Такою формальністю, як довідка про стан здоров’я учня, батьки, відправляючи дітей 1 вересня до школи, досі не переймались. Цьогорічний вересень може завдати їм чимало клопотів. Адже багато хто навіть не здогадується, що про таку довідку слід подбати заздалегідь.
Розповідає Ірина Ковальчук, завідувачка відділення гігієни дітей та підлітків міської санстанції:
— Про те, що вийшла така постанова і як вона реформувала проведення медичного обстеження школярів, поінформувати батьків зобов’язані директори шкіл та класні керівники. Проте в санстанції, яка займається перевіркою медичної документації в навчальних закладах, сумніваються, чи хоча б 30% батьків знатимуть про це нововведення з огляду на те, як часто вони цікавляться шкільними справами своїх дітей і відвідують батьківські збори. Пройти медогляд зі своєю дитиною батьки мають самостійно в поліклініках з травня по серпень і 1 вересня подати довідку про стан здоров’я учня медсестрі в школі. Педіатр, який закріплений за школою, аналізує дані довідки, в якій містяться висновки переліку лікарів, обстеження в яких потрібно було пройти. Відповідно до довідки він формує висновок про те, яке навантаження прийнятне для учня і для школярів загалом. Тому, зрозуміло, що проходження поглибленого медичного огляду — обов’язкове. Якщо дитина не пройде його, до навчання її допустять, але це може призвести до поганих наслідків. Наприклад, учень — хворий, і йому потрібно обмежити фізичне та трудове навантаження. Проте вчитель фізкультури про це не знає і навантажує його, як й інших, здорових, дітей.Ми закликаємо батьків не ігнорувати цю вимогу, адже від цього залежить стан здоров’я дітей. Аналіз неінфекційної захворюваності різних вікових категорій дітей свідчить, що стан їхнього здоров’я погіршується. Підвердження цьому — статистичні дані: у 35-40% опитаних школярів добовий режим харчування був близьким до рекомендованого, 50% практикували фізичну активність 0,5-1 годину на тиждень, 65-90% проводили за комп’ютером 0,5-3 години щодня.
Пройти медогляд зі своєю дитиною батьки мають самостійно в поліклініках з травня по серпень і 1 вересня подати довідку про стан здоров’я учня медсестрі в школі. Педіатр, який закріплений за школою, аналізує дані довідки, в якій містяться висновки переліку лікарів, обстеження в яких потрібно було пройти. Відповідно до довідки він формує висновок про те, яке навантаження прийнятне для учня і для школярів загалом. Тому, зрозуміло, що проходження поглибленого медичного огляду — обов’язкове. Якщо дитина не пройде його, до навчання її допустять, але це може призвести до поганих наслідків. Наприклад, учень — хворий, і йому потрібно обмежити фізичне та трудове навантаження. Проте вчитель фізкультури про це не знає і навантажує його, як й інших, здорових, дітей.
Ми закликаємо батьків не ігнорувати цю вимогу, адже від цього залежить стан здоров’я дітей. Аналіз неінфекційної захворюваності різних вікових категорій дітей свідчить, що стан їхнього здоров’я погіршується. Підвердження цьому — статистичні дані: у 35-40% опитаних школярів добовий режим харчування був близьким до рекомендованого, 50% практикували фізичну активність 0,5-1 годину на тиждень, 65-90% проводили за комп’ютером 0,5-3 години щодня.
Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Від довідки залежатиме навантаження"