У Шулявській балці типові для української фауни копитні і птахи житимуть у природних умовах
У нижньому парку столичного зоосаду, в практично не зачепленій цивілізацією Шулявській балці площею до 15 га екологи, зоологи та ветеринари готують до відкриття екологічну стежку. У мальовничій місцині з каскадом озер житимуть без вольєрів звірі і літатимуть птахи. Знати, розуміти створіння природи і допомагати їм наочно і практично навчать гостей зоосаду саме тут.
Усього пізнавальних біомодулів буде чотири. Музей лелеки розповість про птаха солом’яних дахів і навчить споруджувати для білого охоронця сімейного добробуту нескладні конструкції гніздування. «Царина тітоньки Тортили» – болото, де встановлено підзорні труби для спостереження за мешканцями ставка – черепахами, тритонами, жабками і розмаїттям комах, що кружлятимуть над поверхнею води. У місті птахів зроблено близько сотні різноманітних будиночків для кажанів, білочок, метеликів, бджіл, джмелів та 60 видів птахів – від горобця до сокола. У «Санаторії доктора Айболить» за огорожею житимуть тварини, які потрапили до зоопарку випадково – косулі, кабанчики, білі лелеки та журавлі, які не літають, а також інші не хижі тварини. З ними діти й дорослі зможуть вільно поспілкуватись і сфотографуватись. Усі ці об’єкти, крім Музею лелеки, практично готові. Для остаточного завершення експозиції потрібне лише фінансування.
- Готуємо до відкриття проект «Екологічна стежка в Шулявській балці» з чотирьох біомодулів. У 2009 році ми просили на цей об’єкт 720 тисяч гривень у міського фонду охорони навколишнього середовища. Проект змогли профінансувати лише на 170 тисяч. Усе, що зоопарківці змогли зробити власними силами і фінансами, – зроблено. Залишилося встановити огорожі на 5 гектарах, укласти дорогу і зробити етикетаж (роз’яснювальні стенди про види тварин і про те, як поводитися людині в живій природі, як зробити різноманітні будиночки для птахів, кажанів, білок). У цьому куточку зоосаду типові для української фауни копитні і птахи житимуть у природних умовах. Тож їх можна буде бачити без сітки чи будь-якого вольєра. Подібні проекти існують у світі, це так звані сафарі-парки, національні парки, де дозволено відвідувачам годувати тварин, - розповіла кореспонденту «Вечірнього Києва» генеральний директор Київського зоопарку Світлана Берзіна.
Минулої суботи столичні зоосадівці долучилися до відзначення Дня мігруючих птахів під егідою ООН. І відвідувачі зоопарку змогли прогулятися новою еколого-просвітницькою експозицією у Шулявській балці. Ще кілька років тому цю місцину захаращувало грандіозне міське звалище, що виникло у пострадянські роки, коли низка будівельних організацій стала використовувати занедбану територію зоопарку для звалювання будівельних відходів. Проте минулого року за участі першого заступника голови КМДА Анатолія Голубченка кілька будівельних компаній допомогли зоопарку вивезти тонни цього багаторічного сміття, а Київський еколого-культурний центр узяв під опіку цінну недоторканістю частину зоопарку і створює тут екологічну стежку.
«Вечірній Київ»
Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Екопроект звільнив гектари від сміття"