Незвичайний лист надійшов на адресу керівництва ГУ МНС України в Черкаській області. Зовні це був звичайнісінький аркуш паперу, і ніхто б не зміг навіть подумати, що за ним приховане врятоване людське життя. Але жінка – авторка послання – детально розповіла, що її спонукало до такого вияву вдячності.
Її сім'ю спіткало горе: коханий чоловік і дбайливий батько ледь не помер від серцевого нападу. Його рятівником став 26-річний Микола Бєлашов, рятувальник ДПЧ-5 з охорони ВАТ "Азот". Чоловікові дуже пощастило, адже представники цієї професії, крім блискавичної реакції, сили та сміливості, у процесі навчання ще й проходять медичну і психологічну підготовку, а тому не вагаються, навіть у найскладніших надзвичайних ситуаціях. Так сталося і цього разу... Потерпілий і його рятівник 23 травня прийшли до Черкаського обласного драмтеатру для перегляду вистави "Сватання на Гончарівці". Їх розділяв лише один поверх, і складно сказати, що б могло статися з чоловіком, якого спіткав серцевий напад, якби Микола Бєлашов не вийшов у цей час подихати свіжим повітрям.
Того дня було надзвичайно спекотно і навіть комедійна вистава не відволікала від страшної задухи. Микола почув крики схвильованої жінки і стрімголов поспішив на допомогу. Картина була страшна: непритомний і бездиханний, із запалим язиком, чоловік лежав на паркеті, а серед восьми осіб, які стояли навколо нього, ніхто не знав, що треба робити. Всі вони мовчки чекали на прибуття "швидкої", яка з першого разу чомусь не приїхала. Цей згаяний час міг би стати фатальним для життя людини, яка, крім серцевого захворювання, виявилася ще й діабетиком. Та, на щастя, Микола прибув вчасно, і, не гаючи часу, надав першу медичну допомогу. Завдяки штучному диханню і масажу серця непритомного вдалося привести до тями. Його серце знову застукотіло, і – батько двох дітей і дідусь трьох онуків повернувся до життя. Однак Микола Бєлашов не залишив врятовану ним людину і дочекався приїзду медиків, тримаючи руку на пульсі потерпілого. Аж нарешті довгоочікувана "швидка допомога" приїхала. Оцінивши стан пацієнта, лікарі збиралися вколоти потерпілому глюкозу для відновлення серцевої активності. І тут чоловікові вже вдруге пощастило. Рятувальник, який вже встиг розпитати дружину щасливо врятованого про можливі причини такого нападу, повідомив медикам, що препарат вводити не можна, оскільки чоловік страждає на діабет. А вже за кілька хвилин після від'їзду "швидкої" Микола Бєлашов скромно зник із місця події.
Так цей випадок і міг залишитися непоміченим, якби не лист, що його написала вдячна І.В. Кувикліна, дружина врятованого. За кілька днів вона подзвонила до театру і дізналася, хто ж був тим сміливим незнайомцем, який відгукнувся на чуже горе. "Микола Бєлашов – справжній чоловік, Людина з великої літери, не байдужа до чужої біди..." – це рядки з листа пані Кувикліної і вони, як ніколи, точно відображають єство рятувальників. І вже вкотре можна переконатися, що рятувальник – це не просто робота, що триває з ранку до вечора, а світогляд, коли людина вже не може вчинити інакше, як тільки зберегти чиєсь життя. І особливо це стосується Миколи Бєлашова, в якого світогляд рятувальника почав формуватися ще з 8 років, коли він вперше допоміг людині. То була пожежа, яку Микола та його батько помітили за димом, що валив із вікна на першому поверсі. На роздуми часу не було, батько Миколи підсадив хлопця і той заліз через кватирку у середину, вимкнув газ і відчинив двері зсередини. З того часу ось уже 18 років Микола кращої та потрібнішої роботи, ніж рятувати людей, не уявляє. Зараз він згадує випадок у театрі і говорить: "Я б хотів зустрітися з дружиною потерпілого і дізнатися про самопочуття її чоловіка". І знову виправдовує себе стара як світ, затерта до дірок приказка: "Світ не без добрих людей"...
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Комедійна вистава мало не закінчилася трагедією: глядач ледь не помер від задухи"
Як добре, що є на світі такі ж добрі, не байдужі до оточуючих люди як Микола Бєлашов. Велике вам спасибі !