Подробно
РќР° Рівненщині продемонстрували РІСЃСЋ красу української вишиванкиУкраина, Ровно и область | Местные новости | 27-05-2010 17:00 | Рівненський інформаційний портал > Вести от этого источника
За словами сільського голови Лідії Кузьмич, цьогоріч така небувала імпреза стала складовою заходів з відзначення дня села і засвідчила, які талановиті майстрині проживають тут – вони показали вірність етнографічному поклику своїх душ, вималювавши нитками любов... Захоплюючим дійством тут став конкурс вишиванок, у якому взяли участь мешканці села віком від 2 до 70 років. Особливі симпатії викликали вихованці дитячого садочка, котрі вийшли на демонстраційний подіум у вишитих мамами сорочках та ще й виконали жартівливий таночок "Залицяльниця”. Немеркнучу красу літнього буденного та святкового давнього українського одягу, його вишивану складову як мистецьку цінність відобразили у своєму вбранні учасники народного жіночого хору "Берегиня”. Вони є самі дизайнерами цього вбрання, продовжувачами фольклорного змістовного начала, яке плекають вміло, поєднуючи веселкові барви, краса яких промовляє до нас, тішить душу. Все, що виконує цей хор (він побував і на міжнародному фестивалі традиційної народної культури "Древлянські джерела” і брав участь у творчому звіті Рівненщини в Палаці мистецтв "Україна”), є ніби озвученням малюнків вбрання, у яке вдягнуті самодіяльні голосисті артисти. Загалом було показано різні стилі, втілені самобутньою технікою виготовлення сорочок, яка сягає давніх часів і передається у спадок в цьому надгоринському куточку Західного Полісся. Як зазначив автор проекту "Городець у вишиванці”, виходець із цього села, його почесний громадянин, письменник, заслужений журналіст України Віктор Мазаний, все, що пов’язане зі збереженням етноспадщини, незабаром буде відображено в унікальному фотоальбомі про Городець – матеріали подано учасниками конкурсу на кращий твір про бабусину вишиванку. Це творче змагання було організоване обласною організацією Національної спілки письменників України та директором школи Ганною Сернюк, котра також багато зробила для проведення свята. Свідками народження нової городецької традиції стали голова районної ради Петро Мартинюк, директор місцевого дослідного господарства Василь Василюк, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Валентина Пінчук, а також численні місцеві підприємці-меценати. Сьогодні вже очевидно, що Городець стає своєрідним культурним феноменом України, де раніше започатковано літературознавча асамблея лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка "Городецький автограф”, закладено Алею письменників України, відкрито єдиний у своєму роді Поліський літературний музей.
Источник: Рівненський інформаційний портал | Прочитать на источнике Вести по теме
Як доглядати за вертикальними жалюзі?Украина, Ровно и область | Местные новости | 17-07-2024 14:41 | Преса Рівне > Вести от этого источника
Культиватор – непростий вибір для аграріївУкраина, Ровно и область | Местные новости | 17-07-2024 10:29 | Преса Рівне > Вести от этого источника
|
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаРовно |
Добавить комментарий к новости "РќР° Рівненщині продемонстрували РІСЃСЋ красу української вишиванки"