Колонка оглядача
Минулого тижня Янукович скасував Указ Ющенка про продовження Державної програми "Золота підкова Черкащини" до 2012 року. Мотиваційна частина не розголошується. Ні сам Президент, ні його адміністрація ніяк не прокоментували цього рішення.
А ось головний міліціонер області Валерій Дерновий через три дні після указу повідомив, що при реалізації програми в 2006–2009 роках була завищена вартість майже усіх робіт. За викритими фактами порушено 14 кримінальних справ.
Не знаю, наскільки ці дві події взаємопов'язані, але як це по-нашому, по-пролетарськи "на зло ворогам продам корову, щоб діти молока не пили". Ну доведіть, що нова влада витрачає кошти більш раціонально, але навіщо зупиняти програму на півдорозі? Невже найефективніший метод боротьби із корупцією та розкраданням – припинення фінансування?
В указі Ющенка було чітко зазначено: "з метою… створення можливості для ознайомлення вітчизняних і зарубіжних туристів з унікальним історико-культурним надбанням регіону, зокрема під час проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу".
І при тому, що голова облдержадміністрації Сергій Тулуб висловлює зацікавленість у повноцінній участі Черкащини у зустрічі туристів Євро-2012, відродження пам'яток, які могли б зацікавити іноземних туристів, звели нанівець.
Хоча, можливо, ми чогось не знаємо, бо нам і знати цього не потрібно. Може, є план реалізації "Підкови" за рахунок внутрішніх місцевих ресурсів. Зважаючи на прийнятий обласний бюджет – важко повірити. Ми знову отримали бюджет проїдання, і про розвиток наразі йтися не може. Зрозуміло, що в міських, районних, а тим паче у сільських бюджетах ситуація буде ще гіршою.
А може на Черкащину просто грошей не вистачило? Цікаве в нас податкове законодавство. Вже більше десяти років кажемо про те, що бюджет повинен формуватися знизу. Але нічого не змінюється. Спочатку віддаємо більшу частину грошей у столицю, а потім намагаємося випросити щось назад.
А якби зробити так, щоб гроші залишалися на місцях, ситуація могла бути б зовсім іншою. І жителі Суботова, Чигирина, Канева були б зацікавлені вкладати кошти в дороги, готелі, ресторани, пам’ятники тощо. Бо усвідомлювали б, що по гарних дорогах до них приїдуть туристи і залишать у них ще більше коштів. І золотою була б не "підкова", а "жила" з туристів. Ось він – шлях до добробуту на місцях. А наразі все, що було створено за три роки, може піти… ну, ви зрозуміли.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Підкова… коту під хвіст?"