У той час як звичний нам футбол у Рівному з кожним роком все більше занепадає, його американський колега та брат набирає обертів. У суботу рівненська команда з цього заморського виду спорту вперше з’явиться на очі місцевої публіки в офіційному поєдинку. І хоча гратимуть хлопці поки що без традиційних «обладунків», втім, обіцяють викластись на повну, аби зайняти гідне місце серед інших рівненських колективів.
— Американський футбол у Рівному культивується вже п’ять років, — розповідає керівник команди «Рівненські монархи» Сергій Грицак. — До цього проводили лише товариські матчі. І ось нарешті вирішили заявитися у чемпіонат України, поки що це найнижча, так звана флаг-ліга.
— А скільки загалом ліг в Україні?
— Нині Україна переживає пік розвитку американського футболу. Вищий дивізіон розділений на дві групи по п’ять команд у кожній, у тому числі там виступають «Чорний шторм» з Москви та «Мінські зубри». Ще шість колективів борються у першій лізі — два вінницькі, одесити, дніпропетровці, донеччани та харків’яни. А вже потім йде флаг-ліга, в якій шість клубів. Ця ліга організовано спеціально для команд-початківців, які не мають спеціальної екіпіровки. На відміну від класичного американського футболу, де грають 11 на 11, у флаг-лізі змагаються п’ять на п’ять. Гравці не валять один одного, а лише зривають спеціальні «флажки» на поясі.
— Як виникла ідея розвивати цей вид спорту?
— Чимало дізнався про цю гру через Інтернет. Саме через мережу вдалося знайти однодумців і влаштувати перше тренування. Прийшло десь 80 чоловік, щоправда, на друге тренування прийшло лише 15. Багато хто думав, що одразу видадуть форму, шолом, каркас. Насправді ж усе треба купувати за свій рахунок.
— Форму вже придбали?
— Замовили. Але пошта у нас працює не дуже добре. Мали її отримати 9 квітня, але вона все ще в дорозі. Коли отримаємо, думаю, проведемо кілька товариських матчів.
— Що за люди входять до вашої команди?
— Вік гравців від 19 до 23 років. Є і студенти, і ті, хто вже працює. Охочих не надто багато, втім, участь у чемпіонаті та придбання форми має дати поштовх для розвитку американського футболу в Рівному.
— Які риси мають бути притаманні гравцям?
— Головне — бажання. Це демократичний вид спорту. У ньому можуть знайти себе як неповороткі великі люди, так і маленькі та швидкі.
— Хто фінансує команду?
— Все за наш власний рахунок. Поки що клуб перебуває на стадії реєстрації. Можливо, згодом зможемо розраховувати хоча б на незначну бюджетну допомогу.
— Де гратиме команда і де тренується?
— Тренуємося по вечорах на стадіоні 12-ї школи, взимку в спортзалі ЗОШ №11. Домашній тур гратимемо на мототреці, обласне Товариство сприяння обороні України пішло нам назустріч і надало поле. Сподіваюся, співпрацюватимемо з ними і надалі.
Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Американський слід у Рівному"