![Беззахисне управління соцзахисту](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/14795.jpg)
Працівники управління праці та соціального захисту населення Шполянської райдержадміністрації наразі змушені не населення обслуговувати, а себе захищати. 15 травня приміщення, де розташовувалось управління, "захопив" його нібито законний власник.
Колись затишне приміщення управління нині нагадує руїни будівлі, пошкодженої якимось вибухом. Вікна вибиті, частина будівлі зруйнована майже вщент, світло відключене. Двері, через які раніше заходили відвідувачі, – замуровані. Щоб потрапити до приміщення, співробітникам довелось прорубувати новий вхід у стіні. Та частина будівлі, що залишилась не пошкодженою, також нагадує катакомби, захаращені технікою та службовими паперами. Зараз приміщення поділене навпіл: в одній частині – підприємець, в іншій – управління.
– Це трапилось в суботу, коли нікого з працівників не було в управлінні. Якісь невідомі, зламавши замки, потрапили в приміщення та почали руйнувати його, – коментує начальник Шполянського управління праці та соціального захисту населення Анатолій Ракітін. – Нині робота управління паралізована. Адже світла немає, а через пошкоджені комп’ютерні дроти – немає зв’язку з сервером, тож жодних нарахувань зараз ми провести не можемо. А від цього страждають в першу чергу соціально незахищені верстви населення – інваліди, пенсіонери та непрацездатні громадяни.
Перипетії навколо приміщення в центрі міста тривають давно. Проте й досі не зрозуміло, хто власник будівлі. Лист із Фонду держмайна підтверджує, що приміщення управління праці і соціального захисту населення є державною власністю. Однак міська рада вважає це приміщення своїм, тому й продала його частину, щоб поповнити міський бюджет. Приміщення було продане на аукціоні за 172 тисячі гривень. Після звістки про такий "розпродаж" службовці звернулися до суду та в інші інстанції. Згідно з рішенням Генерального прокурора України та листом виконавчої служби, усі дії стосовно приміщення повинні бути припинені, доки суд не розгляне всі клопотання.
– Втім, на ці рішення місцевий підприємець та за сумісництвом депутат Шполянської міської ради Володимир Горбач не звернув жодної уваги та вирішив захопити приміщення штурмом, – розповідає голова Шполянської РДА Олексій Пірогов. – Державі завдано значних збитків. За які кошти відбуватиметься ремонт приміщення – я не знаю. Радує, що хоч обласна влада наразі відгукнулась на наші заклики про допомогу, хоча ми звертались до неї ще торік. Чому одна зі сторін конфлікту порушує питання про аварійність приміщення, я також не розумію. Так, будівля стара, але цілком придатна для використання.
У підприємця ж своя правда. Він запевняє, що приміщення придбав на законних підставах ще минулоріч. Чоловік запевняє, що неодноразово звертався до влади, щоб якось цивілізовано вирішити це питання.
– Цьому приміщенню понад 170 років, воно аварійне. В суботу мені повідомили, що у будівлі впав димар. Тому я почав рятувати своє майно, – розповідає "Прес-Центру" Володимир Горбач. – Зараз триває слідство, думаю, воно все вирішить. А збитки завдано мені, а не державі, адже поки що власник будівлі я.
Кому ж належить злощасне приміщення і що сталось 15 травня – захоплення приміщення чи просто власник забрав "своє", не можуть сказати й правоохоронці.
– 15 травня о 8.55 до райвідділу міліції надійшло повідомлення про незаконні дії від голови Шполянської РДА. О 9.05 слідчо-оперативна група була вже на місці події. А о 9.15 були припинені всі дії в цьому приміщенні, – коментує начальник Шполянського райвідділу міліції Віталій Іванченко. – Порушено дві кримінальні справи за статтями 356 ("самоправство") та 341 ("захоплення державних або громадських будівель чи споруд"). Наразі тривають оперативно-слідчі дії.
До речі, в той час, коли кореспонденти "Прес-Центру" перебували на місці події, приміщення оглядали піротехніки. У міліції нам пояснили, що під час слідчих дій деякі учасники конфлікту висунули свої версії події. Щоб підтвердити або ж спростувати ці версії, приміщення оглядали пожежники та піротехніки.
Наразі приміщення управління "зависло" в повітрі. Хто правий, а хто винний – вирішить слідство і час. Маємо надію, що феміда не буде засліплена зеленню купюр і прийме справедливе рішення.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Беззахисне управління соцзахисту"