Незважаючи на кризу, роботодавці згодні брати на роботу молодих людей. Проте, аби отримати робоче місце, доведеться докласти чималих зусиль : 689589 : Местные новости

Местные новости Киев : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Киев и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

Незважаючи на кризу, роботодавці згодні брати на роботу молодих людей. Проте, аби отримати робоче місце, доведеться докласти чималих зусиль

Молодим у нас дорога всюди
З настанням кризи правила гри на ринку праці суттєво змінилися. Якщо раніше хазяїном ситуації був той, хто шукає роботу, то нині всі умови диктує роботодавець. «Працедавець став дуже прискіпливим. Він висуває більш високі вимоги до кандидатів на роботу, оскільки сьогодні ціна помилки найму надзвичайно велика, - коментує ситуацію генеральний директор компанії «Таланти для бізнесу» Валерія Казадарова. – Вплив людського фактора на успіх тієї чи іншої організації ніколи не був настільки відчутним, як зараз».
Інша негативна тенденція – різке обмеження вікових рамок, коли роботодавець інколи навіть не розглядає «занадто молодих» кандидатів, втрачаючи внаслідок цього активну молодь, охочу до роботи. «Компанії шукають людей, які мають достатні навички для того, щоб без зволікання влитися в роботу, освоїти обов'язки та приносити компанії користь. Саме тому заробітні плати молодих спеціалістів без досвіду роботи значно “просіли”», - розповідає президент рекрутиногового порталу SuperJob Олексій Захаров. Проте експерти не схильні драматизувати ситуацію. Всі як один стверджують, що ситуація для «зелених» фахівців – далеко не безнадійна. Було б бажання працювати.
За бортом
Проте комусь таки щастить більше. За даними порталу Rabota.ua, через кризу «за бортом» лишилися спеціалісти із закупівлі товарів, аналітики, консультанти, журналісти, редактори та інші «гуманітарії», оскільки безпосередньо доходу компанії вони не приносять. Фаворити ситуації – менеджери, працівники торгівлі, ІТ-спеціалісти, інженери, технологи, а також маркетологи та рекламники. У середньому, молодий спеціаліст може розраховувати на заробітну плату від 2500 до 3000 гривень.
Пропозицій для молодих не бракує. Проте, за порадами фахівців, молоді доведеться вгамувати свої амбіції (розпочинати з малих посад) та, як ніколи, тверезо оцінити свою ринкову вартість і привабливість на ринку праці. Отже, найголовніша проблема – як сподобатися потенційному шефу і зайняти вакантну посаду.
Грамотне резюме – гарна робота
Перший крок – резюме. «Якщо в молодого спеціаліста за плечима тільки вуз, він не має досвіду роботи, а в резюме формально прописана якась практика, то для роботодавця всі ці молоді люди відрізняються один від одного не більше, ніж аркуші паперу, – розповідає директор з розвитку бізнесу компанії «Амплуа» Олена Лисак. – Адже, самі розумієте, що освіта – вже не «діагноз» у нашій країні». Тому потрібно якомога серйозніше поставитися до написання резюме. Крім стандартних вимог щодо правильності його оформлення та грамотності написання (навіть одна орфографічна помилка може вплинути негативно на роботодавця), молодому шукачу роботи варто задуматися над тим, як компенсувати брак досвіду. Дійсно, за словами Олексія Захарова, молодь дуже часто грішить напівпорожніми резюме. «Незважаючи на те, що в графі «досвід роботи» їм поки написати нема чого, резюме слід складати так, аби зацікавити потенційного роботодавця. Обов'язково потрібно вказувати інформацію про практику, стажування та прослухані додаткові курси. Також можна вказати тему дипломної роботи та розповісти про неї», - радить фахівець. Однак тут важливо не зробити з мухи слона, видаючи мінімальний досвід за значні професійні досягнення.
Окрім цього, не варто подавати резюме на принципово різні вакансії в одну й ту саму компанію. «Цю професію називають «хороший хлопець» або майстер на всі руки. Таких, зазвичай, не беруть. – каже Олена Лисак. – Також варто надзвичайно вдумливо вказувати особисті якості. Грубо кажучи, людина не може одночасно бути схильною працювати і самостійно, і в команді. Не треба бездумно переписувати усі прикметники із словника».
Усі свої плюси молодому фахівцеві варто вказати у мотиваційному листі, який бажано додати до резюме. Мотивація шукача найбільше цікавить роботодавця. «Я отримую тисячі напівпорожніх резюме щодня. Звісно, я навіть на них не зупиняюся, – розповідає директор з персоналу порталу Rabota.ua Наталя Бровченко. – Зверну увагу на тих претендентів, у яких, окрім резюме, ще й гарний мотиваційний лист. Для роботодавця це дуже важливо».
Готуємось до співбесіди
До співбесіди ж варто підготуватися заздалегідь – продумати відповіді на стандартні запитання. Якщо молодому спеціалісту не вдалося набратися практичних навичок, то «ейчари» радять йому читати спеціалізовану літературу та відвідувати профільні тренінги, аби бути в курсі останніх фахових тенденцій. Орієнтуванням у галузі можна підкупити роботодавця. «Фактор, який може як позитивно, так і негативно вплинути на роботодавця, – це щира зацікавленість або незацікавленість у нашій компанії, демонстрація знань про компанію або ж повна відсутність поінформованості. Ці речі дають нам уявлення про те, наскільки лояльним та надійним співробітником для компанії може стати кандидат, - додає керівник відділу персоналу Unilever в Україні Юлія Світельська. – Навіть якщо у кандидата 2 дипломи вищої освіти та інші сертифікати, але він не зможе нічого продемонструвати під час співбесіди, це мінімізує шанси пройти конкурсний відбір».
Тому «кірочкою» того чи іншого вузу підкупити практично неможливо, хоча в деяких роботодавців практика надавати перевагу випускникам того чи іншого вишу ще збереглася. «У більшості випускників бракує не лише теоретичних навичок, а й розуміння того, яким чином отримані ними теоретичні знання можуть бути застосовані на практиці. Дається взнаки недостатня кількість практичних занять, застарілі підручники та відсутність співробітництва ВНЗ із компаніями», - стверджує спеціаліст відділу управління персоналом "British American Tobacco Україна" Ірина Попова.
Втім, для молодого фахівця є ще одна можливість влаштуватися на роботу – піти на стажування до тієї чи іншої компанії з цілком реальними перспективами лишитися там працювати у майбутньому. Зазвичай, практика так званого «шедоуїнгу», коли недосвідчений спеціаліст вчиться у «профі», популярна серед західних компаній, які, за словами Валерії Казадарової, вбачають великий потенціал у створенні кандидата «під себе». А тому, навіть під час кризи продовжують набирати активних студентів. Подекуди, аби пройти відбірний конкурс, потенційному стажисту знадобиться неабияке знання англійської, якою доведеться заповнювати аплікаційну форму, та навіть проходити он-лайн співбесіду чи інтерв’ю телефоном.
Уже на робочому місці фахівці радять молоді просто добросовісно виконувати вказівки шефа. Якщо навіть він попросить принести йому кави, то принесіть. Не будьте занадто норовливими у свої двадцять.
Стартові заробітні плати для молодих спеціалістів
(за даними порталу SuperJob)
Менеджер з продажу 500–4000 грн.
Торговий представник 2000–3500 грн.
Оператор ПК/call-центру 2000–2500 грн.
Секретар 1500–3500 грн.
Юрист 2500–4000 грн.
Бухгалтер 2500–3500 грн.
Системний адміністратор 2500–5000 грн.
Програміст 3500–6500 грн.
«Вечірній Київ»


Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Незважаючи на кризу, роботодавці згодні брати на роботу молодих людей. Проте, аби отримати робоче місце, доведеться докласти чималих зусиль"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 15
Новых вестей вчера: 22

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Киев



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта