровно : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Ровно и область : Последние новости > Бизнес
Подробно

Інвестора затиснули в обіймах бюрократії

Інвестиційні проекти на 500 мільйонів доларів, що мають бути реалізовані у нашій області, нині «зависли» — через фактичне несприяння держави, яка лише декларує свою величезну зацікавленість у якомога більшому припливі іноземних інвестицій. Відкриваються все нові національні інвестиційні агенції, які демонструють готовність супроводжувати інвестора і вдень і вночі, аби лишень віз до нас свої гроші. Та інвестор, знаючи про нашу бюрократичну тяганину і повсякчасне виникнення «підводних каменів», що тягнуть додаткові гроші, раніше не поспішав, а тепер — і поготів. Ті ж із них, що вклали великі кошти в будівництво нових заводів у нашій області, змушені якось лавірувати, аби завершити розпочату справу.

Саме бюрократичний камінь спотикання постає на перешкоді виробництву цементу на одному з найбільших його виробників у країні — компанії «Волинь-Цемент» у Здолбунові.
Протягом трьох останніх років власник контрольного пакета акцій заводу — німецька компанія Dyckerhoff AG — вклала у модернізацію підприємства понад 700 мільйонів гривень, 146 мільйонів — лише за половину цього року. Підприємство переходить на нову технологію виробництва, модернізує печі, працює над новою упаковкою для захисту від підробок. Чимало коштів вкладено у будівництво нової електропідстанції. Загалом же комплексна програма модернізації виробництва обійдеться у 300 мільйонів євро. Протягом місяця підприємство повністю перейде від споживання газу на вугілля.
— На Заході теж спалюють вугілля та альтернативне паливо, а не газ, оскільки він дуже дорогий, — розповідає генеральний директор компанії «Волинь-Цемент» Сергій Царук. — Ми переходимо поступово, щоб не було браку. Готові також і продукт переробки сміття спалювати, але спочатку детально все обговоримо, щоб це не було балачками, побачимо, яким вийде цей паливний брикет.
Компанія-інвестор готова вкладати кошти у будівництво нової печі, аби наростити обсяги виробництва у півтора раза, та на заваді усім перспективним планам стало земельне питання.
— Крейди на нашому родовищі вистачить на півтора-два роки роботи заводу, а без сировини робити нічого, — продовжив п.Царук. — Нам необхідно розширити межі діючого кар’єру на 39,6 га. У 2008 році Кабмін видав розпорядження, яким забороняє використовувати ділянки, розташовані у межах лісового фонду, навіть якщо є дозвіл на їхню розробку. У нашому випадку там і лісу нема, лише чагарники. Ми роками ведемо листування з цього приводу — і безрезультатно.
Черговий лист, адресований прем’єр-міністру Миколі Азарову, п.Царук вручив особисто в руки голові облдержадміністрації Василеві Берташу, який відвідав у вівторок три інвестиційні об’єкти і вислухав про проблеми, що заважають реалізації проектів. Голова РОДА протягом останніх трьох місяців і сам разів п’ять звертався до п.Азарова з цих же питань, але вони залишаються невирішеними.
— Це розпорядження було обумовлене нібито вирубкою лісів у Київській області, але при його підписанні не було враховано те, що територія нашої області, зокрема, майже на 40% вкрита лісами, а в північних районах — на 60%, — коментує начальник головного управління економіки облдержадміністрації Ігор Тимошенко. - Через це ми не можемо ні видобувати корисні копалини, ні будувати. Необхідно скасувати мораторій хоча б на ті ділянки, на які Мінприроди видало дозволи на розробку родовищ.

Торік біля с.Вільбівне Острозького району мав вирости завод з виробництва газобетонних блоків данської компанії H+H International A/S, переговори з якою тривали ще з 2007 року. Вартість проекту — 38 мільйонів євро. Але на липень цього року на місці заводу — чисте поле, оточене лісом. Голову облдержадміністрації зустріли столиком зі зразками блоків, які мали б виготовляти тут, але насправді виготовлені у Польщі на заводах цієї компанії. Газобетонні блоки — це будматеріал, який виготовляють із піску, вапна та цементу, така собі альтернатива цеглі й піноблоку. Родовище піску на 53 га, якого вистачить на 50 років роботи заводу, розташоване метрів за 500 від місця майбутнього заводу і також — у лісовому фонді. Після дворічної бюрократичної тяганини представник данської компанії, товариство «Х+Х Юей», 1 липня цього року одержав дозвіл на користування цим родовищем, але на заваді стоїть те ж саме розпорядження Кабміну.
— Йдеться не про хижацьке вирубування лісу на ділянках родовищ корисних копалин, — каже Ігор Тимошенко. — Після використання родовища той, хто його розробляв, зобов’язаний рекультивувати територію і засадити лісом, і місцевий держлісгосп готовий це зробити.
Однак поки не буде конкретного рішення щодо сировинної бази, компанія утримується називати дату початку будівництва заводу, можливо, кажуть, у 2011 році. Уже й обладнання готове, стоїть на складах у Німеччині, бо везти поки нікуди. «Вилізли» і непередбачувані витрати на 15 мільйонів гривень — до місця спорудження заводу для надійної його роботи треба тягнути від Острога 9 км газогону та 12 км ліній електропередач.

Нарікає на нашу державу і товариство «Країна смаку», засноване трьома братами Аббасовими, наближеними до посла Азербайджану в Україні. Вони вкладають 10 мільйонів євро у спорудження заводу з виробництва заморожених напівфабрикатів у с.Бугрин Гощанського району, де планують випускати близько 120 видів продукції.
— За місяців два завод буде готовий, але правила гри щоразу змінюються і паперова тяганина неймовірно довга і заплутана, — каже виконавчий директор товариства «Країна смаку» Маїл Аббасов. — Я на початку знав про це, але інвестор, напевне, ні. В об’єкт вже вкладено 40 мільйонів гривень, для завершення потрібно ще мільйонів 20. Держава не повертає нам податок на додану вартість і заборгувала уже 8 мільйонів, що для нас суттєво; сума, яку нам обіцяють повернути, менша одного мільйона. Не знаю, чи варто й сподіватися на повернення усієї суми. За скільки часу завод окупиться, зараз сказати важко, бо й вкласти довелося більше, ніж планували. Більше не маємо на що скаржитися, це приватний бізнес, розраховуємо лише на себе. А ці поїздки чиновників нам мало що дають.
Голова Бугринської сільради Микола Сахнюк не приховує свого задоволення роботою з «Країною смаку», яка ще й частину дороги через село має збудувати, аби фури з продукцією могли проїхати до траси Київ-Чоп. І розповідає майже детективну історію, як у Бугрин прийшов інвестор. Насправді азербайджанські гроші сюди ніхто не залучав, Аббасови знайшли в Інтернеті оголошення про продаж колишнього плодоконсервного заводу в цьому селі і, зацікавившись ціною, приїхали.
— Якось до моєї хати під’їхали на вигляд немісцеві люди на джипах, — пригадує п.Сахнюк. — І я, зізнаюсь, не на жарт перелякався, бо що їм від мене може бути треба? Але коли один із них показав посвідчення помічника посла Азербайджану, я потроху заспокоївся. На мій великий подив, вони розповіли, що прочитали оголошення і хочуть побудувати тут завод. Зараз я задоволений і впевнений, що від цього виграють усі. М’ясо і цибуля у них будуть привозні, бо місцеві господарства не забезпечать завод в потрібних обсягах, а капусту, моркву та буряки у людей братимуть у необмеженій кількості. І фермери наші готові сіяти і садити, аби овочі у них брали, а їх потрібно буде чимало.
Нові листи щодо землі Василь Берташ пообіцяв особисто відвезти Миколі Азарову і каже, що питання буде вирішене. Щодо відшкодування ПДВ, то п.Аббасов таки має рацію: нині впроваджується механізм погашення заборгованості податковими векселями, але ті, кому податкова заборгувала, одержать не всю суму боргу.


Міністерство економіки констатує, що рівень залучення інвестицій в Україну був і залишається вкрай низьким. Якщо у 2007 році було зростання, то протягом минулого року відбувся спад інвестиційних надходжень удвічі, і зараз країна повертається до рівня 2006 року, — за ці роки ризики для інвестора лише зросли. За рівнем залучення інвестицій Україна посідає 142 місце поміж 183 країн світу. Для прикладу, Естонія посідає 24-те, Білорусь — 58-ме, Польща — 72-ге, Росія — 120-те. Зі своїм Податковим кодексом та дозвільною системою в будівництві наша країна упевнено займає останнє, 183 місце. Міністерства вважають, що проблема — в чиновниках на місцях, які не вміють правильно вести потенційного інвестора крізь реалії нашої країни, облдержадміністрація впевнена, що спеціалістів на місцях не бракує, потрібні ефективні й однозначні кроки з боку держави.


Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Інвестора затиснули в обіймах бюрократії"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 13
Новых вестей вчера: 10

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Ровно



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта