Закінчується Великий піст, і здається, нарешті, можна буде їсти м'ясо та інші заборонені ритуалом страви. Проте таке розговіння може викликати справжню бурю в животі. Аби уникнути небажаних наслідків, і світле свято не затьмарив біль, слід дотримуватись певних нехитрих правил.
Здавна було помічено, що довгожителі споживали їжу малокалорійну, проте досить різноманітну. Саме на це і спрямований піст з точки зору оздоровлення. За час такого «утримання» наш шлунково-кишковий тракт очищується, оздоровлюється, звикає до меншого об'єму їжі. Як правило, більшість із нас протягом дня вживає більше калорій, ніж того потребує наш організм. Особливо це «явище» посилюється у моменти відходу від дієти і в дні розговіння. Наш апетит, відчувши свободу, намагається нагодувати нас усім тим, що ми не їли у період голодування. Розпочинається все традиційно із свяченого яєчка і шматочка паски, далі – святковий обід, який плавно переходить у вечерю. Після такого стрімкого розговіння більшість із нас уже на ранок очікує вибір – біль у печінці, важкість у підшлунковій області, нудота, блювання, і, вибачайте, діарея. Адже надмірне споживання масної їжі може спровокувати загострення хронічних хвороб, таких як панкреатит, холецистит, гастрит, виразкова хвороба шлунка.
- Головним правилом розговіння є поступове розширення дієти або харчового раціону, - застерігає лікар-гастроентеролог Тетяна Долгополова. - Недарма на Паску заведено їсти яйця – у них міститься найлегший для переварювання білок. Найкраще ними поснідати, і в перший день інших білкових продуктів бажано не вживати, основна їжа повинна залишатись ще скоромною. З наступного дня можна поступово розширювати білковий раціон. Другими, за легкістю засвоєння, ідуть молочні білки, за ними – м'ясо курки, індички, кроля. М'ясо треба вживати у відвареному або запеченому вигляді і не під час кожного прийому їжі, а один раз на день. Для другого дня корисним є курячий бульйон. З кожним днем додавайте до раціону по одній традиційній страві. Перехід до звичного меню у кожної людини індивідуальний, проте витратити на нього необхідно не менше 3-7 днів. Варто пам’ятати, що «найважчі» білки – в гусаку, баранині, яловичині. Вживання їжі, приготованої з цього м'яса, слід відкласти на потім. І з особливою обережністю вживати алкоголь. Дозволити собі можна 100 грамів сухого червоного вина або 50 грамів горілки.
Якщо ж неприємностей уникнути не вдалося, знову доведеться поголодувати. Крім того, у нагоді стануть активоване вугілля, препарати, до складу яких входять травні ферменти. Їх можна придбати в аптеці, відпускаються вони без рецепта. Зменшити важкість у шлунку допоможе піша прогулянка. При здутті живота корисними є відвари з ромашки, кропу, фенхелю, м'яти. Якщо ж біль чи неприємні відчуття не минають, не гайте часу, обов'язково зверніться до лікаря.
Антоніна Лівандовська, «Вечірній Київ»
Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Фахівці радять виходити з посту поступово"