Запаси нетрадиційних джерел природного газу в Польщі оцінюються в 1,36 трильйона кубометрів. Про це свідчать відомості компанії Wood Mackenzie, які наводить The Times. Якщо дані Wood Mackenzie отримають підтвердження, то доведені запаси газу в ЄС збільшаться на 47 відсотків, а Польща, яка зараз імпортує більше 70 відсотків палива з Росії, перейде на самозабезпечення.
Зараз Польща споживає близько 14 мільярдів кубометрів газу на рік, купуючи велику частину палива у Росії. Польська влада підтримує розробку нетрадиційних джерел видобутку природного газу, зокрема фіскальними заходами, сподіваючись знизити залежність країни від російського газу.
Розробку нетрадиційних джерел видобутку природного газу (метан із вугільних пластів і сланцевий газ) все частіше називають альтернативному видобутку палива з газових, газоконденсатних, газонафтових, нафтогазових родовищ. ConocoPhillips має намір почати бурити свердловини в рамках програми з видобутку сланцевого газу в польському Гданську у травні 2010 року. Так само збираються зробити американські Exxon-Mobil і Marathon, а також канадська компанія Talisman Energy.
У США видобуток сланцевого газу з 1990 року зріс з 10 до 40 відсотків від всього обсягу видобутку в 2009 році, що призвело до втрати Росією статусу лідера в світовому газовидобуванні в 2009 році (745,3 проти 582,9 мільярдів кубометрів). США продовжують нарощувати видобуток сланцевого газу, завдяки чому сподіваються незабаром зовсім відмовитися від імпорту палива. Європа ж сильно залежить від імпорту природного газу з Росії, Норвегії та Північної Африки.
Агентство Reuters раніше повідомляло, що не менше 40 нафтових компаній почали в Європі пошуки сланцевого газу. Так, Royal Dutch Shell веде пошуки у Швеції та Україні, Exxon Mobil - у Німеччині, а ConocoPhillips і Chevron - у Польщі.
За прогнозами Оксфордського інституту енергетичних досліджень, видобуток сланцевого газу в Європі почнеться не раніше, ніж через 10 років. Річ у тому, що на відміну від США, у Європі значно менше наземних бурових установок. Крім того, у Європі, де щільність населення вища, важче отримати ліцензію на буріння, тоді як в США видобуток сланцевого газу - розвинена галузь промисловості з низкозатратною структурою.
Усього країни ЄС в 2010 році будуть споживати 554 мільярди кубометрів газу, чверть від якого, як очікується, складе паливо з Росії.
Очікується, що найближчим часом на показники видобутку газу в Росії і його реалізації "Газпромом" вплине нарощування видобутку сланцевого газу. Раніше Мінприроди РФ вже визнало, що Росія втратила для себе ринок США, а затримки в розробці "Газпромом" родовищ у Росії можуть призвести й до втрати позицій газового концерну в Європі.
За даними Центрального диспетчерського управління паливно-енергетичного комплексу Міненерго, видобуток газу в Росії в першому кварталі перевищив рівень січня-березня 2009 року на 15,9 відсотка і склав 181,6 мільярда кубометрів газу. Видобуток "Газпрому" збільшився на 16,6 відсотка - до 144,18 мільярдів кубометрів.
Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Польщі пообіцяли незалежність від російського газу"